Yatmadan önce kaşve kirpiklerinize vazelin sürerseniz...

Caddy

Popüler Üye
Pro Üye
28 Mart 2012
8.089
1.913
Vazelin doğal yapısı ile cildi nemlendirir ve parlaklık vererek ciltte en uzun süre kalabilen bir kremdir.
vaz.jpg

Kirpiklerinize Sürerseniz
Gece yatmadan önce kirpiklerinize sürerseniz sabah kirpiklerinizin daha dolgun ve daha uzun olduğunu göreceksiniz. Kaşlarınızı almadan önce sürerseniz kaşlarınızı acısız alabilirsiniz. Saçlarınız sağlıksız ve kırıksa uçlarınıza bir miktar sürmeniz yardımcı olacaktır. Güneşten yanmayan diz arkası gibi bölgelere sürerseniz aradaki renk tonunu ayarlayacaktır.

Parfüm Kokusunu Kalıcı Tutuyor
Kurumuş ve çatlamış siz, dirsek, ayak ve bacaklarımızı kısa sürede nemlendirir ve ayrıca parfümü vazelinin üzerine sıkarsak kokusu daha kalıcı olacaktır.
kirpik.jpg

Dişteki Ruj Lekesini Temizliyor
Dişinize bulaşan ruj lekesini bir parça vazelin ile daha kolay ve daha temiz bir şekilde temizleyebilirsiniz. Cilt gözeneklerini yumuşatarak açar ve cildinizin temizlenmesine yardımcı olur. Makyaj yapmadan önce sürerseniz daha parlak, daha doğal ve daha kalıcı olacaktır. Saçınızı boyarken Alın, Kulak ve Ense bölgesine sürerseniz bu bölgeye boya sürüse dahi leke olmayacaktır.

MorFrezya

“Bizden hüznü gideren Allah’a hamd olsun” Fatır S
Pro Üye
3 Şubat 2010
11.314
5.430
Kirpik diplerini tıkar mi diyeceğim ama bende göz makyajımı , susam , badem , üzüm çekirdeği gibi yağlarla temizliyorum .

Margarikotin

Nirvana
Pro Üye
29 Şubat 2012
61.650
63.217
Ornek resimdeki alt kirpigin uzunluguna bakar misin ya

Saksi_Degilim_Ben

Guru
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
3 Eylül 2011
10.593
22.829

dhs_angel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
20
19
Ben kulak temizleme çubuğunu vazeline sürüp kirpik diplerime sürüp uyuyordum bir ara. Uzatmasa bile gür duruyor sağlıklı duruyor, besliyor sonuçta. Olmassa zeytinyağı da en iyi kirpik uzatma yöntemlerindendir :KK49::KK76:

Merveilleuxx

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2015
15
1
Yağ bezesi çıkarmaz mı? Yağlı nihayetinde, akıyor vs.. Yüzde vazelinden hep çekinmişimdir, diplere sürelim derken akıp yayılıp göz çevresinde yağ bezeleri çıkmasına sebep olursa ya ? No goood:KK33:

kiddyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Aralık 2014
1.709
429
vazelin cilde nemlendiren bir şey değil aslında cilt yüzeyinde bir tabaka oluşturduğu için cildin kendi nemini tutmuş oluyor sadece ama kirpikler ve kaşlar için ben kendi adıma denemem çünkü gözenekleri kapatıp kılların dökülmesine sebep olabilir..

puka1606

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Şubat 2015
895
782
Vazelin yerine badem yağı susam yağı olabilir bende bir ara kullandım kirpiklerim uzun ama bakım olsun diye yapmıştım sonuç nur topu gibi ufak ufak yağ bezelerim oldu sonra bıraktım tabiiii :KK20: