Yazı ile terapi CAT Cognitive Analytic Therapy Nedir ?

irem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Ekim 2006
Mesajlar
97
Emoji Skoru
10
Yaş
36
Yazı ile terapi “CAT” – Cognitive Analytic Therapy” Nedir ?Eğitimlerimde, bireysel seanslarımızda ve çalışmalarımda yardımcı teknik olarak kullandığımız Yazı ile Terapi tekniği hakkında sizlere ön bilgi vermek istedim.Uzun yıllardır yazı sanatı bizlerin yardımcısı olmuştur. Genelde ilk akla gelen soru Kişisel Gelişim danışmanlıklarında neden sözlü değilde yazı tekniğini kullandığımız oluyor. Seanslarda yada çalışmalarda Konuştuğumuz kişi bilinçli kendimiz oluyoruz. Sorunlarım hakkında konuşurken bastırdığımız duyguları, düşünceleri doğru şekilde ifade edemeyebiliyoruz ama yazı tekniği ile bastırdığımız , bilinçaltımıza attığımız , depoladığımız herşeyi yavaş yavaş su yüzüne çıkartıp sorunumuzu çözebiliyoruz çünkü yazı enerjiyi en rahat dışarıya atabildiğimiz teknikleriden biridir.Bugüne kadar terapatik/ tedavi edici yazı dediğimiz teknikle hepiniz hayatınızda mutlaka bir kere tanışmıssınızdır. Yani günlük veya anı defteri tutmuşsunuzdur. Tedavi edici yazılar daha çok kendi bilinçli isteğinizle yazdığınız yazılar, şiirler, meteforlar, hikayeler, denemeler veya gönderilmemiş mektuplardır.Bunlara ek olarak sağ ve sol elimizi kullanarak bedenimizle, Ruhsal – Zihinsel - Duygusal ve Fiziksel hastalığımızla, tümör veya ağrıyan dişimizle konuşarak onları iyileştirebileceğimizi biliyor muydunuz? Yazı ile terapi iyileşme sürecinde sizi kısıtlayan, engelleyen ve yaptığınız çalışmaların zaman kaybı olduğuna inandıracak bir sürü mazeret bulabilirsiniz. Bu süreçte acı verici olayları yeniden yaşayabilir, sıkılabilir ve üzülebilirsiniz. Bununda sebebi hangi sorun üzerinde çalışıyorsanız artık onun negatif enerjisinin harekete geçtiğini ve bedenden ayrılma sürecinin başladığını ifade eder.Yazı ile Terapi çalışmalarında uygulanan süreç

YAZI ® GERİBİLDİRİM ® TANIMA ® SAHİPLENME ® BÜTÜNLEŞTİRME ® İYİLEŞME dir.Yazı ile terapi Tekniğinde kullandığımız yedi çeşit uygulama vardır.

5 dakika
Listeleme
Gönderilmemiş mektuplar
Kümeleme
Diyaloglar
Perspektif
Özgür yazı


Yukarıda listelenen uygulamalarla yaptığımız çalışmalar analiz edilerek sizin sorunlarınızı, hedeflerinize ulaşmanızı engelleyen duyguları, düşünceleri, enerji bozukluklarını bulmamıza yardımcı olur.Yazı ile Terapi eğitimlerinde yada çalışmalarında iki önemli kural vardır. Birincisi sadece kurşun kalem kullanmamız, bir diğeri ise yazdıklarımızı yazı süreci içersinde dönüp okumamamızdır.


Kişisel Gelişim Danışmanı, Eğitmeni & Yaşam Koçu İrem Baysal
 

kismetsiz kedi

15senedirseviyorum seniii
Kayıtlı Üye
Katılım
25 Aralık 2006
Mesajlar
3.872
Emoji Skoru
1
Yaş
44
çok güzel bi konu açmışsın.bu benim arada çok bunaldığımda yaptığım şey.duygularımı olduğu gibi bi kağıda yazarım.ama içimdende ne geçerse...insan gerçekten deşarj oluyo.bazen kimseye söyleyemediğin şeyleri kağıda dökerim...tabii sonra kağıtları yok ederimmmmmmm
 

irem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
2 Ekim 2006
Mesajlar
97
Emoji Skoru
10
Yaş
36
Merhabalar Kısmetsız Kedı,
En guzelını yapıyorsunuz yazdıgınız yazı her ne ıse sızın o anda kotu hıssettıren - enerjılerı bedenınızden atıyor sıze rahatlık saglıyor.Yukarıdakı anlatılan teknıkten tek farkı sıza anlık bır rahatlık saglıyor. Tekrar okumamanız da tekrar negatıf dusunce zıncırını tetıklememek ıcın tek cozum :)
Sevgiler
 
Yukarı Alt