Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yengeç İle Aslan / Burçlar Arası Uyum

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 31 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.735
  Beğeni:
  18.246
  Ödül Puanları:
  488
  YENGEÇ ERKEĞİNE GÖRE ASLAN KADINI

  Siz kendi başınıza yürümeyi tercih edersiniz. Ancak aşık olduğunuz kişi bir Aslan kadınıysa, kendinizi değiştirmek zorunda kalacaksınız. O, akıllı bir kadındır. Bu nedenle ona hiç bir şey öğretmeye gerek yoktur.

  Sizin gibi içe dönük bir erkeğin kendisi için 'zahmetli' olacağını hemen anlar. Sonra da kendisine aşık olmanıza izin vermez. Her şeye rağmen evlenirseniz, evi idare edeceğini hiç sanmayın. O, daima yeniliklerin ve yeni tecrübeler edinmenin peşindedir. Kendini ruhsal ve fiziksel olarak canlı tutar ve siz Yengeç erkeği olarak ona nasıl ayak uyduracağınızı şaşırırsınız.

  Eğer bir Aslan kadınına aşıksanız, onun ve kendinizin hayat tarzım devamlı değiştirmeye hazır olmalısınız. Aksi halde size olan ilgisini kaybedecektir. Aslan kadını severse, duygusal olduğu kadar fiziksel fedakarlıklarda da bulunur. O, tutkulu bir aşıktır ve duygusal birleşmenin tadını çıkarır. Burada tam anlamıyla bir alışverişten bahsedilebilir.


  ASLAN KADININA GÖRE YENGEÇ ERKEĞİ

  Yengeç erkeğinin kendinden emin davranışları ve araştırıcı tarzının arkasında hassas ve güvensiz bir ruh yatar. Aslan kadınının güvenini kazanıp, onu açması uzun sürecektir. Aslan kadını onun kalbini fethetmeyi başarırsa, Yengeç erkeği ona karşı içten ve sadık davranacaktır.

  Yengeç erkeği kendisine yanaşıp, tüm ruhsal sıkıntılarını giderecek, bir eş arar. Aslan kadını, onu kendisini bulması için yönlendirebilir. Erkek daima ona minnettar kalacak ve onun iyi olması için düşünülebilecek her şeyi yapacaktır.

  Çılgınlık Yengeç erkeğine göre değildir ve kadınının çılgın eğlencelere düşkünlüğünü nadiren paylaşır. Genel pasifliği bazı çatışmalara yol açabilir. Aslan kadını bazı ayrıcalıklara karşı açıktır. Yengeç erkeği, kadınının canlılığından biraz olsun etkilenirse, bu çok mutlu bir ilişki olabilir.


  ASLAN ERKEĞİNE GÖRE YENGEÇ KADINI

  Burada iki ayrı dünya bir araya gelir: Aslan erkeğinin dışa dönüklüğü ve Yengeç kadınının içe dönüklüğü. Bir tarafta basit, pratik bir dünya görüşü, diğer tarafta belirgin bir mistisizm.

  Aslan erkeği, bu kadını asla anlamayacaktır. Belki bu çekingen ve muamma kızın rüyalarına girecek resmini, romantik kalbinin herhangi bir yerinde taşıyor olabilir. Beraberce mutlu olabilirler mi? Onun melankoli ve derin düşünme eğilimi, Aslan erkeğinin bitmez tükenmez yaşam sevinciyle uyum sağlayabilir mi?

  Erkek, güvenini ve sevgisini kazanmak zorundaysa, onun için mükemmel bir aşık olacak, birlikte eşsiz duygular yaşayacaklardır. Eğer Yengeç kadını bir erkekte karar kıldıysa, ona sadık kalacak ve Aslan erkeğinin hatalarına inanılmaz bir sabırla katlanacaktır.


  YENGEÇ KADININA GÖRE ASLAN ERKEĞİ

  Bir çoğunun görüşüne göre, Aslan erkeği rüyalarınızın erkeği ve ideal eşiniz olabilir. Bu adamla ilişkiye girmek için son adımı atmadan önce, gerekli koşulların hazır olup olmadığını ölçüp biçmeniz gerek.

  Aslan sahneye hayvanlar alemindeki babası gibi görkemli şekilde çıkar. Ama gerçekte kendine güvem eksiktir. Siz de ona kendine değer vermesi için yardım etmek yerme, daha çok kendinizle ilgilenirsiniz. Her zaman en büyük olduğunu düşünür ve öyle hareket eder.

  Hata ve eksiklerini anlamak ve kabullenmek, Aslanların hiç aklına gelmez. Ama eksiklerini görüp bu konuda çalışan insanlardan hoşlanırlar. Ayrıca eksik olan alçak gönüllülükleri, size fazlaca sorun yaratabilir.

  O, yola gelmek ve haksız olduğunu kabullenmek yerine, gerçeklen kendine ve 'amacına uyacak' şekilde 'çarpıtan' biridir. Sizin için imkansız değil, ama zor olan, Aslan erkeğinin cazibesine yenilmemektir. Eğer, kendisine uygun olduğunuza inanırsa, kaçış yolunuz yok demektir.

  Karakterinize tamamen ters düşen şeyler yağacak ve yakında kendinizi tanıyamayacaksınız. Sizi öylesine etkileyecektir ki onun dediği her şeyi aynen yapacaksınız. Onun yanında kişiliğinizi kaybetme tehlikesi içindesiniz. Yine de yapısı, sizin üzerinizde pozitif bir etki yaratacaktır.

  Sizi, sığınağınızdan çıkarır, tekrar zırhınıza bürünmenizi engeller. Aslan erkeği, daima her yerde, mesleki hayatında olduğu kadar özel hayatında da şef olmayı, emirler vermeyi ve emir almamayı ister. Bu ihtiyaca yanıt vermek için gönüllü hesaplarınıza dayanmalısınız. Çocukları sevmesine rağmen, çok fazla çocuk sahibi olmak istemeyecektir. Dört duvar arasında bir çocuk sürüsü tarafından bozulmayacak, düzenli bir hayatı sever.
   
 2. 8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Elif
 3. Sevgi Kelebexgxi

  Sevgi Kelebexgxi ....... Üye

  Katılım:
  17 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.986
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  yengeç erkeği ile aslan kadını yokmu hiç aramızda kimse bişi yazmamış:bbo:
   
 4. 8 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Elif
 5. ISPANAK

  ISPANAK Aktif Üye Üye

  Katılım:
  16 Ekim 2007
  Mesajlar:
  256
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  ben varım canım eşim yengeç burcu bende aslan şimdi gördüm yazıyı çok teşekkür ederim ve inanınki kızlar yazılanlar aynen doğru pes valla...
   
 6. 13 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Elif
 7. irem edanur

  irem edanur Aktif Üye Üye

  Katılım:
  8 Şubat 2008
  Mesajlar:
  43
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bende varım ben yengeç burcundanım eşim aslan yazdığınız tıpa tıpa doğru yazınıza teşekkür ederim
   
 8. 6 Nisan 2008
  Konu Sahibi : Elif
 9. nurçin

  nurçin Aktif Üye Üye

  Katılım:
  31 Mart 2008
  Mesajlar:
  7
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben henüz yeni gördüm yazıyı:)
  ve ben yengecim eşimde aslan.:))doğru söze ne denirse o.
   
 10. 9 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : Elif
 11. absolut

  absolut Guru Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  366
  Beğeni:
  11
  Ödül Puanları:
  308
  ben aslanım sefgılım de yengec cıdden yazılanlar dogru :))
   
 12. 26 Mayıs 2008
  Konu Sahibi : Elif
 13. Bademella

  Bademella Anne Üye

  Katılım:
  1 Aralık 2007
  Mesajlar:
  1.040
  Beğeni:
  163
  Ödül Puanları:
  323
  Merhabalar,

  Aslan burcuyum ayıptır söylemesi :)

  Bir yengeç ten hoşlanıyorum,çok çekingen ve pasif görünüyor bu yüzden bana karşı ne hissediyor kesitiremiyorum,gerçi daha çok yeniyiz ama neyse

  Şimdi merak ettiğim şey, aslan yengeç uyumu gerçekten mevcut mu? Geçmişte yengeç bir sevgilim olmuştu ama beni delirtmişti(sürekli tel açmalar,evlilik baskıları,beni özlemedin mi sevmiyomusun vs gibi yakınmalar,küsmeler vs)
   
 14. 4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Elif
 15. ev_kedisi

  ev_kedisi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2007
  Mesajlar:
  109
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  ben yengec burcuyum esım aslan bıcıft bu kadar uyumsuz olur ama sevıyoruz bırbırımızı kopamıyoruz ne yapalım
   
 16. 4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Elif
 17. Juliet

  Juliet Ziyaretçi

  yengeçle aslan kesinlikle anlaşamamz ayrı dünyaların insanları yengeçler aşırı dengesiz oluyolar napcaklarını kestiremiyosun aslan sabit açık sözlü anlaşamazlar aslanla yengeç asla
   
 18. 8 Haziran 2008
  Konu Sahibi : Elif
 19. canayakxixn

  canayakxixn Bir Nefes&Düş Gibi Pro Üye

  Katılım:
  7 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  4.943
  Beğeni:
  3
  Ödül Puanları:
  106
  Yengeçle Aslanın uyuşması çok zor.Biri ay,biri güneş.Tamamen zıt.Bende yengeç burcuyum,eşim aslan.Ev kedisinin dediği gibi kopulmuyor.