Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...

Yengeç İle Başak / Burçlar Arası Uyum

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve Elif tarafından 31 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

  31 Temmuz 2006
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  30.907
  Beğeni:
  18.540
  Ödül Puanları:
  488
  Başak kadınından daha ilk tanışmada vazgeçen çoğu erkek gibi olmayın. Çünkü siz bir Yengeç erkeği olarak bu burçta doğan kadını, hiçbir erkeğin edemeyeceği kadar mutlu edebilirsiniz. Tercihini kullandığı erkek, bunu iltifat olarak kabul etmelidir, çünkü tanıştığı erkeklerde çok seçicidir.

  Bazıları bu kadını geri kafalı ve tutucu olarak tanımlarlar, çünkü çoğu kişide eksik olan kişisel inançları ve sıkı ahlaki prensipleri vardır. Yine de diğer insanlara karşı açık olmak ona çok zor gelir, çünkü sıkılgandır ve duygularını insanlara açmaya çekinir. Bu, onun düş kırıklığına uğramaktan ve kırılmaktan duyduğu derin korkuyu gösterir.

  İyi ve kesin bir gözlemci olarak, karşısındakinin içyüzünü hemen anlar ve nadiren bu kararını tekrar gözden geçirmek zorunda kalır. Hangi nedenle olursa olsun hoşlanmadığı kişinin onun yanında hiç şansı yoktur. Bu onun için namusluluğun bir göstergesidir ve bunu başkalarına da hissettirir.

  Onu yakından tanımayan insanlar üzerinde küstah ve kendini beğenmiş bir etki bırakır, aslında bu, onun yapısına asla uygun değildir. Her insana çok fazla saygı gösterir ve kendisine de öyle davranılmasını ister. Dürüsttür ve olmayan şeyi varmış gibi göstermez.

  Dakik olmayan insanlar, onun görünüşünden de belli olan dakikliğini ve doğruluğunu abartılı bulurlar. Özeleştiri yeteneğiyle, kendi hatalarını görür ve düzeltir. Ancak haksız bulduğu eleştirilere karşıda çok fazla tepki gösterir. Bu kadınla olmak gerçekten çok kolaydır ve çabaya değer.


  BAŞAK KADININA GÖRE YENGEÇ ERKEĞİ

  Başak kadınıyla Yengeç erkeği, anahtarın kilide uyması gibi birbirlerine uygundurlar. Çünkü birine dayanma ihtiyacı içinde olan Yengeç, siz Başakta kabuğundan çıkmak için ihtiyaç duyduğu duygusal emniyeti bulur. Sonradan gerçek dünyaya gözlerini açtığında fantazileri ve romantik duyguları onda yeni sayfalar açacak ve okumaya hazır duruma getirecektir. Böylece ikiniz de zıt karakterinizden fazlasıyla yararlanacaksınız.

  İkiniz de kabuğunuzdan çıkıp hayattan ortak bir zevk alacaksınız. Çevrenizde sizden daha güçlü bir kişiliğe sahip birini istiyorsanız, sorunlar çıkabilir. Yengeç rahat bir arkadaştır ve dış dünyadan devamlı desteğe ihtiyacı vardır.

  Yengeç erkeğinizin erişebileceğinin daha azıyla mutlu olması, sizin gibi hırslı bir insanı deli edecektir. Bunun için evlilikte işinize devam ederseniz, yolunuza engeller çıkarmayacaktır. Eve geç gelmeniz gerektiğinde akşam yemeğini hazırlayabilecek biridir.


  BAŞAK ERKEĞİNE GÖRE YENGEÇ KADINI

  Yengeç kadınının her şeyden önce aradığı sıcaklık ve emniyettir. Sizi koruyucu olarak, cesaret gereken durumlarda -ki bu burçta sıkça görülür- ona destek olacak güçlü bir eş olarak görmek ister. Ama onu kandırmaya çalışmayın. Sizin sinirleriniz de demirden değildir.

  Yengeç kadını olarak ona rol yapmaya veya kendinizi olmadığınız gibi göstermeye çalışırsanız bunu hemen hissedecektir. Bu onda Başak sevgilisine karşı güvensizlik ve şüphe uyandıracaktır. Kural olarak ilişkinin dayanıklı kısmını sizin oluşturduğunuz bir gerçektir. Sizin gücünüz uzun bir ilişkinin temeli olabilir.

  Yengeç kadını bir kere kararını verirse, size tamamen güvenecek, kaderini ellerinize bırakacaktır. Bu sizi mutlu edebilir, ama çok büyük bir sorumluluktur. Eğer mükemmel bir ev kadını ve gerçek bir anne istiyorsanız, daha fazla aramanıza gerek yok. Bu gibi durumlarda ona tamamen güvenin ve söylenme huyunuzdan vazgeçin. Bu, Yengeç kadınında alerjik bir tepki yaratabilir.


  YENGEÇ KADININA GÖRE BAŞAK ERKEĞİ

  Eğer Başak erkeğiyle daha yakın bir ilişkiye girecekseniz, bir şeyi daha baştan açıklığa kavuşturmalısınız; tezatların dünyasına itilebilirsiniz. Siz olaylar hakkında duygusal kararlar veren birisiniz, buna karşın o aklın insanıdır. Sizinkiyle karşılaştırıldığında, anlayışının daha soğuk ve keskin olması sizi şaşırtacaktır.

  Büyük olanlar kadar küçük sorunların üzerine de gider ve mantıklı çözümleri kabul eder. Sizse, duygularınızın sizi yönetmesine izin verirsiniz. Daha yakın ilişkiye girmek istemeniz için, ilk karşılaşmanızda ikinizi de şimşekler çarpmış ve çıldırmış olmalısınız.

  O, bakımlı dış görünüşü ve görgü kurallarına uygun davranışlarıyla, kadınlar üzerinde çekici bir etki bırakır. Yine de bazılarına göre çok tutucu, esnek olmayan fakat, kanıtlar öne sürüldüğünde mantıklı hale getirilebilecek bir bakış açısına sahiptir. Birkaç ay sonra görüşlerinizin, hayatın birçok alanında bir araya gelemeyecek kadar birbirinden uzak olduğunu göreceksiniz.

  Başak için, fazla hassas ve derinden yaralanabilecek şekilde kırılgandır, denir. O kabul etmese de çok kırılgan olduğu bir gerçektir. Bu onun en büyük özelliğidir.

  Başak burcu insanların bazı davranışlarının temel nedeni, duygularının yaralanmasından duydukları korkudur. Çekicilikleri nedeniyle Başak erkekleri kadınları baştan çıkarabilmek için sayısız olanaklar elde ederler, ama bu olanakları sıkı ahlaki prensipleri ve hayatlarının düzensizliğe düşebileceği korkusu yüzünden kullanamaz.

  Bir âşık olarak Başak, size çok çekingen görünebilir. Onun erotik isteklerini keşfetmek ve alevlendirmek size düşmektedir. Ancak bundan sonra onun soğuk ve sıkıcı maskesinin altında, nasıl bir ihtirasın yattığını görebileceksiniz. Böylelikle hayatı boyunca sürecek sevgisinden emin olabilirsiniz.

  Çocukları çok fazla sevmesi, kendisinin olmasa da çocuklarla iyi geçinebilmesine rağmen, çocuk sahibi olmayı pek istemez. Siz de hayatında huzursuzluk kaynağı olabilirsiniz. Unutmayın, onun için huzur ve düzen kutsaldır.
   
 2. 12 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Elif
 3. berrak su

  berrak su Ziyaretçi

  yengeç bayanLArı iLe başak erkeği arasındaki uyum çok güzeL oLuyormuş:)öyLe bir duyum aLmıştımm:)yıLdızLAr söyLedi:)
   
 4. 25 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : Elif
 5. p!nky*

  p!nky* Aktif Üye Üye

  Katılım:
  23 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  85
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76

  ben de bu uyuma inanıyorum gerçekten ıyı anlaşıyolar:1rolleyes:
   
 6. 3 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 7. tempra

  tempra Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2007
  Mesajlar:
  27
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  ben başak eşim yengeç.uyumluluk gerçekten süper.bence iki özel burç bayanda başak erkekte yengeç
   
 8. 9 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 9. ZeHrAcIk

  ZeHrAcIk Guru Üye

  Katılım:
  9 Ekim 2007
  Mesajlar:
  92
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  276
  valla esimin burcu basak degil ama abimden biliyorum ömür boyu yildizimiz barismaz herhalde
  benim merak ettigim kova ile yengec arasindaki uyumu aciklaya bilen varmi merak ediyorumda
   
 10. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 11. aktinya

  aktinya Guru Üye

  Katılım:
  17 Ekim 2007
  Mesajlar:
  635
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  286
  Bende bu uyuma inanıyorum,ben yengeç eşim başak.Ama başakta mükemmelliyetçilik vardır,herşeyin derli toplu durmasını ister,bende düzenliyimdir ama yinede daha düzenli olunsun ister.
   
 12. 18 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Elif
 13. edakrxsxk

  edakrxsxk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  371
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Bir âşık olarak Başak, size çok çekingen görünebilir. Onun erotik isteklerini keşfetmek ve alevlendirmek size düşmektedir. Ancak bundan sonra onun soğuk ve sıkıcı maskesinin altında, nasıl bir ihtirasın yattığını görebileceksiniz. Böylelikle hayatı boyunca sürecek sevgisinden emin olabilirsiniz....AY ÇOK UTUNDIM ŞİMDİİİ:eek::eek::eek:


  EVET BERRAKÇIM BUNUN BİR ÖRNEĞİDE BEN VE AŞKIM(ben yengeç aşkım başak)UMURIM HEP BÖYLE GİDER:asigim::asigim:
   
 14. 5 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 15. SERRA

  SERRA Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  388
  Beğeni:
  285
  Ödül Puanları:
  113
  ben de bir başak burcuyum ama hiçte uyumlu falan değiliz.tamamen zevklerimiz fikirlerimiz ne diyeyim herşeyimiz yengeç olan eşimle zıtttt.ama onu çok seviyorum.şevkatli sadık ve çok ii bir baba.daha ne isterim allahtan. onunla herşeye gözüm kapalı girerim ne derse ne isterse elimden geldiğince yaparım çünkü o beni benim kendimi düşündüğümden daha çok düşünüyor ve seviyor:) bunu hissedebiliyorum.
   
 16. 6 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 17. fatmanaz

  fatmanaz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2
  Beğeni:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  vallahi eşim başak ben yengeç ama aramızda hiçbir konuda uyum yok ben anlamadım gitti sanırım onun doğum tarihinde bir değişiklik var o bilmiyor:))))
   
 18. 6 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Elif
 19. Judy

  Judy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Kasım 2007
  Mesajlar:
  10
  Beğeni:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Ben Yengeç, eşim Başak. Bu kadar çok yengeç ve başağın bir araya gelmesi evlilik veya arkadaşlık olarak tesadüf olmamalı. yerimsenibenYengeç ve başakları bir araya getiren bence hayata mutlu ve açık bakış açıları, mütavazi tavırları, doğallıkları ve cin fikirli espri anlayışları. İkisi de sakin konuşur, bakmayın öyle sakin göründüklerine ikisi de inatçı mı inatçıdır, haksızlığa kesinlikle dayanamazlar, hemen parlar, hemen sönerler.Kin tutmak diye bir şey yoktur kesinlikle :1hug:. Başağın hazır cevaplığı malesef yengeçte yoktur. Duygu, şevkat burcudur yengeç. Herkes için üzülebilir, bu nedenledir ki duygusal yönden sömürülmekten ve eleştirilmekten hiç hoşlanmaz.Ne kadar gerçekçi olsa da kendi hayal dünyasında yaşamak ister zaman zaman, küstü mü kabuğuna çekilir, konuşmaz...senağlama Başak ise tamamen gerçekçidir, bazen yengecin bu aşırı duygusallığına anlam veremez.benneyaptımki:Yengeçin çelişkili yapısını çözmesi zaman alır.Başak tertip düzen burcudur, bayanlarında istisnalar olsa da erkeklerde farklısını görmedim. Düzen, temizlik anlayışına yeni boyutlar katarlar. :hooray:Yedeğin yedeğini alır, düzene yeni düzenler getirirler. süprizzzzzDetay nedir Başaklara sormak lazım. Dıştan katı ve soğuk gözükürler ama kıvrak espri anlayışlarıyla bombalar patlatırlar. sırnaşık şeyÖzünde şekerlerdir, yengeç su burcu olduğu için daha duygusal, hassas, :1shok:başak ise toprak burcu olduğu için daha gerçekçidir ve ayakları yere sıkı sıkı basar.:) :kahve::nazar: