Yengeç İle Kova « Burçlar Arası Uyum

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
Katılım
12 Temmuz 2006
Mesajlar
31.354
Emoji Skoru
19.812
Yaş
55
YENGEÇ ERKEĞİNE GÖRE KOVA KADINI

Bazı Yengeç erkeklerinin Kova kadınları tarafından deliliğin sınırına itildiği bilinir. Devamlı değişken ruh hali, yepyeni fikirleri sizin gibi sağlam bir erkeği bile mahvedebilir.

Kendini dünyayı kurtarmak için görevlendirilmiş sanır. Bu yüksek amaca ulaşma yolunda tek eksiği gerçekçiliktir. Siz tam tersine, böyle ütopyalarla ilgilenmezsiniz. Bu temel anlaşmazlık tüm hayatınızı sarsabilir. Ani düşünür ve hareket eder, geleneksel değildir ve söyledikleriyle yol açtığı utandırıcı durumları düşünmez.

Sakin ve düzenli bir aile hayatı onun için hiç bir şey ifade etmez ve durulup akıllanması yıllar alır. Kovaların erken yaşta girdiği ilişkiler uzun sürmez. Önce kendisini 'olgun' hissetmesi gerekir. Kova kadını büyük olasılıkla hayatında sadece bir kez sever. Ama bir ilişkiye de muhtaç değildir, tek başına yaşayabilir ve gerçek dostlar bulabilir. Bu kadın sizin için her zaman sır olacaktır.

Kendinizce onu tanıdığınızı düşünürken, sizi en inanılmaz şeylerle şaşırtacaktır, gözlerinize ve kulaklarınıza inanamayacaksınız. Sessiz ve duygulu saatleri seviyorsunuz, bu anlarda günün tüm problemlerinin üstesinden geliyorsunuz. O, tam tersine, daima problem arayarak kendisiyle, sizinle ve dünyanın haksızlıklarıyla uğraşacaktır. Bu devam ederse, çok yorucu olabilir.


KOVA KADININA GÖRE YENGEÇ ERKEĞİ
Bu erkekte neyle karşılaşacağınızı asla bilemeyeceksiniz. Sinirlidir, idealisttir, melankolik ve hayalcidir. Onu yakından tanışanız bile değişken ruh halı sizi öfkelendirecektir. Sonuçta uzun bir ilişki şansı çok fazla değildir. Daha çok bir iş beraberliğinde birbirinizi ideal olarak tanımlarsınız.

Kova kadını olarak siz, hayatın iyi yönlerini görürken, Ay'ın etkisi altında olan Yengeç, sürekli duygu gelgitleri yaşar. Depresif dönemleri size hayatı zorlaştırabilir. Yengeç erkeği para konularını iyi bilir. Para kazanmak için her fırsatı değerlendirir. Ama sadece geleneksel metotlarla ilgilenir. Asla riske girmez.

Şefkatli bir aşıktır, ama sizin seks hakkındaki fikirleriniz hoşuna gitmez ve bu yüzden sizi soğuk bir kadın olarak görür. Yengeç erkeği, onu uzun zaman yalnız bırakmanızı kaldıramaz. Bu ise sizin için bağımsızlık ve karar verme özgürlüğünüzün kısıtlanması demektir.

Yengeç erkeği karmaşık bir insandır. Onunla hayat ne daha kolay nede daha sıkıcı olacaktır. Bir kere kalbini kazanırsanız, ne olursa olsun sizi asla unutmayacaktır.


KOVA ERKEĞİNE GÖRE YENGEÇ KADINI

Yengeç kadını, sıcak, evcimen ve şefkatli bir tiptir. Sadece herkesin odak noktası olduğunda kendini iyi hisseder. Her zaman onay görmeye ihtiyacı vardır, gerçekten sevilmek, ihtiyaç duyulmak ve değer verilmek ister. Bunların hepsi Kova erkeğine biraz fazla gelebilir.

Yengeç kadını, bu yönünü saklamak için, sık sık güçlü, aktif ve cesur görünmeye çalışır. Bu onun yumuşak, tehdit altında olan ve yaralanabilir özünü koruyan kabuğudur. Size hangi yönünü gösterdiği, size ne kadar güvendiği ile bağlantılıdır. Gözü, geçici fetihlerde değildir.

O, sizi ve kalbinizi kazanmak ister. Buna karşılık sizden itina bekler. Eğer bu birliktelik uzun süreli olacaksa, Kova, hayatını değiştirmelidir, çünkü onun sayısız ev dışı ilgi alanları evliliği bitirebilir.

Aile ve evdeki rahatlık, Yengeç kadınına çok şey ifade eder. Sizin ne zaman eve geleceğinizi bilmeden beklemeyi ve bu arada yemeği sıcak tutmayı istemez. Yengeç kadını annelik için yaratılmıştır. Çocuklarının iyiliği için her şeyini feda edebilir. Neyse ki kıskanç değilsiniz, yoksa kendinizi ihmal edilmiş hissedebilirsiniz.


YENGEÇ KADININA GÖRE KOVA ERKEĞİ

Kova, geleneksel olmayan düşünce ve davranışlarıyla sizi, başlangıçta etkilemek yerine korkutacaktır. Ona göre her konuda kesin bir düşünceye sahip olmak önemlidir. Bu düşünce sizi, çileden çıkarabilir. Ona göre mantık, bazılarının günlük yaşamda kullandığı ama onu etkilemeyen ve taklit de etmeyeceği bir şeydir.

Kova, etkili olmak için, tümüyle angaje olabileceği şeyleri arar; yarım kalan işlerden hoşlanmaz ve ne kendisi ne de başkaları için buna katlanmaz. Gerçek duygularına değer vermez, daha çok beraber olduğu insanları içlerinden neler geçtiğini anlamak için gözlem ve analiz eder. Eğer size karar vermişse, sizden bir konu hakkında, tıpkı onun gibi tutkulu bir taraftar olmanızı ister. Bu aynı zamanda, isteseniz de istemeseniz de onun davasını kendi davanız yapmak zorunda kalacağınız anlamına da gelebilir.

Kovaların, tüm zorluklara rağmen, işlerinde başarılı olmaları şaşırtıcıdır. Tıpkı sizin gibi, yaşamlarında istikrar sağlayıcı bir güce ihtiyaçları vardır. Bu gücü onu, dikkate değer sonuçlara ulaşabilir.
 

>>>SENemmm<<<

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
19 Ağustos 2007
Mesajlar
172
Emoji Skoru
0
uzun bir zaman önce yengeç burcu olan bir sevgilim vardı.ama geçekten burcumuzun da dediği gibi hiç anlaşamadık.fazla uzun sürmedi zaten ayrıldık:çok üzgünüm:.ben de burçlarla ilgilenmeyi seviyorum tam anlamıyla inanmasam da yine de burçlara inanıyorum.a.s
 

omayrra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Ekim 2007
Mesajlar
26
Emoji Skoru
0
Yaş
36
benim eşim yengeç burcu. sinirli evet ama çabuk söndüğü için sorun yaşamıyoruz. çok evcimen. tam bir aile ortamındayız. kendini benim ellerime bırakması da, uyumumuzu pekiştiriyor. kıskanç değil ama sahip çıkıyor. yasaklamalar getirmiyor. bebeğimiz olsa heralde benim yerime bakar. kısaca bütün kova kadınlarına, yengeç burcu erkeğini öneriyorum, sevgili olarak değil eş olarak. sevgiliyken başka oluyorlar çünkü. attıkları imza ile hayatındaki yeriniz değişiveriyor. mesela her akşam gül getiren ve bundan bıkmayan bir kocam var. :KK70:
 

gxuxl@end

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
6 Kasım 2007
Mesajlar
635
Emoji Skoru
2
Yaş
41
bende yengeç kadınıyım naniknanik eşimde kova erkeği kafamçokkarıştı genelde çok uyumsuz olduğu söylenir ama :uhm: biz birbirimizi o kadar çok seviyoruzki Şeniz hemde çocuğumuz olmadığı halde 11 yıllık beraberliğimiz var çok şükür birbirimizi hiç kırmadık:teselli: hatta etraf bize imrenerek bakıyor ve nasıl böyle sevgi dolusunuz birbirinize karşı püf noktalarını soruyorlar :nazar: bunun özel bir çabası yok eşim benim her şeyim aynı şekilde bende onun şimdi dileğimiz allah bize birde evlat nasip eder inşallah (amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin) diyelim
 

esra252

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Aralık 2007
Mesajlar
24
Emoji Skoru
0
ben yengec burcuyum eşim ise kova eger birbirini altan almayı bilirsen hiç bir sorun cıkmıyor kızlar bütün sorunlar birbirini çözdükten sonra bittiyor ama uzun bir süre sabır etmeniz gerekiyor çünkü karşınızda bir kova erkegi varsa bazı konularda yanıldıgını ona gösterirseniz galip gelen siz olursunuz
 

esra252

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
27 Aralık 2007
Mesajlar
24
Emoji Skoru
0
melekoğlum nilüfer tüm kalpten AMİN
 

Amonra

Guru
Pro Üye
Katılım
11 Şubat 2008
Mesajlar
13.436
Emoji Skoru
288
bi yengeç bayanıyla kova erkeğinin gçinmesi o kadar zor ki.. hatta imkansız.. tecrübeyle sabit... yengeç burcuna değişken ruh hali diyenler kovaların ne kadar dengesiz olduğunu bilmiyo galiba:tomato:
 

gxuxl@end

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
6 Kasım 2007
Mesajlar
635
Emoji Skoru
2
Yaş
41
bi yengeç bayanıyla kova erkeğinin gçinmesi o kadar zor ki.. hatta imkansız.. tecrübeyle sabit... yengeç burcuna değişken ruh hali diyenler kovaların ne kadar dengesiz olduğunu bilmiyo galiba:tomato:
aksine biz çok iyi anlaşıyoruz canım 24/ 11/ 2006 dan bu yana birlikteyiz evliliğimizde 11. yılında ve hiç ayrı kalamıyoruz bir birimizi o kadar çok seviyoruzki imkansız diye bir şey yok bence :nazar:
 

gxuxl@end

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
6 Kasım 2007
Mesajlar
635
Emoji Skoru
2
Yaş
41
aksine biz çok iyi anlaşıyoruz canım 24/ 11/ 1996 dan bu yana birlikteyiz evliliğimizde 11. yılında ve hiç ayrı kalamıyoruz bir birimizi o kadar çok seviyoruzki imkansız diye bir şey yok bence :nazar:
yılı yalnış yazdığımın farkına vardım değiştirmek istedim
 

lost87

Uyanalım Gaflet Uykusundn
Kayıtlı Üye
Katılım
1 Haziran 2008
Mesajlar
2.324
Emoji Skoru
23
kova burcu akıl ve zekayı temsil ettiği için
yengeçlerle anlaşamaması çok doğaldır...
yengeçlerin mantıksız davranışları
kova burcuna ters gelir...
Rehzan Kiraz ın röportajında okumuştum...
 
Yukarı Alt