1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Merhaba Ziyaretçi Ödüllü yemek yarışması
 3. Notu Gizle

Yengeç - Temmuz Ayı Burç Yorumunuz

Konusu 'Yengeç Burcu' forumundadır ve deryainci tarafından 9 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  9 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : deryainci
 1. deryainci

  deryainci bebek geldi :)))) Sahte Profil ÜZGÜN Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2008
  Mesajlar:
  2.028
  Beğenildi:
  16
  Ödül Puanları:
  148
  ALINTIDIR

  Yengeç Burcu


  Yengeç Burcu Aylık Yorumu
  Aşk ve İlişkiler

  Arzularınızın gerçeğe dönüşmesini, güvence olgusunun yaşamınız içinde istediğiniz ölçüde gerçekleşmesini dileyerek yorumunuza başlamak istiyorum. Temmuz ayında aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak enerjileriniz gayet önemli gözüküyor. Bunlardan ilki aşk evinizin yöneticisi olan Mars gezegeninin Boğa burcu seyridir.

  31 Mayıs-11 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek Mars gezegeni aşk hayatınızla ilgili konularda, uzun ömürlü ve tamamen güvenlik içinde yaşama dürtünüzün yoğunluğunu göstermektedir. İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemi ele aldığımızda görüyoruz ki, bu tarihler arasında, sorunların çözülmesini ve eski güzel günlerin tekrar geri gelmesini isteme dürtünüz oldukça yoğun. Varolanı korumak taraflısı olduğunuz için, ilişkinizi dışarıdan veya içerden gelebilecek her türlü baskıya rağmen, savunmak ve bir şekilde sağlamlaştırmak niyetinizdesinizdir. Yani bu sorunların düzelmeyeceğini bilseniz dahi, sürdürmekte kararlısınızdır. Bunun en önemli nedeni, öncelikle tutkularınızdır. Sizin isteğiniz partnerinizin kendinden ve size duyduğu hislerden emin olmasıdır. Bazı arkadaşlarınız veya yakın bulduğunuz kişiler, ilişkiniz hakkında gerçekçi bir yorumda bulunsalar dahi size göre eğer sevgi varsa ve eğer çok seviyorsanız, bu beraberliğin sürmemesi mümkün değildir. Tek taraflı bile olsa, sabırlı olunmalıdır. Bu doğru mudur? Tabi ki sizin bakış açınızla düşünecek olursak doğru gibi gözükmektedir. Oysaki bu tarihlerde yapılması gereken öncelikle ilişkinin bir sorumluluk işi olduğunu bilmek ve partneriniz eğer bu sorumluluğu yüklenmiyorsa kendinize yeni bir yön çizmektir. Fakat sürecin enerjileri altında bunu yapmak zordur. İşin ilginci, güvence arayan bir kişi olmanıza rağmen, yaşadığınız ilişki güvenlikten oldukça uzaktır. Bu enerji sizin doğal yapınızla uyumlu çalıştığı için, yani elindekini koru, kolla, sahiplen üçlemesi altında beslendiği için, ben bu dönemde ne olursa olsun gerçekçi düşünmenizi öneriyorum. Ancak o zaman resmin bütününü görmeniz mümkün olur.

  5 Temmuz – 1 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak Venüs gezegeni ilişkisi huzurlu ve mutlu giden çiftler açısından dönemin, sosyal hayatın içinde kalabalıklar arasında olmak yerine, başbaşa aktivitelerde bulunmaktan hoşlanmanız anlamına gelebilir. Özellikle yasak ilişkisi olanlar bu dönemde birlikte seyahate gidebilir, bunu en yakınlarından gizleyebilirler. Genel olarak bu dönemde partnerinizle duygusal ve ruhsal düzeyde bağlantı kurabilmek için, iletişimi ön planda tutmanız doğaldır. Dışarıdan bakıldığında kendi dünyasına çekilmiş bir çift profili çizebilirsiniz. Oysaki bu durum hiç de öyle değildir. Sadece birbirinize daha fazla vakit ayırmak niyetindesinizdir. Bu kimi çiftler için, biraz önce sözünü ettiğim kısa gezilere çıkarak, bazı çiftler için sosyal ortamlardan uzak kalarak gerçekleştirebilir.

  İlişkisinde sorun olanlar açısından bu dönemin anlamı birçok örnekle izah edilebilir. Bunların hepsine burada yer vermemin imkansızlığı ortada. Ben en çarpıcı olanlardan bahsetmek isterim. Kimileriniz için bu dönemin anlamı, beraberliğinizdeki sorunları çözüme kavuşturmak yerine, geriye çekilerek önünüze bir duvar örmeniz anlamında olabilir. Partneriniz size ne kadar ulaşmaya çalışsa da, buna izin vermediğiniz gibi, problemleri ele almak yerine, bilakis sanki ortada bir şey yokmuş gibi davranmanız mümkündür. Yani birliktesinizdir fakat sanki iki ayrı dünyanın insanları gibisinizdir. En zor durum da budur. Herkes kendince hayatını geçirmeye başlar. Ne ayrısınızdır ne de berabersinizdir. İkinci örnek. Kafanızda ikilemler oluşturucudur. İki ayrı ilişkiniz vardır. Biriyle beraberliğiniz sürdüğü halde, geçmişte yaşanan diğer ilişki bir gölge gibi üzerinizdedir. Bu durumda mantığınız dur yapma derken, duygularınız geçmişin sisli perdeleri ardına sığınmaya hazır gibidir. Fakat bunun da çözüm olmadığının bilincindesinizdir. Böylece iki ilişkiyi aynı anda sürdürebilirsiniz. Fakat bu kısa seyirli bir rüzgardır. Kalıcılığı yoktur. Benim önerim, ne olursa olsun şapkanızı önüne koyarak düşünmektir.

  İlişkisi yeni başlayanlar açısından bu durum tabi ki daha değişiktir. Ya platonik bir aşktır. Yani gerçeğe dönüşmesi zor, yaşanması oldukça güç veya muhteşem bir heyecandır, fakat içinde bulunduğunuz durum nedeniyle göz önünde yaşanmaması lazımdır. Her ikisinde de macera ve deneyim ruhu ayaktadır. Bir bedende iki ayrı ruh gibi, yaşadığınız ilişki ve normal yaşamınız içiçe geçmiş gibidir. Konumunuz gereği gizlilik esastır. Kendinizi kaptırmamak için oldukça zorlanabilirsiniz. Mantıklı düşünmeye ve ilişkiyi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeye çalışırsınız. Hatta kimi zaman benliğinizi korumak adına, araya mesafe bile koyabilirsiniz. Hangisi seçenek olursa olsun bu dönemde dışarıdan pek farkedilmese de, iç dünyanızdaki hareketlilik oldukça yoğundur. Yüreğiniz sanki ikiye ayrılmış gibidir. Bir yanınız aydınlık, diğer yanınız karanlıktır. Siz ise yaşadığınız ilişki nedeniyle ortada kalmış gibisinizdir. Böyle durumda olanlarınız için benim önerim Temmuz ayı boyunca ani kararlar almamanız, yaşadığınız beraberliği enine boyuna gözden geçirmeniz, partnerinizi iyice tanımaya çalışmanızdır. Yalnız şunu belirteyim ki, nasıl başlamış olursa olsun bu ilişkinin kökleşmesi, sürekliliğinin sağlanması pek mümkün değildir. O yüzden tekrar üstüne basa basa söylemek isterim ki, karşınızdaki kişi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışın. Araştırın, onu dikkatle dinleyin, hakkında bilgi toplayın. Ayrıca hemen ciddiyet içinde düşünmek yerine arkadaş olmaya çalışın. Böylece ileride üzülmemiş olursunuz.

  İş ve Kariyer

  31 Mayıs – 11 Temmuz tarihleri arasında Boğa burcunda ilerleyecek, kariyer evinizin yöneticisi Mars gezegeni, toprak nitelikli bir enerji olduğundan, üretimden yana düşünmeniz, ayaklarınızı sağlam olarak yere basmaya çalışma isteğinizin göstergesidir. Genellik var olan düzeni korumak adına hareket edebileceğiniz bu dönemde, pratik ve sabırlı bir şekilde geleceğinizi şekillendirmek adına hareket edebilirsiniz. Dayanıklı olan herşey, boyun eğmeyen ifade tarzınızla, hayatınızın egemenliğini elinizde tutmak isteyeceğiniz bu süreçte, hedeflerinize yavaş yavaş fakat emin adımlarla gitmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer bu tarihlerde, işinizle ilgili sorunlarınız varsa ve bunlar artık canınıza tak ettirecek kadar yoğunlaştıysa, bu enerji altında, doğru zaman geldi diye düşünerek birşeyler yapmaya karar verenleriniz olabilir. Böyle bir durum yoksa, bulunduğunuz konumda işlerinizi düzgün bir şekilde yapmaya devam edebilirsiniz. Çünkü bilirsiniz ki, herşey zamanla olgunlaşır ve yerine oturur. Mevsimin iş dünyası açısından genel olarak durgunluğa girdiği bu tarihler arasında, kışın yorgunluğunu üzerinizden atma zamanınızdır. Eğer yenilik anlamında bir şeyler düşünüyor olsanız dahi, bunu sonbahara doğru gerçekleştirmek daha doğru olur diye düşünmeniz de mümkündür. Yani böyle bir düşünce şekli tabi ki yanlış olmayacaktır.

  Karmaşa ve gürültüden, tartışma ve tatsızlıktan kaçınacağınız bu dönemde, bulunduğunuz grup veya iş yerinizdeki konumunuzu sağlamlaştırma çabanız çok daha ön plandadır. Eğer hedefiniz kariyer yapmaksa bu süreç, liderliğinizi grup veya ortam içersinde ağırbaşlılığınız ve sağlam duruşunuzla ifade etmektir. Eğer yeni bir işe başladıysanız, kendinizi ispat etme, yeteneklerinizi gösterme zamanıdır. Hangisi olursa olsun burcunuzla uyumlu bir enerji olan Mars etkisi altında huzur ve güvenliğinizi elinizde tutma çabanız yüksek olacaktır. Bu dönemin size katabileceği bir başka yansıma, iyimser yaklaşımlar içinde meseleleri fazla kurcalamadan sadeleştirebilmeniz ve bu sayede asıl öze ulaşabilmenizdir. Bunun size, pratik anlamda faydası çoktur. Böylece zaman kaybetmemiş olursunuz. Yani bir problem varsa ve buna sebep olan etkeni saptar ve onun üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Kısaca normal zamanlarda kararsız kaldığınız veya değişkenliğiniz nedeniyle bir türlü sonuç alamadığınız konular üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Bu enerjinin özünde maddi ve manevi değerlerinizle ilgili konularda hassasiyet yer aldığından, özellikle risk almamaya veya attığınız adımların size olan getirilerini düşünmeye çalışmanız mümkündür. Bu açıdan bakıldığında, mantıklı yaklaşımlarda bulunmanız sayesinde sizi parasal açıdan rahatlatabilecek kararlar almak çok daha kolaydır. Ben bu enerjinin isteklerinizi elde etme, problemleri çözme, gerginliklerden sizi uzak tutma, bilinçli hareket etmeniz açısından olumlu yönde destekleyeceğini düşünüyorum.

  12 Temmuz – 25 Ağustos tarihleri arasında İkizler burcunda ilerlemeye başlayacak, kariyer evinizin yöneticisi Mars gezegeni, geri planda yapılacak hızlılık ve aktif çalışmaların simgesidir. Her Yengeç aynı durumlar içinde olmadığına göre, yaşanabilecek olayları kişi örnekleri şeklinde sunmak istiyorum. Bunlardan birincisi, Eylül ayında yeni girişimde bulunmayı düşünenleri veya Eylül ayında değişim için start vermek isteyenleri kapsayabilir. Bu kişiler bu tarihler arasında geri planda çalışabilir, veri toplayabilir, yapacakları işleri düzenleyebilirler. Edindiğiniz bilgileri arşivinizde saklayabilir veya yapacağınız çalışmaları iyice sindirmek için analizlerde bulunabilirsiniz. Yalnız dikkat edeceğiniz husus, bu çalışmaların sadece ilgili kişilerce bilinmesi, henüz ortaya çıkmadan sızdırılmamasıdır.

  Diğer bir örnek, eğitim hayatında olan kişileri kapsayabilir. Yeni dönem için belli bir kurs veya bilgilenme anlamında çalışmalar gündeme gelebilir. Gelişiminiz için gerekli olan bu çalışmalar için bu tarihler arasını hem dinlenerek hem de derslerinizi çalışarak geçirebilirsiniz. Belki bu sizin için zorlayıcı olabilir. Fakat bir sonraki sene rahat edebilmeniz açısından önemlidir. Böylelikle gelişebilir, bilgi anlamında genişleyebilirsiniz. Bu enerji eğitmenler veya öğrenciler için gayet faydalıdır. Bazılarınız için bu dönem, aktivite anlamında geriye çekilerek dünyadan bir tür soyutlanmanız anlamına gelebilir. Bir hava değişimine ihtiyacınız vardır. İşiniz gereği oldukça yoğun bir sezon geçirmişsinizdir. Bir yolculuğa çıkarak moral depolamaya çalışabilirsiniz. Yani bu dönem iş anlamından ziyade bir dinlence zamanı olabilir. Böylelikle stresinizi üzerinizden atabilir, kafanızı boşaltabilirsiniz. Bazılarınız için bu dönem, işinizle ilgili geri planda bağlantılar kurmanız anlamına gelebilir. Bazı yeni planlarınız vardır. Fakat bunların gerçekleşmesi için, bir araştırmaya ihtiyaç vardır. Bu araştırma nedeniyle bazı kişilerle veya kurumlarla bağlantıya geçebilir, geri planda işin olabilirliliğini, yararını, sonucunu tahmin çalışmalarında bulunabilirsiniz. Bu örneklemelerden de anlaşılacağı gibi bu süreç aslında arka plandaki hareketliliğin işareti olarak önemlidir.

  Para Durumunuz

  21 Haziran -22 Temmuz arasında burcunuzda ilerlemeye başlayacak Güneş gezegeni, finansal konularda endişelerinizden arınmak ve kendinizi ifade etmek adına istekli olmanız anlamındadır. Emniyet duygunuz yükseldiği için, parasal mevzularda daha dikkatli olabilirsiniz. Sevdiklerinize olan düşkünlüğünüz onları korumak ve kollamak adına daha fazla güçlü olmanız gerektiğini hissetmeniz, size yeni kazançlar adına itki gücü sağlayabilir. Aidiyet duygunuz ön plandadır. Değerlerinizi koruma ve kollama güdünüz yüksektir.

  18 Temmuz -3 Ağustos tarihleri arasında parasal kazancınızla ilgili konularda etkili olacak Merkür gezegeninin Aslan burcu süreci, hayat standartınızı yükseltmeniz adına istekli olmanız anlamına gelmektedir. Bilirsiniz Yengeçler aslında son derece tutumlu kişilerdir. Geleceklerini düşündükleri için her zaman kenarlarında belli bir miktar para vardır. Zor durumda kaldıklarında, kimseye muhtaç olmamak için başvurdukları bu yöntem, çevrelerindeki diğer insanlara daima örnek olmalarını sağlamıştır. Bu tarihler arasında para konusunda, özgüvenli bir iletişim, yaratıcı ve yetenekli olduğunuz alanlarda girişimler ön planda olabilir. Aslan burcunda ilerleyen Merkür zamanları siz Yengeçlerin içinizdeki kuruntulu durumlardan kurtulmanız, pozitif anlamda düşünmeniz adına etkilidir. Zor günler geçirenleriniz olsa bile, bu enerji altında, bir çıkış yolu bulmak için cesaretli olmanız kolaydır. Yani yıkılmadım ayaktayım mesajına uygun hareket etmeniz kolaydır. Birikimi olmayanlar ise, durumlarını dış dünyada ifade etmek yerine, güçlü durmayı tercih edebilirler. Bu enerji, emeğinizin hakkını alma konusunda sizi destekleyicidir.

  Bu tarihler arasında zihinsel anlamda kendi moralinizi yüksek tutma enerjiniz yoğundur. Gücünüzün farkındasınızdır. Sadece yapmanız gereken, yeteneklerinizi hayata geçirerek maddi açıdan güçlenmektir. Bu durumda yapılması gereken önce kendinize sahip çıkmak, sonrasında sahip olduğunuz değerlerinizi(maddi-manevi)çoğaltmak olmalıdır. Bu çoğaltma kimi zaman risk almaya elverişli ortam yaratsa da, bir Yengeç durması gereken yeri bileceğinden sorun çıkması enderdir. Ailenizdeki büyükleriniz özellikle babanız, bayansanız eşiniz, otorite konumundaki bir yakınınızla maddi konularda görüşmeniz, moraliniz açısından etkili olabilir. Bu süreci olumlu anlamda geçirmenin yolu, sanatsal konular başta olmak üzere, yaratıcılık içeren yeteneklerinizi açığa çıkarmak, yönetilen değil yöneten olmaya çalışmak, maddi anlamda paranızın değerini bilmek, pasif olmak yerine aktif bir tutum içinde olmaktır.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-2-3-6-7-8-11-12-13-20-21-24-25-28-29-30-

  Zayıf Enerjili Günler :14-15-16-17-26-27

  Aşkta En Şanslı Günler :1-2-3-28-29-30

  Yeniay :20-21
  (Ay gezegeninin Yengeç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :16-17
  (Ay gezegeninin Oğlak burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Temmuz ayı geçirmeniz dileğimle,