• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yeni anne olduğunuzda uykusuzlukla nasıl başa çıktınız?

Liona Esposito

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
8 Kasım 2014
4.134
9.002
Uykusuzluktan kafayı yiyeceğim. 40 günlük bebegimin gaz sancilari var uyutmuyor sürekli dizlerini karnina cekip ağlıyor. Sonra kusuyor hıçkırık tutuyor bi türlü uyumuyor. Metsil kullandım işe yaramadı, simdi bitkisel bi damla kullanıyorum yine pek etkisi yok. Kendi anasonlu cayimdan 1 cay kaşığı veriyorum yine yok. Simdi de aglamasi durdu ama bakiyor yine uyumuyor. O uyanik olsa bile ağlamadığı sürece uyusam ne olur ki? Ne zaman bitecek bu süreç? Güç almam lazim...

Masmavi bir yol

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
2 Mart 2018
1.171
3.535
Metsili doktorum bana önermemisti.biogoil yanlış hatırlamıyorsam bıo ki bir gaz damlası var eczaneye ve doktorunuza sorun onu kullanın, bitkisel olarak acı elma yağı aktardan akıp ayaklarının altına ve göbeğine masajla sürerseniz rahatlatır

Uyku sorunuza cevap veremeyeceğim:KK43: 5 yılı geçti deliksiz uyumadım daha
Ama o gücü buluyorum,yardım edecek birileriniz varsa çağırın gündüz uyursunuz,olmadı gece emzirin eşiniz baksın bı iki saat uyuyun

hizuran

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2012
6.268
28.344
Benimki çok aglardi gaz mıydı sebebi bilmiyorum belki. Ama sabah altıya kadar başında durdugumuzu bilirim. Emzirme, ameliyat ağrıları falan bitirmişti. Bir gün farkettik ki kucakta uyumayı seviyor. Yanımda uyutunca daha rahat uyumustu. Dana hala yanımda uyuyor o ayrı sorun neyse. Bir de yanınızda uyutmayi deneyin.

zeysmother

Eylülün annesiii
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2015
1.945
2.807
Uykusuzluktan kafayı yiyeceğim. 40 günlük bebegimin gaz sancilari var uyutmuyor sürekli dizlerini karnina cekip ağlıyor. Sonra kusuyor hıçkırık tutuyor bi türlü uyumuyor. Metsil kullandım işe yaramadı, simdi bitkisel bi damla kullanıyorum yine pek etkisi yok. Kendi anasonlu cayimdan 1 cay kaşığı veriyorum yine yok. Simdi de aglamasi durdu ama bakiyor yine uyumuyor. O uyanik olsa bile ağlamadığı sürece uyusam ne olur ki? Ne zaman bitecek bu süreç? Güç almam lazim...
Kizim cok sorunluydu dedigin gibi belki dahada beterdik 15.gunden sonra basladi esimle nobetlese bakardik aileden uzaktayiz geceden cikar esim isten gelir o bakar ben uyurdum oglene dogru ben uyaninca o bakar sirayla hallettik cok zor gunlerdi ben 40 kiloya dustum yeme duzenj yok sutum kesild inanirmisn saclarimda birsuru beyaz ciktii 4.aya kadar bu boyle surdu azaldi biraz 6.aydan sonra tamamen bitti 9.aydada kusmamiz kesildi bu kusma aayri bi konu 9 ay surdi bizde giydir mamayi yesin aninda cikarir
Ama ikinci bebegin akilli olur cunku hep tersi oluyor:) bi oglum oldu ne kadar korkmustum inanamadim boyle bebekmi olur diye karni tok alti temiz olsun yeterdi ona hic aglamadii

Sinem989

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
5.043
9.356
Benimki çok aglardi gaz mıydı sebebi bilmiyorum belki. Ama sabah altıya kadar başında durdugumuzu bilirim. Emzirme, ameliyat ağrıları falan bitirmişti. Bir gün farkettik ki kucakta uyumayı seviyor. Yanımda uyutunca daha rahat uyumustu. Dana hala yanımda uyuyor o ayrı sorun neyse. Bir de yanınızda uyutmayi deneyin.
Çok küçük ama ya
Korkarım ben
Anne zaten yorgun bebek ezilir falan Allah korusun :110:

melo34

Duygularıma Esir Oluyorum Seni Görünce
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
7.093
6.082
22 aydır uykusuzum ilk 4 ay kolikti üstelik

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-07-2020

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Ccelik

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2017
5.123
12.437
Gaz için şöyle bir tarif uyguladım: 1 çay bardağı kaynar suya çay kaşığının ucuyla kimyon attım. Soğuduğunda 1 çay kaşığı içirdim. Sabah ve akşam. Hergün aynı saatlerde verdim. Bunu kaçırdığım öğün ağlama krizleri yaşadık hep. Ben çok faydasını gördüm.

Uykusuzluk içinde gündüz uyuyacaksın bol bol. Daha çok yenisiniz, haliyle zorlayacak. Ama 2 saatte bir emip uyumayı tutturunca rahatlarsın. Çok uyumak olmasın talebin. Az uyumaya zamanla alışacaksın.

Yukarı Alt