yeni evleneceklere marka-fiyat-kalite fikirleri

esmaerkut8

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Eğer ankaradaysanız size gesd mobilyayı önerebilirim hem kaliteli mobilyalar yapıyorlar hemde fiyatları diğer büyük firmalara göre neredeyse yarı yarıya her konuda da yardımcı oluyorlar. Hiç bir sıkıntı yaşamadık biz. sosyal medya hesaplarından takip edebilirsinz

MorbidAngell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
273
Evet canım çok haklısın bende İstanbul'da yaşayan biri olarak seni anlıyorum.
Fakat kimsenin konuya pek yorum yaptığı yok gibi :)
Ben hafta başından beri ev bakma koşuşturmacasındayım, hakikaten çok yoruluyorum.
Eşyalar falan derken, insan biraz nokta atışı yapmak istiyor. Bende o yüzden eşya konusunda baktığım ve duyduğum kadarı ile bir iki yorum daha eklemek istiyorum.

Kuzenim iki sene önce evlendi. Mobilyalarını Weltew'den almıştı. 2 senedir kullanıyor ve memnun.
Gayet güzel ve kullanışlı mobilyalar, fiyatları da fena değil. Web adresleri de var.
Buraya bir göz atabilirsiniz, benim daha bakma fırsatım olmadı ama İstanbul'da da bir çok mağazaları mevcut.
Bende gidip yerinde görmek istiyorum açıkçası... http://www.weltew.com/indextr.html

Edirnekapı tarafında mobilyacılardan Mutlu Mobilya, Bekir Mobilya bunlar güzel.
Hem Mutlu Mobilya'nın sahibini tanıyoruz, mobilyaları gayet güzel, aynı zamanda Cardin Mobilyanın bayiiliği de Mutlu Mobilya'ya ait.
Gezin görün diyebileceğim yerler. Muhakkak zevkler ve renkler tartışılmaz, herkesin isteği ve zevki ayrıdır.
Ama görmekte fayda var.

Beyaz eşyaya gelince. Bosch düşünüyordum, fakat sonrasında Bosch'tan memnun olmayan çok fazla insan var etrafımda bunu fark ettim.
Siemens düşünüyorum, tam detaylı araştırmadım, evi tutar tutmaz ona da girişeceğim kısmetse.
Bosch ve Siemens, ikisi de aşağı yukarı aynı markalar sayılır. Ama hangisinden ürün alırsanız alın, bayii veya elektronik mağazalar fark etmez, bana verilen tiyo bu ürünlerden alırken "lütfen bana Almanya'ya giden mallardan verin" diyeceksiniz. Bunu da Almanya'da Siemens'te çalışan bir tanıdığımızdan öğrendim. Bir de özellikle bulaşık makinasında bariz fark edilen Türkiye mi yoksa Almanya üretim mi olduğunu anlayabileceğiniz en önemli husus şu ki: Türkiye'de üretilen bir Bosch veya Siemens marka bulaşık makinasının içinde plastik bölme (makinanın içinin alt tabanın plastik olması veya yan duvarlarında plastik olması gibi) mevcut. Fakat Alman üretimlerde çelik göreceksiniz, kesinlikle plastik yüzeyi yok. Bu size iyi bir ip ucu olabilir. Siemens Marka herhangi bir üründe Alman üretimini net bir şekilde "made in Germany" yazısından anlayabilirsiniz, bunuda muhakkak satıcının size göstermesini isteyin.

Elektrikli süpürge konusunda mutlaka ama mutlaka çekim gücünü sorun, 2000 Watt, 2500 Watt yazan süpürgeler sizi yanıltmasın.
Watt değil, önemli olan yüksek çekim gücünün olması. Şu anda piyasada en yüksek çekim gücü olan süpürgeler 2 markada var, biri Philips, diğeri ise Samsung.
Siemens modellerin çekim güçlerini malesef ki bilmiyorum, ama bildiğim kadarıyla Philips & Samsung kadar olmasa da, bunlara yakın çekim gücünde bir süpürgesi var.
Eğer elektrikli süpürge arayışında olanlarınız varsa, daha almamışsanız bunlara göz atmadan almayın derim.

İnşallah yardımcı olabilmişimdir. Aklıma geldikçe ve tecrübe edindikçe sizlerle paylaşacağım.
:KK34:
Ne kadar da detaylı anlatmışsiniz bnde mobilya arayisindayim beyaz eşyalarınız hep bochdan alacağım bu bilgiler çok işime yarayacak :)

SouvveniR

❤+❤ = ❤❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7.423
Ne kadar da detaylı anlatmışsiniz bnde mobilya arayisindayim beyaz eşyalarınız hep bochdan alacağım bu bilgiler çok işime yarayacak :)
Faydalanmanıza sevindim.
Benim de bütün beyaz eşyalarım Siemens ve çok memnunum.
Hatta taşınmış olduğum evdeki ankastre de siemens, tesadüfen.
Ancak cam ocaktan memnun değilim.
Bunu da belirtmek isterim.

Eğer ankastre alacaksanız beyaz eşyalarınız ile beraber, kesinlikle cam seçmeyin.
Alacaksanız Inox her zaman en kullanışlısı.
Benim buzdolabım ve bulaşık makinam da inox mesela, temizlemesi daha kolay oluyor.

MorbidAngell

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
273
Faydalanmanıza sevindim.
Benim de bütün beyaz eşyalarım Siemens ve çok memnunum.
Hatta taşınmış olduğum evdeki ankastre de siemens, tesadüfen.
Ancak cam ocaktan memnun değilim.
Bunu da belirtmek isterim.

Eğer ankastre alacaksanız beyaz eşyalarınız ile beraber, kesinlikle cam seçmeyin.
Alacaksanız Inox her zaman en kullanışlısı.
Benim buzdolabım ve bulaşık makinam da inox mesela, temizlemesi daha kolay oluyor.
Çok teşekkür ederim bunu da aldım notlarımın arasına :)

Yukarı Alt