Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
855
1.199
Evet sarmak cok onemli. Benim 2. Dogum karnim nerdeyse dumduz fazla 4,5 kilom var oda gitse hic dogum yapmamis gibi gozukur. Benim normaldi tabi dikisli olunca dikkatli olmak gerek yanlis bir hamle yapmamak adina. Ama hep duyuyorum o sekilde saranlarida
Ben dogumdan 1 gün sonra dikiş yerime hafif degiyor rahatsız ediyor diye sarmıştım cok rahat ettim boşta kalınca daha cok rahatsız ediyordu. Sezeryanım bende hani dikiş yeriyle sarılan kısım farklı agrı olmuyor 😁

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
855
1.199
Hayırlı bayramlar canlar ❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

nedemistimkibenn

bahar bulutuyum seninle
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
1.496
5.807
Kahvaltı: 1 dilim ekmek, domates,salatalık,bol peynir zeytin,kasar,bir çatal helva,1 haşlanmış yumurta
Ara: 3 kuru erik
Öğle: 1 kase ayranli çorba, 1 kase mercimekli salata,3 sarma,kavun
Akşam: Corba ve pişen şeyden az bir şey yerim

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-10-2019

Hamileliğimin 32. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 61 gün kaldı.

Bebeğiniz rahim içinde hava tenefüs edemediği için, koku duyusu doğumdan sonra aktif hale gelecektir. Bebeğinizin gelişi yaklaştıkça, vücudunuz sıkça doğum kasılmaları ve hareketleri yapıyor ve bunlar giderek artıyor. Bu doğum öncesi kasılmalara Braxton-Hicks kasılmaları denir. Bebeğiniz demir, fosfor ve kalsiyum depolamaya başladı.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.113
2.949
Kızlar iyi bayramlar
💓💓💓

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.113
2.949
Merhaba Kazen Kazen topiği tekrar
cool_lime cool_lime arkadaşımıza devretmek istiyorum kendisiyle görüştük. Çok teşekkürler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

_derin masalim_

KUZEY Rüzgar'ı..
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
723
513
Evet sarmak cok onemli. Benim 2. Dogum karnim nerdeyse dumduz fazla 4,5 kilom var oda gitse hic dogum yapmamis gibi gozukur. Benim normaldi tabi dikisli olunca dikkatli olmak gerek yanlis bir hamle yapmamak adina. Ama hep duyuyorum o sekilde saranlarida
Nasıl neyle sarmak gerek?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1780 gr. - Yaklaşık boyu : 42.4 cm. (Baştan Topuğa)

_derin masalim_

KUZEY Rüzgar'ı..
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2012
723
513
Herkese hayırlı bayramlar💛🧡❤

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 26-10-2019

Bebeğimi kucağıma almama 62 gün kaldı.

Bebeğiniz bu noktada beş duyu organından gelen bilgileri kaydedebilir. Bu ay bebeğinizin ciğerlerinize yaptığı baskı artığı için nefes darlığınızda artış olabilir. Bebeğiniz yaklaşık 29 cm uzunluğunda ve yaklaşık 1,5 kg in üzerinde ağırlığa sahiptir. Bebeğinizin hareketlerinde bir hareketsizlik hissettiğinizde hemen doktorunuza başvurunuz. İdar kaçırma yaşıyor olabilirsiniz.

Yukarı Alt