Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.113
2.949
pufboregi pufboregi
Senin dogum icin gunun belli oldu mu. Seninle 1 gun var aramizda muhtemel dogum tarihi kisminda. Merak ettim o yuzden. benim 13 gun kaldi doguma ve cok heyecanliyim.
Ilk dogummus gibiyim neredeyse. Ne yapacagimi sasirdim. Acaba bebek emecek mi gibi seyleri dusunuyorum.
Ben de çok heyecanlıyım cnm. Normalde 2 eylüle tarih verdi doktorum ama 25 inden sonrasını görmemiz zor dedi. Sezaryen olcam ama doktorum sancı/suyumun gelip sezaryen doğuma alınmamın daha iyi olduğunu söylüyor. Ben de öyle düşünenlerdenim. Gereksiz yere ( tabi bi problem yoksa) erkenden alınmasını doğru bulmuyorum. Mutlaka ve mutlaka bebiş (erkenden gelmeye kalkmazsa )39+ lı günlerden önce almıyor. İlk bebişinde emzirdiysen bunu da emzirirsin bence dert etme. Ben onu hiç aklıma bile getirmiyorum. Elimden gelen her şeyi yapıcam emzirmek için. Annem emzirme eğitmeni ztn şanslıyım. Ben de doğum koçluğu eğitimi aldım. Her yönden bu bebiş emecek 😬😬😬kaçarı yok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Plm123

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2018
2.161
3.078
Ben de çok heyecanlıyım cnm. Normalde 2 eylüle tarih verdi doktorum ama 25 inden sonrasını görmemiz zor dedi. Sezaryen olcam ama doktorum sancı/suyumun gelip sezaryen doğuma alınmamın daha iyi olduğunu söylüyor. Ben de öyle düşünenlerdenim. Gereksiz yere ( tabi bi problem yoksa) erkenden alınmasını doğru bulmuyorum. Mutlaka ve mutlaka bebiş (erkenden gelmeye kalkmazsa )39+ lı günlerden önce almıyor. İlk bebişinde emzirdiysen bunu da emzirirsin bence dert etme. Ben onu hiç aklıma bile getirmiyorum. Elimden gelen her şeyi yapıcam emzirmek için. Annem emzirme eğitmeni ztn şanslıyım. Ben de doğum koçluğu eğitimi aldım. Her yönden bu bebiş emecek 😬😬😬kaçarı yok
Benim ilk bebekte 39.3 te sezeryan oldum. Bunda doktorum farkli biri bunda 38.4 de sezeryan olacak daha once sanci agri vs gelmezse eger.
Emzirme egitmeni bir anne supermis. Dogum koclugu da oyle. Ben de anne karninda nekadar fazla kalsa kardir diye dusunuyorum ama hayirlisini diliyorum. Doktorun da vardir bir bildigi. Ilk gebeligimde de sanci suyumun gelmesi durumu yoktu ama bebek diskisini yutmustu. Bunda o nedenle doktor ne derse o diyorum.
Yeme icmeme de cok dikkat etmemeye devam ediyorum ama genel bir istahsizlik halim var. Sabah kahvalti ederken yesillik ve domatese yoneliyorum. karpuz yemeyi kesmedim.
Bir de beim memisler kuculdu sanki bu aralar gozle gorunur sekilde yumusadi ve bos bos duruyorlar. O sislikleri dolgunluklari gitti. Acaba sutum olnayacak mi kuşkusu dustu icime. Daha soguma 12 gun var o zamana kadar sut yaparlar belki. Ilk gebelikte sut coktu ama emen bebek yoktu. Bunda cok zorlamayi dusunuyorum emsin diye.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 11 gün kaldı.

Bu günden itibaren bebeğiniz, rahimde kaldığı her gün ortalama 14gr. alacaktır. Rahminizin üst kısmında bulunan kaslar her kasılma sırasında yaklaşık 25 kg. a eşit bir kuvvet uygular. Bu doğum sırasında kasların rahim ağzının açılması ve bebeği dışarı itmek için ne kadar kuvvet uygulanması gerektiğini gösterir. Eğer bebeğinizin başı aşağıya dönmemişse sezeryan doğum yapabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
2.789
3.349
Benimki yazları okula gitmiyor cnm şu an evde o yüzden son aylarda zorlandım baya. Anaokuluna gidecek bu sene de. Ekim ayında başlıcak. 40 çıkana dek okula göndermicem ki hastalık getirmesin kardeşine okuldan. Annemlerde kalcam 40 çıkana kdr sonra yalnızım. Başka ile taşındık biz maalesef desteksiz büyütücem bebişi.
Yaparsin canim endiselenme bende yalniz büyütüyorum gurbetteyim arada gelip giderler
Bende 3 yasindaki kizim icin okul kres falan düşünüyorum ama dediğin gibi hastalik durumu korkutuyor evde oyalamak zor oluyo artik ama idare edicez bakalim

Eyslg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2018
2.789
3.349
Evet sarmak cok onemli. Benim 2. Dogum karnim nerdeyse dumduz fazla 4,5 kilom var oda gitse hic dogum yapmamis gibi gozukur. Benim normaldi tabi dikisli olunca dikkatli olmak gerek yanlis bir hamle yapmamak adina. Ama hep duyuyorum o sekilde saranlarida
Normal dogumlarda karin daha olay toparlaniyodur tabi ben goruntu olarak kendimi daha kilolu hissediyorum karin cevrem dahada genisledi

Merve2407

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
35
24
Beni de ekler misiniz? 12. Haftadayim 69 kiloyum. 1. Cocuk yas 27

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-02-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

Merve2407

Üye
Kayıtlı Üye
8 Mart 2017
35
24

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 27-02-2020

Hamileliğimin 14. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 186 gün kaldı.

Sırt ve pelvik ağrılara ek olarak, relaxin karpal tüneli denilen bilek alanından işaret parmağınıza giden sinirlerde de değişikliğe sebep olabilir. Baş parmağınızda, işaret parmağınızda ve orta parmağınızda karıncalanma, uyuşma ve/veya acı başlıca belirtileridir. Bir düğmeye basarken, fermuar çekerken veya bileğiniz yardımıyla tencere veya kahce fincanı kaldırmaya çalışırken zayıflık hissi meydana gelir. Bu tarz belirtileri değerlendirmesi için lütfen doktorunuzla paylaşınız. Bebeğinizin saç folikülleri gelişmeye devam ediyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 45 gr. - Yaklaşık boyu : 74 mm. (Baştan Popoya)

pufboregi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Şubat 2011
3.113
2.949
Benim ilk bebekte 39.3 te sezeryan oldum. Bunda doktorum farkli biri bunda 38.4 de sezeryan olacak daha once sanci agri vs gelmezse eger.
Emzirme egitmeni bir anne supermis. Dogum koclugu da oyle. Ben de anne karninda nekadar fazla kalsa kardir diye dusunuyorum ama hayirlisini diliyorum. Doktorun da vardir bir bildigi. Ilk gebeligimde de sanci suyumun gelmesi durumu yoktu ama bebek diskisini yutmustu. Bunda o nedenle doktor ne derse o diyorum.
Yeme icmeme de cok dikkat etmemeye devam ediyorum ama genel bir istahsizlik halim var. Sabah kahvalti ederken yesillik ve domatese yoneliyorum. karpuz yemeyi kesmedim.
Bir de beim memisler kuculdu sanki bu aralar gozle gorunur sekilde yumusadi ve bos bos duruyorlar. O sislikleri dolgunluklari gitti. Acaba sutum olnayacak mi kuşkusu dustu icime. Daha soguma 12 gun var o zamana kadar sut yaparlar belki. Ilk gebelikte sut coktu ama emen bebek yoktu. Bunda cok zorlamayi dusunuyorum emsin diye.
Valla bende de indi şişlikler. Ama onu düşünme alakası yok. Süt genelde oksitosin salgılanmaya başladığı an ( normal doğumda sancı/ suyun gelmesi vs ile, sezaryende de bebeği çıkardıklarında) gelmiş oluyor. Ama illaki emzirdikçe geliyor memeler boş diye düşünme. Benim de öyleydi ilkinde. Ama geldi bi şekilde

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-09-2019

Bebeğimi kucağıma almama 10 gün kaldı.

Doğumda hala lanugo (geçici tüyler) kalmış ise bunlar bebeğin omuzları, alın ve boynu üzerinde bulunur. Bir çok kadın gerçek doğum kasılmalarını, birikme, yükselme, kırılma ve düşme şeklinde dalgalar olarak tanımlar. Yürüyüş doğumu destelemek konusunda yardımcı olabilir.

Gokdenizim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2017
855
1.199
Günaydın kızceler 😀

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2019

Hamileliğimin 33. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 52 gün kaldı.

Bu günlede bebeğiniz başparmağını emerek, emme egzersizi yapıyor. Kendinizi çok yorgun hissetseniz bile, uyumakta güçlük çekiyorsunuz. Bunu sebebi sırt ağrıları, bebeğin hareketleri, sıcak hissetmek, baş ağrıları, bacak krampları ve rahat posizyon bulamamaktır. Unutmayın, yattığınız zaman sol tarafınıza dönerek uzanın. Bu sizin ve bebeğin kan dolaşımını rahatlatacak, sindirim ve solumunuza yardımcı olacaktır. Artık bebeğinizin böbrekleri tam olarak gelişmiştir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2000 gr. - Yaklaşık boyu : 43.7 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt