Yeni hamile olanlar beraber kilo takibi yapalim mi?

sekerportakali_m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2017
1.023
502
Tatlım iştahın açık fazla kaçırma kilo almamaya bak bu zamanlarda..son 3 ayda zaten alıcaksın
hiç değil aslında. tam tersine ekstra yediğim tek sey meyve ve kuruyemiş. börek pide tatlı ekmek normalde yemiyordum hala yemiyorum. neden böyle aldım anlamadım ya

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 21-06-2020

Hamileliğimin 13. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 192 gün kaldı.

Bebeğinizin karaciğeri artık safra üretiyor. Önümüzdeki üç gün içinde, ses telleri bebeğinizin boğazında/gırtlağında oluşacaktır. Bebeğiniz ses çıkaramayacak, ağlayamayacaktır çünkü ses hava içinde yayılabilir sıvı içinde değil. Hamilelik, kadınları mesane eneksiyonlarına daha yatkın kılar. İdrar mesanede daha uzun süre kaldığından bakterilerin çoğalması ihtimali yükselecektir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 26 gr. - Yaklaşık boyu : 54 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gayed

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2013
647
91
MERHABA KIZLAR BUGÜN DR GİTTİM BUGÜN BEBEKLER 24 HAFTALIK OLMUŞLAR BİRİ 650 DİĞERİ 700 GR OLMUŞ DOĞUM İÇİN 15 OCAK TARİHİ VERDİ. ŞU ANA KADAR 8 KİLO ALMIŞIM SİZLER NE ALEMDESİNİZ? SİZLERDEN HABER BEKLİYORUM.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-02-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 64 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızla gelişmeye devam ediyor ve münferit sinir hücreleri ile tanımlama grup hücreleri arasındaki bağlantıların sayısını artırıyor. Bu bebeğinizin hayatı boyunca kullanacağı karmaşık ve gelişmiş işlevleri yerine yetirecektir. Son haftalarda rahminizdeki genişleme ve gerilme devam ettikçe, karnınızada daha fazla acı hissedeceksiniz. Ayaklarınızı daha fazla dinlendirmeye çalışın.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hircinmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2012
12
9

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-06-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hircinmelek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ağustos 2012
12
9

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 06-06-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 177 gün kaldı.

Bebeğiniz artık yumruk yapmak, baş parmağını oynatmak, bilek bükmek ve kavramak gibi daha gelişmiş el ve kol hareketleri yapıyor. Bebeğin bütün vücut hareketleri bebek için pratik yapmak anlamına gelir. Bebeğiniz küçük kaslarını da hareket ettirerek onlara egzersiz yaptırırlar. Anneler hamilelik sırasında cildinizi daha kuru hissedebilirsiniz. Losyonlar bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Merve758

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2018
100
50
ben 7. haftamdayım hiç kilo almadım bu normal mi peki herkes kilo almış
canım ben 14. haftamdayım 2 kilo verdim daha da almadım. doktorum almamaya bak zaten 7. aydan sonraiştahın çok açılacak dedi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 28-04-2020

Hamileliğimin 21. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 138 gün kaldı.

Amniyotik sıvı bebeğin hareketi desteklemek için mükemmel bir maddedir. Bebeğiniz amniyotik sıvı içinde takla, bükülme, keskin dönüşler gibi her türlü hareketi yapabilir. Amniyotik sıvı bebeğinizin büyümesi ve gelişmesinde çok önemlidir. Amniyotik sıvı bebeğinizin neşeli, sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Bebeğinizin cildini koruyon Verniks tabakası hala bebeğinizin cildinde.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 400 gr. - Yaklaşık boyu : 25.6 cm. (Baştan Popoya)

Yukarı Alt