Yepyeni bir doğum kontrol yöntemi

E

EU2

Ziyaretçi
PERSONA, vücudun doğal dengesine dokunmadan uygulanan doğum kontrol yöntemidir. Vücuda herhangi bir madde veya kimyasal ilaç ya da rahim içi araç vb. almadan, yalnızca idrardaki hormon seviyelerini ölçüp yorumlayarak tamamen doğal bir korunma sağlar. Bu yöntem, özellikle periyod dönemleri 23-35 gün arasında değişen (adetin ilk gününden yeniden adet görüleceği güne kadar olan süre) prezervatif, dogum kontrol hapı veya rahim içi araç gibi korunma yöntemlerini kullanmak istemeyen, ileride çocuk sahibi olmayı planlayan ve düzenli bir ilişki yaşayan kadınlar için uygundur.

PERSONA, bir el Monitörü ve kullanılıp atılabilen test çubuklarından oluşur. Test sırasında test çubukları üremeyi kontrol eden çok önemli iki hormonu (östrojen ve LH) idrarda tespit eder. Bunlar Monitörün algılayıp yorumlayabileceği şekle dönüştürülür. Monitör, toplanan ve yorumlanan bu hormon bilgilerine dayanarak önümüzdeki 24 saatin YEŞİL veya KIRMIZI gün olduğunu ortaya çıkartır ve bunu ışıklarıyla kullanıcıya bildirir. Yeşil ışık, başka bir koruyucu kullanmadan ilişkinin gerçekleştirilebileceğine işaret eder.

Bağımsız araştırmalara göre PERSONA, kullanım kılavuzuna bağlı kalınarak ve tek doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldığında % 94 güvenlik sağlar.

zuzu88

Kuş konuşsa uçarmıydı?
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
aslında güzel bişey ama evli olsam güvenemem yinede ya bozulursa nolcak :)

Feyza79

kar ciceklerim
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
21
valla güzelmis ama makine sonucta her an sasabilir güvenilmez.paslasim icin tsk canim

E

EU2

Ziyaretçi
işlemin gerçekleşemeyeceğini XX İŞARETİ İLE VERİYOR.YANİ BU İŞARETİ GÖRDÜĞÜNÜZDE İŞLEMİN YAPILAMADIĞINI ANLIYORSUNUZ.DOLAYISI İLE KAYGILANMANIZA GEREK YOK.

E

EU1

Ziyaretçi
garip ya, fazla teknolojik :) gerçi takvim yönteminden filan daha güvenilirdir heralde..

H

HÜZÜN YAPRAKLARI

Ziyaretçi
amaaaan hele bi olsunda bi düzüne doğurcam.......:roflol:

fizikci_83

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
canım paylaşım iiçin çok saol ben bazı sağlık sorunlarım yüzünden hiç korunamayacağım buna çok sevindim paylaşım iiçin saol öptüm

benim_adim_yar

Sensizlik cok zor...
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
5
Testlerde en garanti cihaz Cyclotest 2 plus cikmis arkadaslar...
Hem daha garanti, hem de Persona`dan cok daha basit kullanimi...

eda

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
paylaşım için teşekkürler ama güvenli gelmedi bana. sanki test yapar gibi birşey.::1rolleyes:

LOCA

Kaçıyorum Kovalama!
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
263
banada pek güvenli gelmedi en güzeli extradan kondomda kullanmak.

Yukarı Alt