Yesil Üzüm Degerlendirme?

E

EU1

Ziyaretçi
kizlar bi arkadas memleketinden gelirken yesil uzum getirmis bize ama esimde bende sevmiyoruz. nasıl degerlendieyim recel yap demeyin recelde sevmez esim. komposto filan olurmu onerinizi bekliyorum
 

AskKirintisi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Katılım
17 Eylül 2007
Mesajlar
4.816
Emoji Skoru
23
Yeşil üzümden bişey yapılmaz ki:1shok:
Reçelinide ilk defa duyuyorum.
Bence boşa gideceğine şu mübarek aylarda konu komşuya birer tabak götürün, bugün cuma daha bi sevap olur.
 

whiteice67

Guru
Pro Üye
Katılım
16 Aralık 2007
Mesajlar
659
Emoji Skoru
19
Yaş
50
hayrınıa ver birilerine bence ben öyle yaparım sevenler yesin hiç olmassa
 

Puantiye

en güzeli hiç doğmamış olmak........
Kayıtlı Üye
Katılım
9 Ocak 2007
Mesajlar
332
Emoji Skoru
9
Yaş
47
yani .... bende arkadaşlara katılıyorum o üzümden bişi olmaz
yaş pastanın üzerini süsleyebilirsin ama bir avuç yeterli olacaktır. sen komşulara ver en iyisi .çocuklar yesin çok yararlı çünkü
 

vicdan

~ справе&#1076
Kayıtlı Üye
Katılım
20 Kasım 2006
Mesajlar
1.099
Emoji Skoru
9
Üzümü sevmenizi,sevdirmenizi öneririm çünkü üzümün yararları sayılamayacak kadar çok: A, B1, B2, C vitamininin yanısıra potasyum, magnezyum içeren üzüm tek başına bir eczane görevi görüyor. Özellikle baş ağrısı ve kansere karşı koruyucu etkisi olan üzüm asabı bozulanların da ilacı gibi.

Bu sihirli meyvenin yararlarını şöyle: Üzüm, böbrek ve karaciğerin işlevini artırır, karaciğer hastalıkları ve kansızlığın tedavisinde etkilidir. Kanın temizlenmesine, vücutta yağların erimesine yardımcı olur. Vücutta biriken zararlı maddelerin dışarı atılmasını sağlar.

Yağlı bileşiklerin kılcal birikmesini engelleyerek ve kanı sulandırarak kalp-damar sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur. İçerdiği resveratrol maddesi sayesinde kansere karşı vücudu korumakta görev almaktadır. Vücudu virüslere karşı dirençli hale getirir. Kabuk ve çekirdekleri mideye zarar vermeden sindirimi hızlandırır, bağırsak sisteminin çalışmasını düzenler, bağırsak sancısını giderir. Cüzamdan kurtulmak için bolca kuru üzüm yenilmelidir. Hamilelik veya bacaktaki şişliklerin giderilmesinde ekşi üzüm suyu lapası şiş uzuvlara sarılmalıdır.
 
Yukarı Alt