Yetersiz S羹t, mama takviyesi, biberon reddi朮

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Merhaba hanimlar... ilk olumu 2 ya覺na kadar emzirdim (mama takviyesi olmadan).

imdi ise 5 ayl覺k bebeimin mama takviyesi almasi gerektiini s繹yledi pedagok doktorumuz. Bebeimin kilo al覺m覺 d羹羹k. Zaten son 1.5 ayd覺r s羹t羹m羹n bayaa azald覺g覺n覺 hissediyorum fakat olum memeyi b覺rak覺nca hi癟 alam覺yordu o y羹zden a癟m覺 deilmi anlam覺yordum...

fakat 繹yle bir sorunumuz var, minik s覺pam biberonu redd ediyor. Emzik dahi sevmedi zaten...bug羹n annemle bir ekilde az da olsa biberon vermeye cal覺t覺k ama hep alad覺 ve 繹羹r羹p durdu.. emzirme hemireden randevu ald覺m 癟羹nki bu yavruyu da emzirmeyi istiyorum

biberon reddi yaayan anneler varsa, nas覺l al覺t覺rd覺n覺z bebiler覺n覺z覺 merak ett覺m? Varm覺 tavsiye ve ya t羹yolar覺n覺z? Randevum hen羹z belli deil. Doktorumuz baz覺 ila癟lar anne s羹t羹 yap覺yor hemire bilgilendirir dedi..

hayatyasamayadeger

ye
Kay覺tl覺 ye
2 Nisan 2020
183
234
33
Bu saatte uykusuz bi anne dahaBende sutten kesmeye calisiyorum.su saat oldu hala uyumadim.benim kizimda biberon istemiyo.bakalim ne tavsiyeler gelecek.Allah yardimciniz olsun.

burcak86

hi癟bie deimesin
Kay覺tl覺 ye
6 Kas覺m 2011
4.754
12.685

imdi ise 5 ayl覺k bebeimin mama takviyesi almasi gerektiini s繹yledi pedagok doktorumuz. Bebeimin kilo al覺m覺 d羹羹k. Zaten son 1.5 ayd覺r s羹t羹m羹n bayaa azald覺g覺n覺 hissediyorum fakat olum memeyi b覺rak覺nca hi癟 alam覺yordu o y羹zden a癟m覺 deilmi anlam覺yordum...

fakat 繹yle bir sorunumuz var, minik s覺pam biberonu redd ediyor. Emzik dahi sevmedi zaten...bug羹n annemle bir ekilde az da olsa biberon vermeye cal覺t覺k ama hep alad覺 ve 繹羹r羹p durdu.. emzirme hemireden randevu ald覺m 癟羹nki bu yavruyu da emzirmeyi istiyorum

biberon reddi yaayan anneler varsa, nas覺l al覺t覺rd覺n覺z bebiler覺n覺z覺 merak ett覺m? Varm覺 tavsiye ve ya t羹yolar覺n覺z? Randevum hen羹z belli deil. Doktorumuz baz覺 ila癟lar anne s羹t羹 yap覺yor hemire bilgilendirir dedi..
5. Ayda kilo al覺m覺 zaten azal覺r bu normal, yava yava ek g覺daya balarsan覺z zaten kilo al覺m覺 toparlar. Bu saatten sonra mamaya biberona balanmaz ki nas覺l bir uzman bu gittiiniz kii. Pedakok diye bie yok pedagog hi癟 yok, her doktor da bu anlamda doruyu s繹yleyemeyebiliyor ben 癟ocuk doktorunuz覺 deitirin diyorum.

G羹nde bir 繹羹n yourt meyve ile balay覺n, alt覺nc覺 ay bitince de tamamen ek g覺daya ge癟ersiniz

Miss gibi anne memesi ve s羹t羹 varken biberonu reddettii i癟in kuzunuzu aln覺ndan 繹p羹yorum bence doktordan daha zeki

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
5. Ayda kilo al覺m覺 zaten azal覺r bu normal, yava yava ek g覺daya balarsan覺z zaten kilo al覺m覺 toparlar. Bu saatten sonra mamaya biberona balanmaz ki nas覺l bir uzman bu gittiiniz kii. Pedakok diye bie yok pedagog hi癟 yok, her doktor da bu anlamda doruyu s繹yleyemeyebiliyor ben 癟ocuk doktorunuz覺 deitirin diyorum.

G羹nde bir 繹羹n yourt meyve ile balay覺n, alt覺nc覺 ay bitince de tamamen ek g覺daya ge癟ersiniz
Can覺m yanl覺 yazd覺m biz Canada da ya覺yoruz ve 癟ocuk doktorumuz 羹niversite hastahanesinde. Ben de anlamad覺m 癟羹nki a癟 bebek alamazm覺?? Kilosu %40 olduu i癟in d羹羹km羹...Bebe覺m g羹zel uyuyor, g繹z temas覺 kuruyor g羹l羹yor ediyor... ben de anlamad覺m :KK43:

belinayidil

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
30 Aral覺k 2015
913
1.082

襤lk 癟ocuum 3 ayl覺kken ayn覺 durumu yaad覺m arat覺rma yaparken malt i癟eceine rastlad覺m kulland覺m iki ay icinde mamay覺 b覺rakmam覺z覺 s繹ylemiti doktorumuz ger癟ekten ie yar覺yor eczanelerde ve marketlerde bulabiliyorsunuz. Emzirme kamb覺da yapt覺m bunu da arat覺rabilirsiniz size uygun gelirse yapabilirsiniz bol s羹t羹n羹z olur inallah.

burcak86

hi癟bie deimesin
Kay覺tl覺 ye
6 Kas覺m 2011
4.754
12.685
Can覺m yanl覺 yazd覺m biz Canada da ya覺yoruz ve 癟ocuk doktorumuz 羹niversite hastahanesinde. Ben de anlamad覺m 癟羹nki a癟 bebek alamazm覺?? Kilosu %40 olduu i癟in d羹羹km羹...Bebe覺m g羹zel uyuyor, g繹z temas覺 kuruyor g羹l羹yor ediyor... ben de anlamad覺m :KK43:
Siz yourt/mevsim meyvesi balay覺n. Benim doktorum alt覺nc覺 ayda ehriye/tarhana/ yayla 癟orbas覺na da balatm覺t覺. Bunlar覺 tad覺ml覺k verince bile kilosunu y羹kseltmiti. ok istiyorsan覺z ka覺k mamalara balay覺n ama emen 癟ocua biberon vermeye 癟al覺mak bana g繹re 癟ok doru deil. Persentil deerleri nas覺l ki. Ka癟 kilo dodu uan doduu kiloyu ikiye katlad覺 m覺 mesela??

hayatyasamayadeger

ye
Kay覺tl覺 ye
2 Nisan 2020
183
234
33
Amin valla her bebiin baka derdi oluyor. Allah daha b羹y羹k dert vermesin yavrulara
Bebeginizde sorun yokmuski.neye uzuldunuz anlamadim.anne sutu emzirdikce cogalir.bitme diye bisey olmaz.sutu artirici seyler tuketin.cocuk ac kalsa zaten anlarsiniz.bosuna uzmussunuz kendinizi.biberonuda almazsa almasin.baska ek.gidalarla takviye yaparsiniz.

Sadelikherseydir

Ge癟ici Olarak Hesap Pasiftir !
ZGN
Kay覺tl覺 ye
10 Nisan 2017
1.122
2.359
24
Bu aydan sonra biberon tutmaz can覺m. Ka覺k mamas覺 baslayabilirsin. Hi癟 ugrasma form羹l mama ald覺ysan onuda haz覺rlad覺覺n yiyecenlere katarsin besleyici olur.

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Siz yourt/mevsim meyvesi balay覺n. Benim doktorum alt覺nc覺 ayda ehriye/tarhana/ yayla 癟orbas覺na da balatm覺t覺. Bunlar覺 tad覺ml覺k verince bile kilosunu y羹kseltmiti. ok istiyorsan覺z ka覺k mamalara balay覺n ama emen 癟ocua biberon vermeye 癟al覺mak bana g繹re 癟ok doru deil. Persentil deerleri nas覺l ki. Ka癟 kilo dodu uan doduu kiloyu ikiye katlad覺 m覺 mesela??
Bebeim 5430gr dodu ama imdi tam 7 kilo.. persentili %40 yani maalesef olduk癟a d羹羹k :KK43:

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Bu aydan sonra biberon tutmaz can覺m. Ka覺k mamas覺 baslayabilirsin. Hi癟 ugrasma form羹l mama ald覺ysan onuda haz覺rlad覺覺n yiyecenlere katarsin besleyici olur.
ok g羹zel tavsiye, 癟ok teekk羹r ederim, hi癟 繹yle d羹羹nmedim direk form羹l ver dedi doktoru ek g覺da i癟inde 6. Ay覺n覺 bekle dedi

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Bebeginizde sorun yokmuski.neye uzuldunuz anlamadim.anne sutu emzirdikce cogalir.bitme diye bisey olmaz.sutu artirici seyler tuketin.cocuk ac kalsa zaten anlarsiniz.bosuna uzmussunuz kendinizi.biberonuda almazsa almasin.baska ek.gidalarla takviye yaparsiniz.
Demi... yani ek g覺daya bu kadar yaklam覺ken form羹l mama bilemedim zaten doru d羹zg羹n i癟medi de :)

Zelinoy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
30 Kas覺m 2019
1.026
2.182

Benim doktorum iki sipayi da 5. Ayda ek gidaya baslatti, bnmde sutum yetersizdi.
Bende sut fiskirtan sey ise kemik suyuna sebze corbasi.
Yani ne zaman icsem 1 saate goguslerim dolardi.
Biberon icin bisey diyemicem,tutmayan tutmuyor.
Kasik mamasi deneyin formul sutlerle hazirlanandan tut, suyla hazirlanan cesitleri var, bi suru degisik cesidi var, onlardan yer bnce.

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Benim doktorum iki sipayi da 5. Ayda ek gidaya baslatti, bnmde sutum yetersizdi.
Bende sut fiskirtan sey ise kemik suyuna sebze corbasi.
Yani ne zaman icsem 1 saate goguslerim dolardi.
Biberon icin bisey diyemicem,tutmayan tutmuyor.
Kasik mamasi deneyin formul sutlerle hazirlanandan tut, suyla hazirlanan cesitleri var, bi suru degisik cesidi var, onlardan yer bnce.
Kesinlike deneyecegim. Esim et/kemik suyu icmedigi icin ben de uzun zamandir icmemistim...

gebito

Guru
Kay覺tl覺 ye
12 Ekim 2008
1.689
2.243
35
Bebeim 5430gr dodu ama imdi tam 7 kilo.. persentili %40 yani maalesef olduk癟a d羹羹k :KK43:
wuhuhuuueh masallah 5.5kilo cocuk dogurmak herkesin harci degil :)

alkolsuz bira ile sut arttirmayi deneyebilirsiniz.

ben benim bidigi 1 yasinda biberona baslatmistim. ilk almamisti 3 5 tane farkli biberon almistim en son lansinoh beenip tutmustu. farkli farkli markalar alip sevecegi ucu bulabilirsiniz.

notokey

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
30 Kas覺m 2018
1.511
1.016

Miss gibi anne memesi ve s羹t羹 varken biberonu reddettii i癟in kuzunuzu aln覺ndan 繹p羹yorum bence doktordan daha zeki
Tabiki uzman deilim ama kat覺l覺yorum size 4.ayda bile s羹t羹 azalanlara yavatan takviyeye balat覺yorlar erkenmi deilmi tart覺覺l覺r ama ek g覺da mant覺kl覺 fakat yazarken 繹yle d羹羹nd羹m ek g覺da ne kadar yiyecekki benim k覺z覺m ek g覺da al覺rkende mamaya ba覺ml覺 ya覺yodu guzel yedii halde

aytozuvegece

hedef 65
Kay覺tl覺 ye
25 Ocak 2016
813
1.578
Bak canim benim bebegimde 8 aylik . Sana tavsiyem biberona zorlama . 3 saate bir mutlaka emzir. Geceleri vs uyanmadigi zaman gigsundeki sutu pompayla cek ertesi gun kasikla ver. Ayrica 5 aylik bence gunde 1 ogun yogurt vermeye az az baslayabilirsin. Benim Sutumde ilk ay azdi 4 kilo dogan bebek 1 ayin sonunda 3.700 civariydi dusun. Simdi 8 aylik 9 kilonun ustunde ve hala cogunlukla anne sutu aliyor ek gida yi az miktarda yiyor
Bir de 癟ocuk doktorunun tavsiyesiyle motilium hap kullandim cidden sutumde artti. Sut hormonu artiyor. Ben cay rezene humana malt i癟ecekleri nin sut artirdigini dusunmuyorum 2 dogumumda da test ettim.

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
wuhuhuuueh masallah 5.5kilo cocuk dogurmak herkesin harci degil :)

alkolsuz bira ile sut arttirmayi deneyebilirsiniz.

ben benim bidigi 1 yasinda biberona baslatmistim. ilk almamisti 3 5 tane farkli biberon almistim en son lansinoh beenip tutmustu. farkli farkli markalar alip sevecegi ucu bulabilirsiniz.
Evet deiik biberon denemem laz覺m herhalde 癟羹nki madella ve aventi beenmedi paam

boza

...
Pro ye
12 Temmuz 2006
3.585
4.827
34
Biberonu siz vermeyin. Sizin olmad覺覺n覺z bir ortamda baka biri versin. Anne=meme u anda onun i癟in. Meme kayna覺 g繹z羹n羹n 繹n羹ndeyken biberonu se癟er mi hi癟?
Ayr覺ca s羹t羹n羹z羹n yettiini d羹羹n羹yorsan覺z baka bir hekime daha g繹sterin bebeinizi ve ayl覺k kilo al覺m覺n覺. Belki de mama elzem deildir.

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Tabiki uzman deilim ama kat覺l覺yorum size 4.ayda bile s羹t羹 azalanlara yavatan takviyeye balat覺yorlar erkenmi deilmi tart覺覺l覺r ama ek g覺da mant覺kl覺 fakat yazarken 繹yle d羹羹nd羹m ek g覺da ne kadar yiyecekki benim k覺z覺m ek g覺da al覺rkende mamaya ba覺ml覺 ya覺yodu guzel yedii halde
Zaten ilk ek g覺daya ge癟ite 癟ok az yedikleri i癟in mutlaka anne s羹t羹 ya da ite dr dedii gibi anne s羹t羹 + form羹l ve ek g覺da oluyor.
襤lk bebiim yinede 2 y覺l emdi ama bu afacan olacak herhalde ya da benim bi yerlerde yanl覺覺m var :KK43:

askitotomsu

Pop羹ler ye
Anneler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
31 Mart 2012
8.508
3.126

Azina emzik vereceksiniz, o atacak siz vereceksiniz, biraz zor ama birka癟 g羹nde al覺覺r. Biberonu da emmezse iki dk sonra bir daha deneyin. Almazsa 癟ay kasigiyla verin. S覺k s覺k deneyin yani

TeAmoIG

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
27 Ocak 2020
2.214
4.055

Nas覺l yapars覺n覺z bilgim yok ama ilac konusund羹 o ila癟lar bende hi癟bir ie yaramad覺 Mecbur mama takviyesi yap覺yorum..

TeAmoIG

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
27 Ocak 2020
2.214
4.055
Benim bebeim de emzirince b覺rak覺nca alam覺yor, bezini g羹nde 6 kere deitiriyorum hatta bir s羹re b覺rk覺yorum kendi kendinj eleniyor.. Ama 1 haftalk kilo takibi yapt覺 doktor 1 haftada 170 g. Ald覺覺n覺 az olduunu mama takviyesine devam etmemi istedi.. Bleki sizin doktorunuz da bu y羹zden 繹yle s繹ylemitir..

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Benim bebeim de emzirince b覺rak覺nca alam覺yor, bezini g羹nde 6 kere deitiriyorum hatta bir s羹re b覺rk覺yorum kendi kendinj eleniyor.. Ama 1 haftalk kilo takibi yapt覺 doktor 1 haftada 170 g. Ald覺覺n覺 az olduunu mama takviyesine devam etmemi istedi.. Bleki sizin doktorunuz da bu y羹zden 繹yle s繹ylemitir..
Aynen... benzer durumday覺z can覺m.. peki mama takviyesine balad覺覺ndan beri emzirmede problem oldumu senin i癟in?

Pink_Butterfly92

ZGN
Anneler Kul羹b羹
Kay覺tl覺 ye
23 Mart 2015
8.948
15.059
Ben s羹tum羹n azaldigini hissettigim zamanlarda incir kompostosu t羹kettim. Cok ise yaradi. Biraz cilginca ama birkac sayfa gezerken anne sutuyle yogurt , mama ,muhallebi vs yaptiklarini gordumm.
Benimki de biberon ve emzik almadi 仄領儭 6 aylik olacagiz biz yavatan baliyoruz ek gidalara

TeAmoIG

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
27 Ocak 2020
2.214
4.055
Aynen... benzer durumday覺z can覺m.. peki mama takviyesine balad覺覺ndan beri emzirmede problem oldumu senin i癟in?
Yok can覺m benim bebeim premat羹re zaten k羹vezdeyken anne s羹t羹 yetmedii zaman mama veriyordular biberona da ordan al覺k覺nd覺.. ama eve geldikten sonra s羹t羹m arts覺n diye s羹rekli emzirince mama pek istemiyor.. Ben de biraz emzirip sonra mama veriyorm mamay覺 b覺rak覺nca tekrar biraz emziriyorum tekrar mama veriyorum.. Onda bile hepsini i癟miyor maman覺n.. bu pazartesi tekrar kilo takibi yapaca覺m gerekli ol覺ma ulat覺 m覺 merak ediyorum..

yapa_yalniz

Mevzu derin kar覺mamak laz覺m...
Pro ye
12 Temmuz 2011
1.810
3.843
Kanada da hangi eyalette ikamet ediyorsunuz?Pediatrician doktorunuz mu bunu soyledi family doctor mu?Bulundugunuz eyalette varsa public nurse gidin emzirme konusunda mutlaka yardimci olurlar.Biberon konusuna gelince artik anne memesine benzer biberonlar var ,hic farkli biberon denediniz mi?avent,nano bebe,nuk bu markalarida bir deneyin derim.Walmartta bulabilirsiniz sanirim.Birde gida takviyesi olarak nestle ve gerber marka rice cereal baslayin.

miseyyy

Aktif ye
Kay覺tl覺 ye
5 May覺s 2012
72
20
Yok can覺m benim bebeim premat羹re zaten k羹vezdeyken anne s羹t羹 yetmedii zaman mama veriyordular biberona da ordan al覺k覺nd覺.. ama eve geldikten sonra s羹t羹m arts覺n diye s羹rekli emzirince mama pek istemiyor.. Ben de biraz emzirip sonra mama veriyorm mamay覺 b覺rak覺nca tekrar biraz emziriyorum tekrar mama veriyorum.. Onda bile hepsini i癟miyor maman覺n.. bu pazartesi tekrar kilo takibi yapaca覺m gerekli ol覺ma ulat覺 m覺 merak ediyorum..
襤nallah tombi tombi sonu癟lar al覺rs覺n覺z