Yok mu Nisanda transferi olanlar

sincazli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
336
221
Bana böyle denmedi bir sendrom oluşuyormuş karın bölgesine sıvı vs ama öyle bır risk olup olmadığıda görünmüş olmalı bana sende öyle bır durum yok küçülür kaybolur kendiliğinden dedi sende doktora sormadan soğan kürü falan bence yapmamalısın
Bu olgunlaşan yumurtların çatlayıp karın bölgesine sıvı yayılmasından bana da bahsetti doktorum ama ama olabilir de olmayabilir de dedi sen kontrole gidersen sorun teşkil edip etmeyevğini anlamam için ne yapmam gerek diye sorabilir misin görünen o ki burdaki doktor bilmiyor

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-01-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

narantikibi

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2013
4.279
1.603
Bu olgunlaşan yumurtların çatlayıp karın bölgesine sıvı yayılmasından bana da bahsetti doktorum ama ama olabilir de olmayabilir de dedi sen kontrole gidersen sorun teşkil edip etmeyevğini anlamam için ne yapmam gerek diye sorabilir misin görünen o ki burdaki doktor bilmiyor
Bunu doktor ultrasonda görüyor canm olabilir mi risk var mı diye

sincazli

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2013
336
221
Bunu doktor ultrasonda görüyor canm olabilir mi risk var mı diye
Benimki bana bi şey demedi işte ihtimalleri saydı o kadar küçük bi yerde yaşamak her açıdan çok zor adam gibi doktor yok

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 25-01-2020

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 45 gün kaldı.

Doğumda, bebeğin göbek kordonu gebelik boyunca kordon damarlarını çevreleyen özel bir jölemsi madde ile kaplıdır. Bu jölemsi madde içinde doğal olarak bulunan bazı hormonlar kanamayı önlemede yardımcı olurlar. Göbek kordonunun yüzeyinde ağrı reseptörleri (ağrı algılayıcı sinirler) olmadığı için, doğumda kordonun kesilmesi size ve bebeğinize acı vermez. Birçok bebeğin doğduğunda göz rengi mavidir ama zamanla gerçek rengine döner.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Elfidelif

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2019
58
42

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-01-2020

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

av.esen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
84
40
arkadaşlar merhaba 3. gün embriyosu kanada 10. güne beta 28 çıktı çok mu düşük anlayamadım ben

av.esen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2010
84
40
tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok sevinirim, doktor 12. günü bekleyeceğiz dedi ama beklemek çok zor

Bademmm388

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2019
1.006
1.113
tecrübeli arkadaşlar yazarsa çok sevinirim, doktor 12. günü bekleyeceğiz dedi ama beklemek çok zor
İnşallah artarak devam eder canım gözün aydın. Düşük mü bilmiyorum ama benimde 3. Gün embriyosuydu 90 falan çıkmıştı önemli olan iki günde iki kat artması diye biliyorum inşallah seninde öyle olur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 29-12-2019

Hamileliğimin 38. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 18 gün kaldı.

Önümüzdeki 3 gün içinde bebeğinizin başının çevresi ile bebeğinizn omuz ve kalça çevresi yaklaşık olarak aynı olacak. Bundan sonra ise bebeğinizin göbeği başından daha geniş olmaya başlayacaktır. Kız bebek doğumudan sonraki ilk birkaç gün boyunca pembe veya mukoza vajinal akıntı olacaktır. Gerçek doğum sancısı zaman geçtikçe daha kuvvetli ve daha acı verici olur ve pozisyon değiştirdiğinizde kesilmez. Sahte doğum sancılarınde pozisyon değiştirdiğinizde sancılarınızda azalma olur.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2950 gr. - Yaklaşık boyu : 49.8 cm. (Baştan Topuğa)

Yukarı Alt