yumurta nasıl çatlar?

3MELEKANNESI

ikinci çiçeğimiz yolda. .sağlıkla gel inşallah♥
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
47
şimdi kızlar eğer düzensiz de olsa adet oluyosan ama yumurtalık tembelliğin varsa(ama yumurtluyosan nihayetinde,yumurtaların büyümüyosa)adet olduğuna göre mutlaka yumurtalarının bizim takip edemediğimiz bir anda büyüyüp çatladığı anlamına mı geliyor?yani yumurta büyüyüp çatlamadan adet olmaz mı?yoksa olgunlaşmadığı halde adetle atılabilir mi?

mehay

CANIM OGLUM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
canim adet oldugun gunden 14 gun geriye say iste o gun yumurtladigin gundur....

scaarlet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
bence olgunlaşmadığı halde adetle atılabilir. yani o ay adet gören bir kadın, o ay yumurtlamamış da olabilirmiş. adet gören kesin yumurtlamıştır diye bişe yok. bunu nette okumuştum ama en doğru cevabı dr verir.

mehay

CANIM OGLUM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
ben kesin yumurtlamis demedim zaten genel olarak boyle hesaplandigini soyledim...

bebeklik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
adet olmak rahim kalınlaşmasıyla ilgili kızlar..eğer rahmimiz uygun kalınlığa geldiğse dökülerek adet olunur...adet olan kadın yumurtlamış anlamına gelmez...

yumurtlama 18 ila 20 mm re arasında olgunlaşdığında çatlayıp salgılanıyor...

bebeklik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1
her kadının yumurtlama günleri farklıdır netde yazanlara bakmayın orda genel olarak alındığı için 14-15 günler olarak yazmışlar..bir kadın 14. günde yumurtlaya bilir 19 .günde 22. günde....birde adet olduğundan sonra 15 gün geriye gitmek yanlış olur çünkü her kadının lutel fazı farklı olabiliyor ..lutel fazlar en aaz 12 en fazla 18 gün olarak değişmekde..

mehay

CANIM OGLUM
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
36
her adet olan kadin yumurtlamaz elbette ben oyle demedim zaten...genel olarak baz alinan tarihleri yazdim...

sefamolsun

radyoda yine sezen çalıyo
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
10
Doğum kontrol hapı kullanırken yumurtlama olmazmış bunu yeni öğrendim ama adet olunuyor işte.Hemde adet olmak için bile kullanılıyor çoğu zaman

fakelove

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
şimdi kızlar eğer düzensiz de olsa adet oluyosan ama yumurtalık tembelliğin varsa(ama yumurtluyosan nihayetinde,yumurtaların büyümüyosa)adet olduğuna göre mutlaka yumurtalarının bizim takip edemediğimiz bir anda büyüyüp çatladığı anlamına mı geliyor?yani yumurta büyüyüp çatlamadan adet olmaz mı?yoksa olgunlaşmadığı halde adetle atılabilir mi?
ben 45 50 günde bir oluyorum ve her gittiğimde bir kistle karşılaşıyorum yani yumurtam oluyo ama çatlamıyo ve adet oluyorum yani adet olan biri yumurtlamış anlamına gelmiyo

Yukarı Alt