isabel

La Vie En Rose
Yönetici
Super Moderator
Doğa Severler Kulübü
5 Mart 2012
16.442
11.899
Kadınlarda üremenin gerçekleşmesi ve neslin bir sonraki kuşağa sağlıklı iletilmesi için döllenecek yumurta sayısının ve kalitesinin belli bir standartta olması gerekir.

yumurta_sayisini_kalitesini_arttirma_bitkisel_kur.jpg


Bu standartı tutturmak ve sağlıklı nesiller oluşturmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunların başında dengeli ve sağlıklı bir beslenme alışkanlığı gelir. Tamamen doğal yiyecekler tüketerek ve faydalı besinlerden dengeli tüketerek yumurta sayı ve kalitesini korumuş olursunuz.

Gebeliği ve yumurta kalitesini düşürecek cinsel hastalıklardan korunmalısınız. Bunu yapmanın en kolay yolu uygun dönemlerde siz ve baba adayınız muayene olup risk faktörlerini elemelisiniz, sigara ve alkol gibi kötü alışkanlıkların insanların üreme sistemleri üzerindeki olumsuz etkilerini ispatlayan bir sürü bilimsel çalışma vardır en kısa zamanda bu kötü alışkanlığı terk ederek yumurta sayı ve kalitesini koruyabilirsiniz. Düzenli ve dengeli seks seansları yaparak kendinizi sürekli mutlu ve olumlu tutmaya gayret gösterin yoksa çok endişe etmek ve gereksiz korkularda yumurta sayı ve kalitesini düşürebilir.

Eğer normal yollardan bir türlü gebe kalamıyorsanız yumurta sayı ve kalitesini arttıracak bazı ilaçlar kullanabilirsiniz. Bu ilaçlar yumurta oluşum zamanlarını bir standarta oturtacak ve kaliteli bir yumurta sayısı yakalamanıza faydalı olacaktır.

Düzenli kontrollere giderek kadın doğum doktorunuzun sizle vereceği tüm söylemlere dikkat etmelisiniz. Belli bir program dahilinde yaşayarak yumurta kalite ve sayısını arttırabilirsiniz. Stresten uzak durmakta çok önemli bir etkendir.

 
Yukarı Alt