• İstediğin her konuda başarılı olabilirsin! Saklama Kendini…
    Detayları incelemek için tıkla!
  • Pınar Labneli Tarif Yarışması 4. Hafta yarışma başladı.
    Pınar Labne lezzetlerı yarışıyor. Her hafta birinciye süpriz hediyeler.
    Lezzetli yarışmaya katılmak için HEMEN TIKLA !..

Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

2be

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
1.101
1.369
43
Hayır bilmediğim yeni gördüğüm bişey olduğu için sordum detaylarını hiç bı şekilde araştırmadım anladığım kadarıyla sormak istedim din alimi falan sandığım yok bende çocuk için uğraşıyorum belki bende bu şekilde bi yonteme gidicem bilememiş biri olarak sadece sordum linç etmenize gerek yok sakin olun
Bak sen de bu yolda ne cok ugrasmissin ama linc etmek gibi dusunme, zaten herkes bunun dini boyutunu dusunurek ne anlama geldigini bilerek giriyor bu ise.
Bu konu hakkinda aklin ve kalbin sana yardimci olacaktir, cunku zaten bu yola girmis olan zaten onun muhasebesini yapip kararini vermis oluyor..zaten bebek sahibi olamamak cok hassas ve yorucu bir konu, donasyonu da Allah zaten nasip etmisse oluyor..
Sana kucuk bir oneri, burada yasanilan hikayelere, cabalara bir goz at. Kim ne yasamis az cok fikir sahibi olursun. Zaten kalbin ve mantigin donasyona karar verince baskasinin yumurtasi diye dusunmezsin:)
Senin bebegin olur..

cennetimgel

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2020
108
30
Bak sen de bu yolda ne cok ugrasmissin ama linc etmek gibi dusunme, zaten herkes bunun dini boyutunu dusunurek ne anlama geldigini bilerek giriyor bu ise.
Bu konu hakkinda aklin ve kalbin sana yardimci olacaktir, cunku zaten bu yola girmis olan zaten onun muhasebesini yapip kararini vermis oluyor..zaten bebek sahibi olamamak cok hassas ve yorucu bir konu, donasyonu da Allah zaten nasip etmisse oluyor..
Sana kucuk bir oneri, burada yasanilan hikayelere, cabalara bir goz at. Kim ne yasamis az cok fikir sahibi olursun. Zaten kalbin ve mantigin donasyona karar verince baskasinin yumurtasi diye dusunmezsin:)
Senin bebegin olur..
Derdi veren rabbim dermanını da vermistir çözümü vardır illaki takipteyim araştırmadan bakınca o şekilde yaziverdim tepki verilmesi gereken bişey değil yani bilmiyorum sonuçta insanlar çaba gosteriyo farkındayım rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın ben 4 yılda bıktım usandım kaç sene uğraşan insanlar var 4 yıldır ugrasiyorum aşılama iğneler ilaçlar bende şu an tüp bebek asamasindayim

2be

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Şubat 2019
1.101
1.369
43
Derdi veren rabbim dermanını da vermistir çözümü vardır illaki takipteyim araştırmadan bakınca o şekilde yaziverdim tepki verilmesi gereken bişey değil yani bilmiyorum sonuçta insanlar çaba gosteriyo farkındayım rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın ben 4 yılda bıktım usandım kaç sene uğraşan insanlar var 4 yıldır ugrasiyorum aşılama iğneler ilaçlar bende şu an tüp bebek asamasindayim
Dedigim gibi hassas bir konu, arastirmalarini tamamla, sormak istedigin , aklina takilan ne konu olursa inan bu konudaki herkes sana yardimci olacaktir. Yeter ki once biraz arastir..
Dini boyutu kismi da Allahla senin ve esinin arasindadir, insallah yolculugun mutlu son ile biter..

cennetimgel

Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2020
108
30
Dedigim gibi hassas bir konu, arastirmalarini tamamla, sormak istedigin , aklina takilan ne konu olursa inan bu konudaki herkes sana yardimci olacaktir. Yeter ki once biraz arastir..
Dini boyutu kismi da Allahla senin ve esinin arasindadir, insallah yolculugun mutlu son ile biter..
İnşallah isteyen bakabilcek güzel anne baba olabilcek herkesin evinin neşesi gelsin bı an önce

Tamara2

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2019
318
783
Teşekkür ederim kızlar hepinize iyi dilekleriniz için sonucu yazarım buraya pozitif olup iyi düşünün ve varsa aklınızda ertelemeyin çünkü önümüzde ne var belli değil
sizin için inanın çok ama çok mutlu oldum Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah. bu karmaşık günlerde verdiğiniz güzel haber hepimizin umutlarını yeniden yeşertti :nazar::KK200:

Guest34

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
217
460
Kendini Din alimi sanan Arkadaş
_"1ay sonra düğünüm var ilk ilişki için yardımcı olurmusunuz" konu başlığına yazdığınız yazıyı hayretle okudum.Inanın ben utandım..Kocamla ilk gece yapdıkça yorgunlukta falan da fistanında. Yahu bunlar özeldir.mahremdir.Siz bukadar dini önemsiyorsanız.
Başkasının yumurtası _başkasının spermini. Düşüneceğinize eşinizle özelinizi yazmanın utanç verici olduğunu düşünün.
morkanatlarim morkanatlarim 🙏🌸👏

BaharOlsun

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2020
135
208
41
İnşallah isteyen bakabilcek güzel anne baba olabilcek herkesin evinin neşesi gelsin bı an önce
Valla siz iyi çark etmişsiniz dini boyutunu düşündünüz mü dedikten sonra, bu sayfaya binlerce mesaj atılmış deneyimler paylasıyor ve siz sorumsuzca din min diyosunuz birsey okumadan sonra tepki goruncede beyanınızı degiştiriyosunuz, ayıp bence bu.. bu donemde milyon tane dertle ugrasan bunca kadına boyle seyleri akıllarına tekrar sokmaya calışmak ya saflıktır yada kötü niyettir... Insaf insaf...

BeyzaNur-HH

Elhamdulillah Seni Gönlümde Yar Yanımda Var Edene
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
1.973
351
hee hersey sevab bir bu günahh bir bu caiz degil. Arkadasim neyse ne günahiyla sevabiyla biz kabul etmisiz.Bize gelince herseye bir kup takiliyor. He bide bilmiyom bilgim yok arastirdinizmi felan da filanda kusura bakma bunu bilmeyen yok. Ben burda biktim böle seylerden yaaa bir ton derdimiz var tedaviler iptal olmus gidemiyoz zatenn birakin arkadasim neyse ne

BeyzaNur-HH

Elhamdulillah Seni Gönlümde Yar Yanımda Var Edene
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
1.973
351
Bu salgin yine costu ya anlamiyom sicaktan bukadar cogaldi galiba almanya bugun 1045 vaka 😞 ve devamli konusuluyor cevremde eylül ayi kapanabilirmis heryer yine

Hugul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
375
542
Sizi bu klinige istanbuldaki gittiginiz doktorunuz mu yonlendirmisti, 2 senedir ona gittiginizi yazmistiniz
Transfer oncesi takipleri istanbulda kim yapti acaba?
Hayır biz bir arkadaşın referansı ile gittik kendi doktorumda maalesef olmadi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 15-04-2021

Hamileliğimin 11. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 204 gün kaldı.

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 8 gr. - Yaklaşık boyu : 31 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Tradiaos

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2019
1.181
2.233
41
Bu salgin yine costu ya anlamiyom sicaktan bukadar cogaldi galiba almanya bugun 1045 vaka 😞 ve devamli konusuluyor cevremde eylül ayi kapanabilirmis heryer yine
Yok canim sıcaktan bazı insanlar dikkkat etmiyor maalesef hala deniz kenarları tıklım tıklım biz bayramda tatildeydik otel maşşallah tıklım tıklım sahillerde maske yok sosyal mesafe sıfır ben korkudan maskeyle dolaştım abartmıyorum günde 4 maske degistirmisimdir ama insanlar orali bile deil bize öcü gozuyle dikdik bakanigordum yaa sorumsuzluk boyle olursa bu virüs hic bitmez ben yoruldum insanları uyarmaktan pes ettim.

Hugul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
375
542
Sizin tedavi gordugunuz klinigin basari orani iyi demistiniz.
Rahim ile ilgili herhangi bir sorununuz varmiydi?
Rahim ile ilgili bir sorun yok bildiğim kadarıyla klinikten çok memnun kaldım başarı oranı iyi laboratuvar ı iyi mesela embriyolar hiç bozulma olmadan çözüldü ki bu benim için en önemli kriterdi

Bebeğinizin kafatasında kemikleşme merkezi meydana gelir. Bebeğinizin uzun kemikleri gelişmeye devam ediyor. Artık bebeğinizin kemikleri ve kasları daha hızlı büyüyor. Bebeğinizin gelişmekte olan vücudu yeni doğmuş bir bebek oranlarına yaklaşmaya başlıyor. Anneler artık bazı hamile kıyafetlerini giymeye başlayabilirsiniz.

Hugul

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2016
375
542
H Hugul canım transfer öncesi hazırlık konusunda vita altera seni bir doktora mı yönlendirdi? Anlaşmalı doktorları mı var nasıl hazırlandın?
Hayır ben evime yakın bir hastanenin tüp bebek bölümüne gidip transfer hazırlığı yaptım zaten bu konuda tecrübeli olduğum için iki kere gittim transfere kadar bir adet olunca bir de transferden 5 gün önce testler yapıldı endimetrium ölçüldü tamam denildi sonra ben Kıbrıs taki merkezi arayıp bilgi verdim yani kendim koordine ettim :)

Guest34

Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2019
217
460
Hayır ben evime yakın bir hastanenin tüp bebek bölümüne gidip transfer hazırlığı yaptım zaten bu konuda tecrübeli olduğum için iki kere gittim transfere kadar bir adet olunca bir de transferden 5 gün önce testler yapıldı endimetrium ölçüldü tamam denildi sonra ben Kıbrıs taki merkezi arayıp bilgi verdim yani kendim koordine ettim :)
Hiç donasyondan bahsetmedin sanırım ölçüm yapan doktora?