Popüler Konu Yumurta ve Sperm Donasyonu ile Tüp Bebek

ajug

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
51
Hayırlı olsun bende bi ara bahceci de düşünüyordum ama hitte başarılı lütfen gozlemlerinizi yorumlarınızı yazarmisin iz ins pozitif sonucu da alirsiniz
Şimdiye kadar bir sorun yaşamadım zaten doktordan ziyade hasta temsilcisi ile götürüyorsunuz tedavi sürecini, ama sağolsun ne sorarsam sorayım eleştirel bile olsa cevaplıyor... gece gündüz demeden.. ama şimdilik böyle henüz tedavinin başındayız.. beş iyi kalite bir tane de altıncı gün embriyomuz oluştu... 3+2+1 şeklinde donduruldu.ama süreci tamamıyla yazacağım ilerleyen günlerde 21 inde ilk ölçümümüz var. Merak edip aynı süreçten geçen herkes bir çok şeyi merak ediyor inşallah başarılı okursak zaman daha da yardımcı olacaktır paylaştıkların...

selmamelek

Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
471
İyi de ben anlamadım üçüncü donasyonumuz demişler üçüncü donasyon demek başarısız yaklaşık dört beş transfer demektir. Ama bir defa donasyon yaptırıp ta dondurduklarını üçüncü kez transfer ettiriyorsa o başka... onu kastettim
2 tedavide de dondurulacak embriyo yoktu.Sağlıklı genç kalite yumurtası olduğu halde.3 tedavide de taze yumurta kullanıldığı.Önemli olan kaç yumurta toplanacağı garantisi değil kaç dondurulacak embriyo kalacağı bence.

ajug

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
51
Gynolife canım bir kez fresh bir kez de donmuş embriyo ile oldu..ilk seferinde hsg istenmedi tüpte sıvı birikmesi olmuş dendi negatif açıklaması ikinci den sonra geç laprısjıpi hem histereskopi yapıldı eşime de çok ayrıntlı genetik tahliller hiç sorun yok şans dendi:KK43: yüzde seksen başarı ilk deneme için değil en fazla yüzde kırktır defalarca denedikten sonra total başarı oranı o...geriye dönük tüm sayfaları okudum şans işi bu..şu an herşeyimzle hazırız rahim kalınlaşak sadece..bu sefer rast gitsin umarım totalde 50 bin tl gitti şimdiye kadar birsürü ilaç emek umut hepsi boşa bu sefer olacak inşallqh allah hiç birinizin kucağını boş bırakmasın sana da bol bol şans diliyorum canım umarım ilkinde olur
Bence merkezini değiştirmelisin bir merkezin üç donasyon yapıp ta bahanelere sığınması çok yanlış... hsg istememek nedir.. benimki tavsiye daha başlamadıysan göz önünde bulundur bence

ajug

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
51
2 tedavide de dondurulacak embriyo yoktu.Sağlıklı genç kalite yumurtası olduğu halde.3 tedavide de taze yumurta kullanıldığı.Önemli olan kaç yumurta toplanacağı garantisi değil kaç dondurulacak embriyo kalacağı bence.
Katılıyorum benim donörümün yaş aralığı yüksek olmasına rağmen sonuçta ortalama embriyo oluştu. Bulunduğun merkezin donörü sadece iki üç embriyo oluşturup geri kalanı dondurmuyorsa ya da embriyo oluşmadığını söylüyorsa ya donörde ya da spermlerde sorun vardır aksi bana pek mümkün gelmedi. Ya da merkez dondurmak gibi bir eziyete girmek istemiyordur. Lütfen bunları es geçmeyin iyice tetkik edin...

morkanatlarim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.768
Bence merkezini değiştirmelisin bir merkezin üç donasyon yapıp ta bahanelere sığınması çok yanlış... hsg istememek nedir.. benimki tavsiye daha başlamadıysan göz önünde bulundur bence
insanların moralini bozma arkadaşım.
Gynolife bizim topikde en fazla basari yakalayan 3 merkezden biri. Embriyalog Mesut bey. istanbul bahceciden transfer olmus cok basarili bi kişi. Benim gibi zor hastalarda dahi basariyi yakaladi.Doktor Murat bey kıbrısın en merhametli dr larından biri.
Sen bizim topige geleli henuz 20 gün oldu ama görüyorum ki konuya dair prof. olmuşsun.
Suan gittigin merkezde 5 defada da basariyi yakalayamamis kisiler var bu topikde.
merkez gercekden işi yaptikdan sonra gerisi tamamen şans.
Nasipden öteye gidilmiyor.
2 yıldır bu topikde olan bi kişi olarak ben bile büyük büyük laflar etmiyorum.
Her merkezde başarı ve başarısızlık ihtimali var.

morkanatlarim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.768
Gynolife canım bir kez fresh bir kez de donmuş embriyo ile oldu..ilk seferinde hsg istenmedi tüpte sıvı birikmesi olmuş dendi negatif açıklaması ikinci den sonra geç laprısjıpi hem histereskopi yapıldı eşime de çok ayrıntlı genetik tahliller hiç sorun yok şans dendi:KK43: yüzde seksen başarı ilk deneme için değil en fazla yüzde kırktır defalarca denedikten sonra total başarı oranı o...geriye dönük tüm sayfaları okudum şans işi bu..şu an herşeyimzle hazırız rahim kalınlaşak sadece..bu sefer rast gitsin umarım totalde 50 bin tl gitti şimdiye kadar birsürü ilaç emek umut hepsi boşa bu sefer olacak inşallqh allah hiç birinizin kucağını boş bırakmasın sana da bol bol şans diliyorum canım umarım ilkinde olur
Canım benim inşallah bu sefer hayırlısıyla tutunacaktır.
pozitif olmaya devam edelim

Sabırsızlıkla sürecini takip ediyorum.

Thoughtful_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
409
Ama o tedaviye yine orda başladı neden moral bozuyorsunuz keşke biraz daha dikkatli olsaydiniz şuan tedavide eminim yeşil hanımda tecrubeli bir insan ne yaptığını gayet iyi biliyordur bakn ne kadar tecrübeli olsak da kismet diye birşey var tabiki arastrcaz dikkatli olucaz ama Allah ne takdir etmişse onu yaşıyoruz büyük de konuşmayalım başımıza neler gelicek bilemeyiz...ki

Thoughtful_06

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
409
insanların moralini bozma arkadaşım.
Gynolife bizim topikde en fazla basari yakalayan 3 merkezden biri. Embriyalog Mesut bey. istanbul bahceciden transfer olmus cok basarili bi kişi. Benim gibi zor hastalarda dahi basariyi yakaladi.Doktor Murat bey kıbrısın en merhametli dr larından biri.
Sen bizim topige geleli henuz 20 gün oldu ama görüyorum ki konuya dair prof. olmuşsun.
Suan gittigin merkezde 5 defada da basariyi yakalayamamis kisiler var bu topikde.
merkez gercekden işi yaptikdan sonra gerisi tamamen şans.
Nasipden öteye gidilmiyor.
2 yıldır bu topikde olan bi kişi olarak ben bile büyük büyük laflar etmiyorum.
Her merkezde başarı ve başarısızlık ihtimali var.
Farkında olmadan aynı şeyleri yazmisizbende yazmiyayim diorum ama duramıyorum empati çok önemli ve kaderden öteye geçilmiyor. .

morkanatlarim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
1.768
Farkında olmadan aynı şeyleri yazmisizbende yazmiyayim diorum ama duramıyorum empati çok önemli ve kaderden öteye geçilmiyor. .
Empati duygusu yüksek kişiler pek sessiz kalamıyoruz.
Aynen öyle arkadaşım, Rabbim "ol " dedikten sonra herşey teferruat.

Yukarı Alt