Secey

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2018
63
45
Canım doğumdan bir gün önce bıraktım ben oksaparı..ağrı acı oluyor benim boyun fıtığı ve karpel tünel sendromu oldu..illaki bi araz oluyor..2.3 yüksek değil 2.5 altı ideal..allah sağ Salim kavuştursun seni de canım
"İllaki bi araz oluyor" derken neye bağlı demek istedin? TSH'dan dolayı mı yoksa kan sulandırıcı ilaçtan dolayı mı yoksa hamilelik sebebiyle bir şeyler olması mı?

Ravenloft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
101
313
Canım ben gebe kalmadan bu testi yaptırdım toksoplazma pozitif ti ama bu mikrob bulaşmış sonra buna bağışıklık kazanıp pozitif olmuşum anlamı bu demişti Dr. Geçmişte olmuş vücut tanıdığı için pozitif demişti. Şeker yükleyip ardından diyetisyene gönderdiler. Şu an diyetteyim şeker hergün evde ölçüyorum 4 kilo verdim. Diyetisyene git bence. En önemli şeker ve tansiyon diyor benim doktor. İlaçlar için transfer sonrası eylem hanımın bırakılacak günler için bana söylediği şuydu takip doktorun gören göz oluyor o ne zaman bırak derse o zaman bırak demişti. artık takip Dr. Karar veriyor 32 de aspirin bıraktım iğne için 37 olsun devam et dedi. Geçmiş olsun sanada canım.
Evet vücut bu virüsü tanıdığı ve bağışıklık kazandığı için pozitifmiş. Ama o kadar korktum öyle sinirlerim bozuldu ki doğrusunu anladığımda sinirimden ağladım. Yoksa nasıl sabahı ederdim bilmiyorum. Diyetisyene gittim canım yarından itibaren diyetime başlıyorum. Coraspini de burdaki doktoruma sorayım. Çok teşekkür ederim cevabın için. Senin de bişey kalmadı doğum yaklaşıyor. 😍 Sağlıkla kucağımıza bir alsak bebeklerimizi artık 🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 20-01-2020

Hamileliğimin 31. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 63 gün kaldı.

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Yeniden48

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2009
510
988
"İllaki bi araz oluyor" derken neye bağlı demek istedin? TSH'dan dolayı mı yoksa kan sulandırıcı ilaçtan dolayı mı yoksa hamilelik sebebiyle bir şeyler olması mı?
Canım yeşilada nın bahsettiği bir takım sonradan oluşanyani gebelikte oluşan marazlar bende şeker filan yok normalde ama gebelik şekeri oldu 28. Haftada kontrolde. Boğazda yanma.,şiş bilek ,ödem ,bacak acısı, başlarda bulantı lar Bi çok şey biribitiyo biri başlıyor kişiden kişiyede fark olur herkesde aynısı olmuyordur

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 09-12-2019

Hamileliğimin 37. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 21 gün kaldı.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Secey

Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2018
63
45
Ben oksapar kullanmadım. Coraspini de 7. aya kadar kullanmam gerekiyor. Şu an 27. haftadayım. Sanırım haftaya bırakıcam. Tansiyonum iyi ama gebelik şekeri çıktı bende de. Nasıl diyet yapıcam bilmiyorum. İştahım çok açık. Bugün toksoplazma kızamıkçık testi yaptırdım. Sonuç pozitif görünüyor. Nette biraz okudum çok korkuyorum. Pozitif çıkan oldu mu hiç burda?
IgG mi IgM mi pozitif görünüyor? IgG antikorlarının tespit edilmesi (koruyucu antikorlar) Toxoplasma gondii infeksiyonunun daha önce geçirildiğini gösterir. Böylece gebelikte anne karnındaki bebek için bir risk söz konusu değildir.

Yeniden48

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2009
510
988
Evet vücut bu virüsü tanıdığı ve bağışıklık kazandığı için pozitifmiş. Ama o kadar korktum öyle sinirlerim bozuldu ki doğrusunu anladığımda sinirimden ağladım. Yoksa nasıl sabahı ederdim bilmiyorum. Diyetisyene gittim canım yarından itibaren diyetime başlıyorum. Coraspini de burdaki doktoruma sorayım. Çok teşekkür ederim cevabın için. Senin de bişey kalmadı doğum yaklaşıyor. 😍 Sağlıkla kucağımıza bir alsak bebeklerimizi artık 🙏
Amin inşallah canım benden sonra sen varsın sırada hayırlısıyla. aspirin ve iğne olayı yaşa bağlıda olur. Değişkendir belki. Transfer merkez hep aynı ilaç günü listesi veriyor bazı şeyler merkezde standart. Benim 2. Transferi aynı listeyi verdiler sonra üsteleyince takip doktoru baksın dediler. Geçen doğum izni raporu alırken sgk Dr. Sordum hemfikir Di benim doktorla. Bende devami buzdalabı önündeyim yemek çok keyifliydi 1 hafta diyet beni aç bıraktı az geldi sonra sonra alıştım az yemeğe.

Doğumunuz yaklaştıkça amniyotik kesede yırtık veya delinme olabilir. Genelde bu yoğun bir sıvı boşalması değil bir sızıntı şeklinde görülür. Amniyotik sıvı sızıntısı yaşıyorsanız doktorunuza başvurunuz. Kanlı vaginal akıntılar doğumun bir işaretir. Yalancı sancılar çok sık görülür. Her zaman doktora gidilerek kontrol edilmesi daha güvenlidir. Bu evrede doğan bebekler tam gelişmiş kabul edilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2850 gr. - Yaklaşık boyu : 48.6 cm. (Baştan Topuğa)

Ravenloft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
101
313
IgG mi IgM mi pozitif görünüyor? IgG antikorlarının tespit edilmesi (koruyucu antikorlar) Toxoplasma gondii infeksiyonunun daha önce geçirildiğini gösterir. Böylece gebelikte anne karnındaki bebek için bir risk söz konusu değildir.
Igg pozitif görünüyor canım 🙏 Igm ler negatif

Hamileliğinizin son 12 haftasında bebeğinizin kalsiyum ihtiyacı en üst düzeye çıkar. Bunun sebebi, bebeğinizin iskeletinin hızlı kemikleşmesi, sertleşmesi ve kemik gelişiminde kalsiyuma olan ihtiyaçtır. Süt ve süt ürünlerindeki kalsiyumun emilmesi ve kullanılması, hap şeklinde olan kalsiyum katkılarına göre daha kolay ve hızlıdır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 1650 gr. - Yaklaşık boyu : 41.1 cm. (Baştan Topuğa)

Ravenloft

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2013
101
313
Amin inşallah canım benden sonra sen varsın sırada hayırlısıyla. aspirin ve iğne olayı yaşa bağlıda olur. Değişkendir belki. Transfer merkez hep aynı ilaç günü listesi veriyor bazı şeyler merkezde standart. Benim 2. Transferi aynı listeyi verdiler sonra üsteleyince takip doktoru baksın dediler. Geçen doğum izni raporu alırken sgk Dr. Sordum hemfikir Di benim doktorla. Bende devami buzdalabı önündeyim yemek çok keyifliydi 1 hafta diyet beni aç bıraktı az geldi sonra sonra alıştım az yemeğe.
Ben de ne güzel şımartıyodum kendimi 🙈 amaan bi kere yaşıycam neticede bu hamileliği hiç dikkat edemem sonra veririm kiloları nasıl olsa diyodum. Şimdi diyetyapmak zor olacak ama önemli olan bebeğin sağlığı tabi.

Nesaybu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
319
419
http://instagr.am/p/B39C20UAZ1P/ Arkadaslar link calisir mi bilmem , paylasmak istedim. Ben tedavi icin bakude iken yasim dolayisi ile tedirgindim ve bu hastayi ornek verdi hoca ! O zamanlar 5 aylik hamileydi , dogum olmus ve saglikla kucagina almis bebeklerini! Hem yumurta hem sperm donasyonu idi, dr dogru duzgun ilaclari bile kullanmiyor hasta beni sasirtiyor hamileligi cok iyi ilerliyor demisti, vallahi saskinlik icersindeyim, keske hepimiz boyle kucaklasak bebeklerimizi!!!

Yeniden48

Guru
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2009
510
988
Arkadaşlar ortopedi ye gittim bugün bacaklarda ki acı ağrı şişlik ödem çok, tendon sıkışmasıymış el bileğinde olduğu gibi gündüz buz yatarken bacak baldır kısmına yumuşak yastık ağrı çok artarsa voltaren jel gündüz otururken diz altına yastık önerdi. pıhtı yada damar tıkanıklığı olmaz ama doğumdan sonra geçer dedi idare ederim tabi yeter ki oğluşuma zarar bir durum olmasın. Gebelikte ortaya ne çıkar belli olmuyor dedi. Sizinle paylaşmak istedim gebelikte başınıza gelirse fikir olur tabi inşallah gelmez. Bileklerimde 2 ay sürdü eller şiş gece uyutmadı diyetten sonra geçmişti şimdi bacaklarda vücut yükü ile daha zorluyor. Bebişimi bekliyorum az kaldı o iyi olsun da gerisi boş.

Son düzenleme:

Melis0716

Üye
Kayıtlı Üye
15 Şubat 2019
396
711
Arkadaşlar ortopedi ye gittim bugün bacaklarda ki acı ağrı şişlik ödem çok, tendon sıkışmasıymış el bileğinde olduğu gibi gündüz buz yatarken bacak baldır kısmına yumuşak yastık ağrı çok artarsa voltaren jel gündüz otururken diz altına yastık önerdi. pıhtı yada damar tıkanıklığı olmaz ama doğumdan sonra geçer dedi idare ederim tabi yeter ki oğluşuma zarar bir durum olmasın. Gebelikte ortaya ne çıkar belli olmuyor dedi. Sizinle paylaşmak istedim gebelikte başınıza gelirse fikir olur tabi inşallah gelmez. Bileklerimde 2 ay sürdü eller şiş gece uyutmadı diyetten sonra geçmişti şimdi bacaklarda vücut yükü ile daha zorluyor. Bebişimi bekliyorum az kaldı o iyi olsun da gerisi boş.
Öncelikle çok geçmiş OLSUN cnm benim oglusumuza iyi bak az kaldı sağlıkla kucağında al inşallah canı gönülden güzel doğum haberlerinize alacağız sevgiyle kalın

Yukarı Alt