• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinize öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Es3424

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2020
199
254
Donor için önemli birşey değil. Eğer sende negatifse ve gebelik sırasında bu virüsü alırsan çok tehlikeli ama zaten tr'deki insanların büyük çoğunluğu cmv pozitif oluyor. Önceden aldıysan virüsü problem yok gebelik sırasında alırsan önemli. Transfere girmeden once bence baktır bu değerlerine. Cmv, hepatit a, toksoplazma bunları iste kadın dogumcundan.
Peki bende negatifse bebek cmv pozitif olarak mı doguyo? Ya da bana bi zararı var mı embriyodan bana geciyo mu? Hepatit a yok bende cmv yi bılmıyorum toksoplazma olabılır hayatım boyunca hep kedilerle aşır neşir oldum hala kedim var. Bu da hamilelikte alınırsa problem galiba di mi?

Findik12

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2019
255
455
Cok sevindim canim ya ! Dikkat et kendine, karnin buyudumu?
Evet ya bi kac kislik seyler almistm bol ve uzun giuodum bugun eski elbisemi giydim karnkm baya belirgin is arkadaslariM cok fazla bol giyosun karnin o kadar da buyuk digilmis diyolar masallahlari var her kontrolde haftalarina gore 1 ve ya 2 hafta buyuk geliyo olculeri en son 14,15 arasi gibi gitmistim simdi 20 haftada detayli ultrason icin farkli bi doktora gidicem

Nesaybu

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
9 Mart 2017
721
1.193
Evet ya bi kac kislik seyler almistm bol ve uzun giuodum bugun eski elbisemi giydim karnkm baya belirgin is arkadaslariM cok fazla bol giyosun karnin o kadar da buyuk digilmis diyolar masallahlari var her kontrolde haftalarina gore 1 ve ya 2 hafta buyuk geliyo olculeri en son 14,15 arasi gibi gitmistim simdi 20 haftada detayli ultrason icin farkli bi doktora gidicem
Masallah canim masallah , rabbim tamamina erdirsin insallah saglikla al kucagina

Anneolmakistiyorum34

Üye
Kayıtlı Üye
20 Temmuz 2019
205
736
İkili testi yaptırdın mı bazıları gerek yok falan diyor

Yukarı Alt