• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

MNSKR

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2019
62
75
Boş olanların E2 östrojen değeri kaç oluyordu toplama öncesi? toplama öncesi yüksek çıkıp mesela 1 tane için östrojen değeri 250-300 olup toplandığında yumurta boş çıktı mı? Bu dolu çıkan 3 tane için östrojen değeriniz kaçtı?
Valla ben hiç o değerleri bilmiyorum.Sormuyorum da..Zaten heyecan ,can sıkıntısı yetiyor.Ama daha önce 3 kez tüp bebek denemem var. Sonuç negatif oldu ama sonuna kadar hiç sorun yaşamamıitım.Sanırım yaş ilerlemesinden kaynaklı yumurta kalitesinde sorun oluştu.
 

umutsuz001

Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2018
119
118
Herkese merhaba öncelikle Rabbim inşallah hepimize isteyen dileyen herkeslere hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin... Bende erkwn menopoz mağduruyum doktorum yumurta göremedi dolayısı ile tüp bebeğe başlayamayız dedi prp den söz edince merak ettim benim FSH yüksek yaşım 26 yaptıranlarla konusmaya o kadar ihtiyacım varki yardımcı olur musunuz
Merhaba duumunuz nedir ? Ayni yasta ayni seyleri yasiyoruz..
 

emine7042

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2014
107
49
Herkese merhaba öncelikle Rabbim inşallah hepimize isteyen dileyen herkeslere hayırlısıyla sağlıklı evlatlar nasip etsin... Bende erkwn menopoz mağduruyum doktorum yumurta göremedi dolayısı ile tüp bebeğe başlayamayız dedi prp den söz edince merak ettim benim FSH yüksek yaşım 26 yaptıranlarla konusmaya o kadar ihtiyacım varki yardımcı olur musunuz
ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN ALLAH BU SÜREÇTE CÜMLEMİZİN YARDIMCISI OLSUN. YAŞIN ÇOK GENÇ BU AVANTAJIN OLACAKTIR İNŞAALAH. KAÇ YIL OLDU ERKEN MENOPOZ TANISI KONULALI, ERKEN MENOPOZUN NEDENİ NE GEÇİRDİĞİN BİR HASTALIK MI GÖRDÜĞÜN BİR TEDAİ Mİ YA DA GENETİK BİR DURUM MU? FSH DEĞERİN EN SON KAÇ TI VE AMH DEĞERİN. NEREDE YAŞIYORSUN BİLMİYORUM AMA İYİ BİTR TÜP BEBEK MERKEZİNE GİT. BELİRİ BİR SÜRE HER AY FOLİKÜL TAKİBİ YAPTIR. SARAÇOĞLU KÜRÜ ARAŞTIR VE ONLARI DENE. BİR DE PRP HERKEZDE DEĞİŞİK SONUÇLAR VERİYOR ZARARI OLMAYACAĞINDAN EMİN OLURSAN YAPTIR DERİM. BEN YAPTIRDIM OLUMLU SONUÇ ALAMADIM AMA ALANLAR VAR DEDİĞİM GİBİ SONUÇLAR KİŞİYE DEĞERLERİNE YAŞINA ALTTA YATAN NEDEN GÖRE DEĞİŞİYOR.
 

kresta198484

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2019
45
39
Merhaba, daha önce yazmıştım benim işlemim geçen ay oldu, ilk regl imi oldum, ikinci regl imde gideceğim doktora..umarım prp işe yaramış olur, haber veriyor olacağım. Sevgiler
 

nemod

Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2018
122
272
28 Eylülde prp yaptırdım ve yurt dışında yaşadığım için evime geldim.Doktorum 2. reglde yeniden gel demisti. Ama erken oldu 2.regli ve dolayisiyla Turkiyeye gidemeyip burada bir doktora göründüm. Ultrasonda 4 folikül göründü ki 1 senedir bazı aylar hiç, bazı aylar 1 folikül oluyordu.Yas 45 olunca... Tabii ben 4 ü görünce o heyecanla hemen yumurta takibi igneler vs başladım burada.3 gün igneden sonra tekrar ultrasonda 1 folikül çok net diğerleri çok küçük ve yukarda net göremedim dedi doktor. Prp çalıştı bende diye havalara uçmuştum ama şimdi acaba diyorum.Simdilik durum bu. Ha bir de bu arada, buradaki doktor prp uygulamasi burada biz 3 seans uyguluyoruz dedi. Yani 3 ay arka arkaya.Hatta Türkiyede 1 defa yapıldığını duyunca çok şaşırdı. Yüzde 30 başarı oranı diye de bir bilgi verdi.Ne kadar doğru bilemiyorum.
 

ana77

Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2018
13
4
merhaba arkadaslar aranıza yeni katıldım.Konu başlığından yola çıkarak bende prp yaptırmayı düşünüyorum.Ankara'da Gürgan klinikle görüştüm oradan randevu alıp gideceğim.Ama teredütlerim var.daha önce Gürgan klinikte prp yaptıran var mı
 

patiliseker

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2016
1.016
262
Merhaba arkadaşlar,
Bende çikolata kisti olduğu için 2016 yılında laparoskopik endometriozis ameliyatı olmuştum ve o dönemde eşimle çocuk planlamıyorduk, ancak aradan 2 yıl geçtikten sonra kistler tekrarladı ve doktorum vakit kaybetmeden çocuk planlamamızı önerdi. Birkaç ay denedikten sonra gebelik gerçekleşmezse tüp bebek tedavisine geçmemizin uygun olacağını söyledi. Bu yılın başına kadar denedik ve bir sonuca ulaşamadık, bunun üzerine Bülent Tıraş ile tedavi sürecine başlama kararı aldık. Amh değerim 0.46 çıkınca Bülent hoca prp önerdi ve Nisan ayında prp oldum, 2 ay bekledikten sonra tüp bebek tedavisine geçtik. 4 yumurta toplantı 2 tanesi embriyo haline geldi 3. Gününde dondurdular. Doktorum miyomlarımın da olduğunu ve bunların gebelikte sorun yaşatabileceğini söyledi, açık miyom ameliyatı yapılmasını uygun buldu. Dün bu ameliyatı oldum aynı zamanda sol yumurtalığımda bulunan çikolata kistimin de içi boşaltıldı. İnanılmaz şişkinlik yaşıyorum ve ağrılarım var, dinlendikçe iyileşeceğimi umuyorum.
İlk tüp bebek denemem olacak heyecanlıyım ve bu kadar uğraştan sonra olumlu sonuç almayı çok istiyorum ve inşallah buradaki tüm bebek isteyen arkadaşların çabaları boşa gitmez, herkes bebeğini kucağına alır..
merhaba sonucunuz ne oldu acaba? Umarım hamilesinizdir :)
 

B_Salome

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Temmuz 2019
22
33
merhaba sonucunuz ne oldu acaba? Umarım hamilesinizdir :)
Merhaba ☺
Ameliyat yaralarım iyileşti, dün adetimin 3. Gününde transfer uygunluğu almak için kontrole gittim. Transfer aşamasına geçiyoruz 🤩 Cuma günü estrofem ilacını almaya başlayacağım ve bu ayın 22sine kadar devam edeceğim. 22sinde kontrolde bir sorun olmazsa 27 sinde transfer olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum..
 
Yukarı Alt