Yumurtlama donemini agrili geciren arkadaslar, nasil bir agri yasadiginizi tarif eder misin?

Less-is-More

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2018
3.597
7.103
Merhabalar. Aksamustu sag kasigimda bir agri basladi, belime dogru vuruyor. Yumurtlama doneminde oldugum icin aklima ilk gelen buydu. Normalde hic yasamadigim bir agri. Oturup kalkarken bile zorlaniyorum. Su an icin asiri zorlamiyor ama gecmezse yarin bir doktora gidecegim. Yumurtlama doneminde agri yasayan varsa, benzer bir agri mi yasiyoruz diye sormak istedim. Okudugunuz icin tesekkurler.

Durbidk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Ocak 2018
1.493
1.857
Evet ben yasardim ve bunun yumurtlama agrisi oldugunu gec anladim, eger bu ay usuttuysen o yuzden cok olabilir, genelde sol tarafta olur benm de ve karnimda asiri bir siskinlik olur

April wind

120419 👼🏻
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
16 Mayıs 2017
9.240
22.030
Regl ağrısı gibi oluyordu benim genellikle sol kasığımda. Oturup kalkarken kasığıma birşey batıyor gibi garip bir his oluyordu.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 14-08-2020

Hamileliğimin 15. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 178 gün kaldı.

Bebeğinizin saç modeli bugün ortaya çıktı. Bebeğinizin bağırsaklarında mekonyum (ilk dışkı) oluştu. Bu ay artık daha az meme hassasiyeti ve memelerinizde daha az karıncalanma hissetmelisiniz. Anne adayları genelde ikinci trimester da (4,5 ve 6. aylar) kendilerini daha rahat hissederler.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 74 gr. - Yaklaşık boyu : 87 mm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Upthestorm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.462
1.482
Merhabalar. Aksamustu sag kasigimda bir agri basladi, belime dogru vuruyor. Yumurtlama doneminde oldugum icin aklima ilk gelen buydu. Normalde hic yasamadigim bir agri. Oturup kalkarken bile zorlaniyorum. Su an icin asiri zorlamiyor ama gecmezse yarin bir doktora gidecegim. Yumurtlama doneminde agri yasayan varsa, benzer bir agri mi yasiyoruz diye sormak istedim. Okudugunuz icin tesekkurler.
Ben toplam 4 kere yaşadım sanırım ama hiç birisi yarım saatten fazla sürmedi.

lightpinklady

Bslngc:74.7 Gncl:63.2 Hedef:62 12ay
Kayıtlı Üye
4 Mart 2016
3.085
2.800
Su an yasiyorum bu aksam basladi o agri. Boyle kesici delici noktasal degil.. dairesel ama kucuk bi alan nokta degil yani. Agirlik hissi gibi biraz dolgunluk hissi gibi ne biliyim..
Bazen cok siddetlenip kalbimi agrittigi da olmustur. Ciddi ciddi kalbim agriyip sol kol uyusmasi vs bile yasamistim ama sag yumurtalik kaynakli idi.. :/

su-doku

sen bilirsin
Kayıtlı Üye
12 Haziran 2017
7.597
25.150
Eşimin deyişi ile bir hafta adetten önce bir hafta adet bir hafta adet sonrası yahu insafsız ay zaten dört hafta
Yumurtlama dönemi ağrıları üşüttüğümde olur genelde bende

Kleomantis

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Kasım 2012
2.068
2.460
Evet tarif ettiğiniz gibi sağ ya da sol tarafta oluyordu. Bir de üzerine elinizle bastırınca da ağrı olur.

Yukarı Alt