Yumurtlama olmuyor. Prowomen kullanıyorum

Yorgunghln

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2020
25
3
27
Benim iki düşük var, fsh 9 kusurda, klomenle çatlatma iğnesiyle gebelik olmadi. Doktor yumurtlama olmuyor kendiliğinden dedi ve kaliteyi arttırmak için prowomen kullanmamı söyledi. Benim artık umudum kalmadı tabi yumurtlamam olmuyorsa hamile kalmak imkansız gibi gözümde. Eşim sperm tahlili vermesi gerekiyor ama kendisi bu tahlillerden dolayı baya gergin. Vermek istemiyor. Tüm herşey kendi üstümde. Mücadele etmek, ilaçlar herşey. Aynı zamanda şeker hapı, folikasit te kullanıyorum. Asıl sorum şu prowomen kullanan faydasını gören oldu mu? Yumurta oluşması için ve kaliteli olması için.

Merve

Herbokolog 💩
ÜZGÜN
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2020
8.809
24.788
28
Eşinin tahlik vermesi şart? Allah korusun ya sperm sıfırsa? Sen bi ton şey yapıyosun hem ruhen hem bedensel çöküyosun. Varsa onda da bir problem onun da çözümü için çabalanır. Eşin sperm verene kadar bir şey yapma bence. Erkek infertilitesi bazen çok zor düzeliyo. Değerleri güzel olursa bir şey yapmasına gerek kalmayacak zaten.

Umut999

Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2019
520
232
29
Benim iki düşük var, fsh 9 kusurda, klomenle çatlatma iğnesiyle gebelik olmadi. Doktor yumurtlama olmuyor kendiliğinden dedi ve kaliteyi arttırmak için prowomen kullanmamı söyledi. Benim artık umudum kalmadı tabi yumurtlamam olmuyorsa hamile kalmak imkansız gibi gözümde. Eşim sperm tahlili vermesi gerekiyor ama kendisi bu tahlillerden dolayı baya gergin. Vermek istemiyor. Tüm herşey kendi üstümde. Mücadele etmek, ilaçlar herşey. Aynı zamanda şeker hapı, folikasit te kullanıyorum. Asıl sorum şu prowomen kullanan faydasını gören oldu mu? Yumurta oluşması için ve kaliteli olması için.
Seni cok iyi anlıyorum. Bende cogu seyi tek basima göğüsledim. Sperm tahlili icin kasmasin hiç. Eger düşük çıkarsa tekrar yaptırın bir ay sonra çünkü dalgalanma oluyor. Benim eşim de ilk 5 milyondu sonra 90 milyon cıktı. Ama başka sorunları var iste:)

asminreina

Guru
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.087
1.101
Benımde fsh lh 0. Yumurta hiç yoktu. İlaçlarla yumurta olusuyordu. Allah bagıslasın 14 aylık ikizlerim var. Ümidini kaybetme. Pesetme. Eşinede okut bu yazımı ve sana destek olsun. Benim eşim sıkıntı bende olmasına ragmen proxeed plus,keçiboynuzu,kiwi,muz badem ve ceviz gibi besinleri yediriyodum. Keçiboynuzu taze alıyodum ve surekli canı sıkıldıkca yiyodu. Seviyodu da. Eşin destek olması cok onemli. Benım olmadıgında bosver sıkma canını. Bidahakınde olur derdi. 2 ve 5. Tedavide hamile kaldım.5. De ıkızlerim oldu. Allah sizede nasip etsin

Dertliyim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2020
71
27
40
Seni çok iyi anlıyorum cnm, benim eşim de pek yardımcı olmuyor. Ama bir şekilde spermiyogram için ikna etmek gerekir malesef. Yumurta kalitesi için prowomen veriyor doktorlar, ama tek başına bende işe yaramadı, ek olarak d vitamini, c vitamin, koenzim Q10, OMEGA 3 vb. şeyler eklemek iyi oluyor.

Feryam

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
260
312
Benımde fsh lh 0. Yumurta hiç yoktu. İlaçlarla yumurta olusuyordu. Allah bagıslasın 14 aylık ikizlerim var. Ümidini kaybetme. Pesetme. Eşinede okut bu yazımı ve sana destek olsun. Benim eşim sıkıntı bende olmasına ragmen proxeed plus,keçiboynuzu,kiwi,muz badem ve ceviz gibi besinleri yediriyodum. Keçiboynuzu taze alıyodum ve surekli canı sıkıldıkca yiyodu. Seviyodu da. Eşin destek olması cok onemli. Benım olmadıgında bosver sıkma canını. Bidahakınde olur derdi. 2 ve 5. Tedavide hamile kaldım.5. De ıkızlerim oldu. Allah sizede nasip etsin
Merhaba rahim inceliğim var demiştiniz transfer sırasında kaç olmuştu?Benim de maalesef kürtajlardan ince kaldı. Aslında 2 amh çok iyi neden doktor çocuğunuz olmaz demiş anlamadım. Yaş da önemli tabii bebekleriniz olduğunda kaç yaşındaydınız?Allah bağışlasın evlatlarınızı🙏🧿

asminreina

Guru
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.087
1.101
Merhaba rahim inceliğim var demiştiniz transfer sırasında kaç olmuştu?Benim de maalesef kürtajlardan ince kaldı. Aslında 2 amh çok iyi neden doktor çocuğunuz olmaz demiş anlamadım. Yaş da önemli tabii bebekleriniz olduğunda kaç yaşındaydınız?Allah bağışlasın evlatlarınızı🙏🧿
Ben adet olmuyorum Fsh lh 0 olunca.rezerv var ama hipofiz emir vermiyo.o yuzden yumurta buyutmek için merional iğne kullandım.rahım kalınlıgı için estrofem. Bnm rahımde ilaçla kalınlaşıyo. Normalde 3 mm ama iğnelerke beraber estrofemede baslıyorum. Çatlatma yaptıgımda 8.5 mmdi. Benım tüp değil bu arada. Yumurta takıbı

Feryam

Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2019
260
312
Ben adet olmuyorum Fsh lh 0 olunca.rezerv var ama hipofiz emir vermiyo.o yuzden yumurta buyutmek için merional iğne kullandım.rahım kalınlıgı için estrofem. Bnm rahımde ilaçla kalınlaşıyo. Normalde 3 mm ama iğnelerke beraber estrofemede baslıyorum. Çatlatma yaptıgımda 8.5 mmdi. Benım tüp değil bu arada. Yumurta takıbı
Bebek sahibi olduğunuzda kaç yaşındaydınız?

41ds41

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2020
21
5
22
Merhaba bende folikasit kullaniyorum ve insulin sekeri icin hap içiyorum senin gibi ve bende pko var yumurtlama oluyor ama catlama olmuyor bende uğraşıyorum Allah yardimcimiz olsun kuzum 🙏🏼❤

Yorgunghln

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2020
25
3
27
Çok teşekkür ederim Rabbim evlatlarınızı size bağışlasın. Benim gibi olanların kucağını boş bırakmasın inşallah. Allah razı olsun.

Karan33

Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2020
355
239
39
Masallah bebimde 1 yumurtam olustu..rezerv azligi var..cuma alinicak bi aksilik cikmazsa..ya bu anlattiklatinizda sizce ne etkili..sole anlatiyimm..yaklasik 2 aydir omepaq10 ve biesteron kullandim..
7 gundurde gonalf merional ve genoteooin kullandim..ama yumurta sayim artmadi..sadece 17mm olan yumurtam 19mm olmus....birasda sans nasip kadermi sizce..sizde 5. Tedavi diyoaunuzz..benim 2.sayilir..1 tanede asilama var.

zalal

Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2019
365
71
34
bana ozelden ulaşırmısn yardmcı olmak ısterım

Newwbahar

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2020
49
30
Merhabalar, fsh ve lh 0 mıydı, Allah evlatlarınızı bağışlasın

asminreina

Guru
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.087
1.101
Masallah bebimde 1 yumurtam olustu..rezerv azligi var..cuma alinicak bi aksilik cikmazsa..ya bu anlattiklatinizda sizce ne etkili..sole anlatiyimm..yaklasik 2 aydir omepaq10 ve biesteron kullandim..
7 gundurde gonalf merional ve genoteooin kullandim..ama yumurta sayim artmadi..sadece 17mm olan yumurtam 19mm olmus....birasda sans nasip kadermi sizce..sizde 5. Tedavi diyoaunuzz..benim 2.sayilir..1 tanede asilama var.
Benim 2. Tedavim pozitifti ama kanda pıhtı olmasını bilmeme ragmen doktor vermedi diye kullanmadım. Bebekte kılcal damardan beslenıyo ve kaybettik. Ya bana doktorlar erkekten farkın yok bile dedi yanı bu konuda olması mucize falan. Ama arastıran doktorları tenzih ederek soylüyorum gerisinin doktorluklarına tüküreyim. Ben fsh lh 0 iken bunları merional ile dısardan aldım. Rahim 3.5 mm ince ve bunu ben estrofem ile kalınlastırdım 8.5 mm oldu. Ama gittiğim doktorlar bundan bı haber ve bana kızdılar bu ilaçları kafana göre kullanıyosun diye.
Kısacası kendı vücudunu iyi tanı ve %100 doktora güvenme. Ben iki kez o hatayı yaptım. Birinde kan sulandırıcı kullanmadım kaybettim diğerinde de 5 6 tane güzel gelişen yumurta vardı hepsıne 14 mm dedi sen bişey yapma çatlatmada çogul olur dedi bıraktı oyle. Bende devlette ölçtürdüm yumurtalar olmuş 25 mm 14 mm hakgetire. 4. Tedavimdi bahsettiğim doktorun bilmezliği ki aydında meşhur sözde böle yarı yolda bıraktı. Çöp oldu o tedavi ardındaki adetle bi daha basladım üçüzlere hamile kaldım. Birinin kesesi bozuktu 8. Haftada aramızdan ayrıldı ıkızler 14 aylık şimdi. Allah sizlerede nasip etsin. Yılmayın sadece belki cok basıt bi yöntemle hamile kalırsınız. Ben yumurta takibimi yapan doktora anlattım asamaları. Bilmiyodu bu hastalıgı benle öğrendi. Tüp olmadan zor dedi basta ama ölçümleri güzel yaptı ve 16mm de çatlatıp hamile kaldım. Bu süreçte doktora sadece yumurta ölçtürdüm ve sadece aret kamarla görüştüm nasıl bir yol izleyeceğimle ilgili

asminreina

Guru
Pro Üye
5 Temmuz 2010
3.087
1.101
Merhabalar, fsh ve lh 0 mıydı, Allah evlatlarınızı bağışlasın
Evet 0 dı amh 2 idi. Hipofiz görev vermiyo. İlaçsız adet olamıyorum. Adet olsamda yumurta gözükmüyodu ama arastırdım ve bu hastalıkla cocuk sahıbi olan arkadasların tecrübelerinden de yararlanarak bebek sahibi oldum