Yumuşak Patates Kızartması pisirebilmek icin ne yapilmali...

hesna78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Arkadarşlar benim patates kizartmam ktir kitir oliyor baya sert bunun sebebini çözemedim bir çok yerden patataes aldim denedim ayni,eşimde aksine yumuşak patates kizartmasi seviyor.bu konuda bilgisi olan varsa yardimlarinizi bekliyoruum

cokokiz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
canım sanırım çok yağda kızarttığın için oluyor yada fritöz kullanıyorsun sanırım birde biraz daha az yağ koyarak denersen belki daha yumuşak olabilir....

zerrinn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
4
üzerini kızartırken biraz kapat canım ben oğle yapıyorum yumusak oluyor

kardelen18

Guru
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
364
bende bazen öyle oluyor zerrininde dediği gibi üzerini kapatırsan belki buğudan biraz yumuşar ........

ama patatestende fark ediyor.....

hesna78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
teşekkür ederim arkadaşlar,herşeyi denedim bi bu az yağı denemedim onuda eşimle inatlaştığım için denemedim kendisi ısrarla az yağda yumuşak oluyor diyor ama beni ikna edememişti sizde diyince denemekte fayda var

_esma_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
tavaya kızartacak kadar yağ koyup kızdırıp patatesleri at kapak kapat sert olmazlar

PurpleRain

what if i'm the bad guy?
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
7
kapak kapatınca da eziliyor gibi kızlar. ben az yağda kızartıyorum, işe yarıyor...

saral

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
kızartmaları yumuşak olması içn kapak kapatmak gerekiyor arkadaşlara katılıyorum.

gxuxl_yxuxz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
Emoji Skoru
0
Arkadarşlar benim patates kizartmam ktir kitir oliyor baya sert bunun sebebini çözemedim bir çok yerden patataes aldim denedim ayni,eşimde aksine yumuşak patates kizartmasi seviyor.bu konuda bilgisi olan varsa yardimlarinizi bekliyoruum
arkadaşım bide kapak kapatmak yerine çok tutma sarıyken al pişsin ama kızarmasın yumuşak olur ben öyle yapıyorum:içelim::içelim:tabi kızartmalık patates kullan :içelim:

Yukarı Alt