Yunanistan göçmenleri - mubadil torunları

esterya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2006
4.255
75

Mubadil torunlari nerelerdesiniz :)

ben silivri dogumluyum dedem - babaannem yunanistandan goçmuş mubadele zamanı, bize patriyot derler..

rashatarqa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2007
19
0
biz o kadar eski değiliz annemle babam 1976 da gelmişler Türkiye'ye
daha doğrusu dedem annemi babamdan kaçırmak için Türkiye'ye İzmit'e getirmiş
ardından babam annemin aşkına Meriç'i yüzerek geçmiş kaçak yolla Türkiye'ye gelmiş sonra birsürü macera yaşamışlar en sonunda dedem dayanamayıp annemin babamla evlenmesine razı olmuş...

esterya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2006
4.255
75
biz o kadar eski değiliz annemle babam 1976 da gelmişler Türkiye'ye
daha doğrusu dedem annemi babamdan kaçırmak için Türkiye'ye İzmit'e getirmiş
ardından babam annemin aşkına Meriç'i yüzerek geçmiş kaçak yolla Türkiye'ye gelmiş sonra birsürü macera yaşamışlar en sonunda dedem dayanamayıp annemin babamla evlenmesine razı olmuş...
Bu ne guzel bir ask hikayesi :) Bu devirde pek rastlanacak gibi degil :)
Ne mutlu onlara .. Allah bize de boyle guzel asklar nasip etsin..

N

nalanW

Ziyaretçi
Benim anne tarafim giritli,baba tarafim yugoslavya

annanem annemle gizli konusacagi zaman hemen rumca konusurdu,annanemin annesi zaten hic türkce bilmezmis...Bense bir kac kelimeden baska birsey bilmiyorum:1no2:

esterya

Guru
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2006
4.255
75
Benim anne tarafim giritli,baba tarafim yugoslavya

annanem annemle gizli konusacagi zaman hemen rumca konusurdu,annanemin annesi zaten hic türkce bilmezmis...Bense bir kac kelimeden baska birsey bilmiyorum:1no2:
Nalancim ben girite gittim gercekten cok guzel bir ada tavsiye ederim git gor ana memleketini :)
benimde babam selanikli gittim gordum ve gozyaslarimi tutamadim oaralarda..

N

nalanW

Ziyaretçi
Bende cok istiyorum Esterya..Insallah esimle bir sene girite bir izin yapicaz,hatta soyumuda cok arastirmak isterdim ama bakalim eger sansim olursa orda biraz arastircam..Belki anne tarafindan birseyler bulabilirim..:sm_confused:

G

gul seha

Ziyaretçi
ben de selanik kavalaliyim.24 de mubadelede gelmisler istanbula baba tarafim..

maviela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2006
16
0
merhaba arkadaşlar benim de baba tarafım Selanik Drama dedemler mübadelede Atatürk tarafından Samsun a getirilmişler..sevgiyle kalın..

Yukarı Alt