• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yüzüm kızgın yağdan yandı iz bırakmaması için ne yapmalı?

26may

Şükürler olsun sana Rabbimmm
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yerdir.Siteye bakındım göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim :-( 4gün önce kızartırken börek patladı ve yüzümde irili ufaklı 37 tane 2.derece yanıklar oluştu :-( psikolojim hiç iyi değil.Sağlığım açısından durumum iyi buna da çok şükür ancak izler kalır diye çok korkuyorum.Yüzüm olması çok üzüyor :-( iz kalmaması için etkili yollar var mıdır ?

ChopSuey

...........
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2012
2.599
3.420
Deri soyucu etkisi olan kremler var,ben sivilce izim icin kullanmistim belki size de iyi gelir.Yanik deriyi soyar,alttan yenisi gelir

feracecandir

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2013
454
35
contratubex diye bi krem var yara izlerine iyi geliyor ama düzenli bi dönem kullanmanız geekiyor.yalnız yanıklar biraz iyileşikten sonra mı yoksa şimdimi kullanılıyor bilmiyorum onu bi uzana danışın.bide bepanthen yanıkta kullanılıyor hemde doku yenileyici özelliği var diye biliyorum ama uzman arkadaşlar vardır mutlaka sitede onlar yardımcı olur umarım benim bildiklerim bunlar.geçmişolsun

heexee

Guru
Pro Üye
28 Temmuz 2008
7.763
4.903
Bir cilt doktoruna git, danis...
Burada dogru, yanlis soylenecek ve senin uygulayacagin methodlar cok daha kotu sonucalara sebep olabilir...

Zelonmndal

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2014
66
5
Hemen susam yagi al ve hergun sabah aksam sur.kisa bi sure icinde hic iz kalmaz.bnde yasadim ayni seyi bire bir

Suuns

♥ İlk Günkü Gibi ♥ Kör Düğüm Gibi ♥
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2008
417
392
S.a.Cok gecmis olsun ve Allah acil sifa versin.Bundan birkac sene once lokma kizatirken hamurun icindeki su patladi, hem elim hem yuzum hemde yerde haliya kadar yakti.O aciya tahammul etmek cok zor cidden.Hemen doktora gittik krem, ilac vs verdi ama ben dedim kesin bu kalir, estetik olmadan duzelmez diye.Yasli bir komsumuz vardi, onun bir yanik merhemi varmis bir umut kullandim ve bir iki haftaya hicbirsey kalmadi ki ben estetigi bile dusunmustum.Sonrasinda sorduk ona tam miktarini bilemiyorum ama zeytinyagini tencerede kaynatip azcik ilitmis icine de balmumu koymus.Bunu kavanoza koymustu ve seneler gecse de birsey olmadi.Belki aktarlada olabilir balmumu merhemi deyince bulunabilir.Biz balmumu diye isim takmistik.Umarim seninde isine yarar.

eviminnefesi

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ocak 2014
6
1
Merhaba benimde yanık izim vardı ne tencereyi değdirdim yanlışlıkla annem komşumuzdan bir krem aldı kadın kendisi yapıyormuşbitkisel yani bir kere sürdüm ve geçti fakat şehir değişikliği yaptık telefonla ulaşabilirse annem formülü yazarım paylaşırım sizlerle

Riyma

So WTF ?
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2013
613
102
kantaron yağını iyi diye duydum bir yakınımızın bebeği yanmıştıda daha çok küçük iz kalmasın diye yurt dışından getirtmişlerdi özellikle kantaronu çok geçmiş olsun

26may

Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Söylediğiniz kremleri sorucam.Uzman olan arkadaşlar varsa veya böyle bi şey yaşayıp işe yarayan yöntemler,lütfen bilgilerinizi esirgemeyin :-(

26may

Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
Bir cilt doktoruna git, danis...
Burada dogru, yanlis soylenecek ve senin uygulayacagin methodlar cok daha kotu sonucalara sebep olabilir...
Sevgili heexee,önce bulunduğum ilçede acile,hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle de 2 gün sonra plastik,rekonstrüktif ve estetik cerrahi doktoruna gittim.Yanıklara bu bölüm bakıyormuş.Her gün ılık sulu gazlı bezle silip günde 4 kere terramycin göz merhemi kullanmamı söyledi.Bir de bu mevsimin güneşine bile çıkma dedi.Ancak bana hiç geçecekmiş gibi gelmedi.O yüzden çok tedirginim :-(

Yukarı Alt