• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yüzüm kızgın yağdan yandı iz bırakmaması için ne yapmalı?

My angelll

Şükürler olsun Rabbime 🤲❤️ Mucizem 👼
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
3.082
1.339
bende hiç kalmadı hatta yüzünü maşayla yakmış birinde bile kalmadı bu yumurta yağı ile
düzeltme yapayım sadece yumurtanın sarısıyla yapılacak beyazı olmayacak :kahve:
Sarısını pişiriyoruz dimi yağı çıkana kadar soğuyunca sürüyoruz🙂

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-10-2020

Hamileliğimin 20. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 143 gün kaldı.

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Cikssekil

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2019
1.801
3.706
Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yerdir.Siteye bakındım göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim :-( 4gün önce kızartırken börek patladı ve yüzümde irili ufaklı 37 tane 2.derece yanıklar oluştu :-( psikolojim hiç iyi değil.Sağlığım açısından durumum iyi buna da çok şükür ancak izler kalır diye çok korkuyorum.Yüzüm olması çok üzüyor :-( iz kalmaması için etkili yollar var mıdır ?
Domuz yagi cok iyi diyoalr bide bebentol yara için iz bırakmıyorus doktor önerisi benim elimde 3cu derece yanik vardı biraz kullandım tam geçmedi ama 2 3 defa sürdüm çok kullanmadım

melekk03800

Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2019
614
370
Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yerdir.Siteye bakındım göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim :-( 4gün önce kızartırken börek patladı ve yüzümde irili ufaklı 37 tane 2.derece yanıklar oluştu :-( psikolojim hiç iyi değil.Sağlığım açısından durumum iyi buna da çok şükür ancak izler kalır diye çok korkuyorum.Yüzüm olması çok üzüyor :-( iz kalmaması için etkili yollar var mıdır ?
En etkili kantaron canım

Peri anne

Kıdemli anne
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2017
2.025
2.155
Kantoron yagi kabuk tutmadan iyilesmesini sagliyor basta biraz kizariklik kalir ama zamanla geciyor
Kizimda kocaman bir yanik vardi simdi hic izi yok

AyperiCicek

Kuşlar umudun elçileridir 🕊
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2019
329
404
Gecende benım basıma benzer olay geldı yumurta akı sürdüm hemen koca karı cözümleri ama işe yaradı sonradan olur mu bılmem ama bı dene

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
3.082
1.339
Gecende benım basıma benzer olay geldı yumurta akı sürdüm hemen koca karı cözümleri ama işe yaradı sonradan olur mu bılmem ama bı dene
Yumurta akını kaç kere sürücex canım

Önümüzdeki üç gün içinde bebeğinizin başında ince telli saçlar şekillenmeye başlayacaktır. Bu saçlar bebeğinizin kalıcı saçlarıdır, lanugo (geçici tüyler) değil. Bu kalıcı saçlar bebeğinizin doğumundan sonra, iki hafta içinde yavaş yavaş dökülerek daha kalın saçlarla değişecektir. Bebeğiniz artık nesneleri kavrayabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 320 gr. - Yaklaşık boyu : 16.4 cm. (Baştan Popoya)

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
3.082
1.339
Kantoron yagi kabuk tutmadan iyilesmesini sagliyor basta biraz kizariklik kalir ama zamanla geciyor
Kizimda kocaman bir yanik vardi simdi hic izi yok
Sar çok kantaron mu kırmızı mı ?

My angelll

Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
3.082
1.339
fırında elimin üzerini rezistansa değdirip yaktım beyaz olduğum için leke filan çok kalır bende kesin çözüm söylüyorum yumurtayı yağsız tavaya kır( bu işlemi daha sonra atacağın bir tavada ve balkonda yapmanı öneririm zira çok kokuyor) kırdığın yumurtayı yağı çıkana kadar kavur yanacak duman çıkacak ama en sonunda yağı kalıyor o yağı sür yanıklarına dua edersin bana gerçekten zerre iz kalmıyor geçmiş olsun :kahve:
Canım kaç gün sürücez yumurta yağını bir kere yapmamız yetiyormu

Yukarı Alt