• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yüzüm kızgın yağdan yandı iz bırakmaması için ne yapmalı?

26may

Şükürler olsun sana Rabbimmm
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
kantaron yağını iyi diye duydum bir yakınımızın bebeği yanmıştıda daha çok küçük iz kalmasın diye yurt dışından getirtmişlerdi özellikle kantaronu çok geçmiş olsun
En az 1 yıl beklemiş sarı kantaron yağını arkadaşlarım da tavsiye etti,ancak o hiçbir krem kullanmadan sürüldüğünde fayda sağlıyor denildi.Benim durumumda da sağlar mı acaba? :-(

26may

Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
S.a.Cok gecmis olsun ve Allah acil sifa versin.Bundan birkac sene once lokma kizatirken hamurun icindeki su patladi, hem elim hem yuzum hemde yerde haliya kadar yakti.O aciya tahammul etmek cok zor cidden.Hemen doktora gittik krem, ilac vs verdi ama ben dedim kesin bu kalir, estetik olmadan duzelmez diye.Yasli bir komsumuz vardi, onun bir yanik merhemi varmis bir umut kullandim ve bir iki haftaya hicbirsey kalmadi ki ben estetigi bile dusunmustum.Sonrasinda sorduk ona tam miktarini bilemiyorum ama zeytinyagini tencerede kaynatip azcik ilitmis icine de balmumu koymus.Bunu kavanoza koymustu ve seneler gecse de birsey olmadi.Belki aktarlada olabilir balmumu merhemi deyince bulunabilir.Biz balmumu diye isim takmistik.Umarim seninde isine yarar.
Evet birebir aynı durumdayız.Gerçekten acısı dayanılmazdı;ancak ilk gün bile demiştim,çok şükür gözüme vs gelmedi ve yeter ki iz kalmasın,acısını çekmeye razıyım diye.Acı nasılsa geçecekti çünkü...Rica etsem miktarlarını öğrenmeniz mümkün mü?

26may

Kayıtlı Üye
23 Aralık 2012
629
103
Merhaba benimde yanık izim vardı ne tencereyi değdirdim yanlışlıkla annem komşumuzdan bir krem aldı kadın kendisi yapıyormuşbitkisel yani bir kere sürdüm ve geçti fakat şehir değişikliği yaptık telefonla ulaşabilirse annem formülü yazarım paylaşırım sizlerle
O taze yanık durumu geçtikten sonra yani? İz dediğiniz için öyle anladım.Çok sevinirim :-(

Zelonmndal

Üye
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2014
66
5
Taze yanıklar kapanmadan mı sürülmeli yoksa belli bir süre geçip de sadece izler kaldığında mı sürülmeli sevgili zelonmndal?
Ben yandıgı anda sürdüm sabah aksam öyle yaparsan etkisi daha cok olr ama bire bir dene mıtlaka bnmde yüzüm yanmstı hiç iz bırakmadı

kinderr

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2014
365
21
Lütfen bir uzmana danışın, burada söylenenler birşeylere iyi gelmiş olabilir fakat konu yüzünüz..

yansimasal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2011
495
4
S.a.Cok gecmis olsun ve Allah acil sifa versin.Bundan birkac sene once lokma kizatirken hamurun icindeki su patladi, hem elim hem yuzum hemde yerde haliya kadar yakti.O aciya tahammul etmek cok zor cidden.Hemen doktora gittik krem, ilac vs verdi ama ben dedim kesin bu kalir, estetik olmadan duzelmez diye.Yasli bir komsumuz vardi, onun bir yanik merhemi varmis bir umut kullandim ve bir iki haftaya hicbirsey kalmadi ki ben estetigi bile dusunmustum.Sonrasinda sorduk ona tam miktarini bilemiyorum ama zeytinyagini tencerede kaynatip azcik ilitmis icine de balmumu koymus.Bunu kavanoza koymustu ve seneler gecse de birsey olmadi.Belki aktarlada olabilir balmumu merhemi deyince bulunabilir.Biz balmumu diye isim takmistik.Umarim seninde isine yarar.
Öncelikle cok gecmis olsun.. bende bu zeytin yağı ve bal mumunu siddetle tavsiye ederim benimde elim yanmışti ve doktor bile muhtemelen iz kalir demesine ragmen bu ilac sayesinde hic bisey kalmadı. .

Yukarı Alt