• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
    1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
    2- Dirseğinizin iç tarafına öksürün!
    3- Yüzünüze dokunmayın!
    4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
    5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
    5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Yüzüm kızgın yağdan yandı iz bırakmaması için ne yapmalı?

beyaz lotus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
3.879
4.692
Furocin adlı kremi sur ama hep sür hiç kuru kalmasın kurudukça sur inşallah iz kalmaz ..Dr git tabi bu benim gördüğüm tecrubem

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 01-07-2020

Hamileliğimin 36. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 33 gün kaldı.

Bebeğinizin büyümesi yavaşladı. Bebeğiniz doğum süreci için enerji tasarufu yapıyor olabilir. Aslında bu ay sizde kilo kaybı yaşamaya başladınız. Doğum yaklaştıkça ve bebeğin gelişimi tamamlandıkça 900-1350 gr. arası kilo kaybı nadir görülen birşey değildir. Bebeğinizin tırnakları muhtemelen tırnak uçları civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2700 gr. - Yaklaşık boyu : 47.4 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

samantha

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Pro Üye
3 Şubat 2009
6.068
6.350
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Söylediğiniz kremleri sorucam.Uzman olan arkadaşlar varsa veya böyle bi şey yaşayıp işe yarayan yöntemler,lütfen bilgilerinizi esirgemeyin :-(
Vala ben en son motosikletten düşüp egzozla yaktim bacağımı bir de enfekte oldu kemigime kadar indi yanık. Eger açık yara varsa yüzünde önce oralari minik sargilarla kapat yara kapanmadan bisey sürmemen gerekio plastik veya genel cerrahiye gitmek lazim yanik tedavisi icin cilt doktoruna degil yukarda biri yanlis yazmis. Neyse yaranin ust katmani kapanir kapanmaz veya açık yaran yoksa şunları yapabilirsin. Aleovera bitkisi al bulamazsan ben gonderirim. Taze taze kesip sureceksin. Kurumasini bekleyip temizliceksin. Onun dışında elma kabugu cabuk iyileşmesini saglar. Contratubex krem de etkili ama aleo vera kadar degil. Nemlendirmelisin yüzünü bol bol onun haricinde. Silverdin ciddi yaniklarda hicbir ise yaramadigi gibi su toplama acik yara vb durumlarda kullanilmamalidir.

Son düzenleme:

kosucukaplumbaga

Karbon tabanli yasam formu...
Kayıtlı Üye
15 Mart 2008
1.175
3.165
2 sene önce yanık yaşadım, 1 avuç büyüklüğünde bir alanda. Estetik cerrahiye de gittim, sarı kantaron yağı da sürdüm, contractubex merhem de sürdüm,güneşten sakındım tatilde bile üzerini kapatarak güneşe çıktım... Ne yazık ki hala izi var, kahveremgi doğum lekesi gibi kaldı orda.

Buarada sarı kantaron yalnızca yara iyileşmesini hızlandırıyor. Leke önlemeye ya da gidermeye yardımcı olmuyor ne yazık ki.

Deride buruşma yoksa, yalnızca koyuluk varsa estetik cerrahiye danışın, kimyasal soyma ya da lazer ile leke tedavisi işe yarayabilir belki.

sweetygirll

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Kasım 2017
732
712
Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.Söylediğiniz kremleri sorucam.Uzman olan arkadaşlar varsa veya böyle bi şey yaşayıp işe yarayan yöntemler,lütfen bilgilerinizi esirgemeyin :-(
Plastik cerrahine gidin izlerle o bölüm ilgeliniyormus

celebrian

O bir ADANALI :)
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
7.943
7.289
Konuyu nereye açacağımı bilemedim umarım doğru yerdir.Siteye bakındım göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim :-( 4gün önce kızartırken börek patladı ve yüzümde irili ufaklı 37 tane 2.derece yanıklar oluştu :-( psikolojim hiç iyi değil.Sağlığım açısından durumum iyi buna da çok şükür ancak izler kalır diye çok korkuyorum.Yüzüm olması çok üzüyor :-( iz kalmaması için etkili yollar var mıdır ?
fırında elimin üzerini rezistansa değdirip yaktım beyaz olduğum için leke filan çok kalır bende kesin çözüm söylüyorum yumurtayı yağsız tavaya kır( bu işlemi daha sonra atacağın bir tavada ve balkonda yapmanı öneririm zira çok kokuyor) kırdığın yumurtayı yağı çıkana kadar kavur yanacak duman çıkacak ama en sonunda yağı kalıyor o yağı sür yanıklarına dua edersin bana gerçekten zerre iz kalmıyor geçmiş olsun :kahve:

tipitiphipivi

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Kasım 2016
232
108
Çok geçmiş olsun. Madecassol, fito ve hametan kremi birbirine karıştırıp her gün yatarken sür sabaha kadar dursun sabah yıka. Ben yanık izimi 2 hafta süreyle her akşam sürerek gece boyunca bekleterek iyileştirdim. (Madecassol ve fito hücre yenileyici krem, hametan tahriş için zaten) (Not: Silverdin kremde iyidir yanık kremi)

Upthestorm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2015
1.490
1.565
Sevgili heexee,önce bulunduğum ilçede acile,hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle de 2 gün sonra plastik,rekonstrüktif ve estetik cerrahi doktoruna gittim.Yanıklara bu bölüm bakıyormuş.Her gün ılık sulu gazlı bezle silip günde 4 kere terramycin göz merhemi kullanmamı söyledi.Bir de bu mevsimin güneşine bile çıkma dedi.Ancak bana hiç geçecekmiş gibi gelmedi.O yüzden çok tedirginim :-(
Benim güneş alerjim var çok da kolay yanıyorum doktorum hava kapalı olsa bile zararlı ışınlar gündüz vakti olduğu sürece geçiyorlar demişti. Yüksek korumalı güneş kremi kullanın, gündüz hava nasıl olursa olsun çıkmadan 15 dk önce sürüp öyle çıkın. Yanıkları güneş daha da kötü yapıyor çünkü. Geçmiş olsun

My angelll

Şükürler olsun Rabbime 🤲❤️ Mucizem 👼
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2019
3.030
1.312
fırında elimin üzerini rezistansa değdirip yaktım beyaz olduğum için leke filan çok kalır bende kesin çözüm söylüyorum yumurtayı yağsız tavaya kır( bu işlemi daha sonra atacağın bir tavada ve balkonda yapmanı öneririm zira çok kokuyor) kırdığın yumurtayı yağı çıkana kadar kavur yanacak duman çıkacak ama en sonunda yağı kalıyor o yağı sür yanıklarına dua edersin bana gerçekten zerre iz kalmıyor geçmiş olsun :kahve:
Benimde aynısı oldu dün fırın rezidansına değdirdim elimin üzeri yanık bende beyaz tenliyim iz kalırım ki aloa Vera sürüyorum dünden beri 🤦‍♀️

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 24-10-2020

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 148 gün kaldı.

Verniks bebeğinizin vücudu üzerinde oluşmaya başladı. Göğüslerinizde olan değişikliklerin yanında alnınızda ve yüzünüzün yanlarında lekelenme pigmentasyonu olabilir. Bu pigmantasyonlar genellikle doğumdan sonra geçerler. Anneler dişlerinizi fırçalarken diş eti kanaması yaşayabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

celebrian

O bir ADANALI :)
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
7.943
7.289
Benimde aynısı oldu dün fırın rezidansına değdirdim elimin üzeri yanık bende beyaz tenliyim iz kalırım ki aloa Vera sürüyorum dünden beri 🤦‍♀️
bende hiç kalmadı hatta yüzünü maşayla yakmış birinde bile kalmadı bu yumurta yağı ile
düzeltme yapayım sadece yumurtanın sarısıyla yapılacak beyazı olmayacak :kahve:

Yukarı Alt