Yz lekeleleri iin bitkisel zm nerisi

gxuxbxuxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
422
0
gerçi arkadaşlar ben mersinliyim ve kerebiç diye bir çeşit tatlı satılır mersinde.ay canım çekti şimdi.neyse onun kaymağıda bu otun kökünden yapılıyormuş.kaymakda bembeyaz.zararı olurmu acaba.yiyebildiğimize göre .
 

miskokulum

canlarım...Kağan&Kerem
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2008
18.088
406
ben de mersinliyim ve evet tatlıda kullanılan ve çok lezzetli olan birşeyin cilde kötü geleceğini sanmam.Ayrıca A.Maranki de karaciğer ve böbreğe iyi geldiğini söylüyor bu bitkinin,ayrıca egzemalar için de faydalıymış.
 

seliss

umuda yolculuk
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
409
3
TOPRAKLARIM BENıM BENDE MERSıNLıYıM VE MERSıNDE YAŞIYORUM DÜN AKTARDAYDIM YıNE (yakında aktarın önüne çadır kurcamdelikafadulden)çöven kökünü gördüm aktarcı cildim için istediğimde şaşırdı bende almaktan vazgeçtim acaba bi çare olurmuki sonuçta kumaş lekelerini çıkarma özelliğide varmış cildimizdeki lekeleri neden çıkarmasınki:)
 

gxuxbxuxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
422
0
seliss bence sen kerebiç al.benim yerimede ye.emzikliyim çünkü canım çekti.kaymağından yüzüne sür.bakalım ne olcak.şaka tabiii.birde şu var ya kumaş sonuçta cildimize göre daha basit bişey onu yakmıyorsa cildede zararı olmaz gibi bence .millet çişini sürüyorda .gerçi bende denedim bir hafta.denize düşen yılana sarılıyormuş.
 

gxuxbxuxxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2008
422
0
seliss cim bide aktara sorarmısın entele varmı.orda varsa görümcem şuan mersinde ona söyleyim de alsın.tabi sen aktara yakınsan.
 

seliss

umuda yolculuk
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2007
409
3
gübüş'cüğüm sen söyledinya şimdi kaymakda süreriz :) ne söyleniyosa sürüyoz zaten mersinde her ot var entelede vardır muhakkak sorarım tabi.
 
Yukarı Alt