Zayıflamak İçin İyi Bir Motivasyona mı İhtiyacınız Var, Buyrun...

Pyrooo

♡☆♡
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2014
167
183
37
Benimde 1 yıl gibi bi süre var önümde evlilik düşünüyorum artık ciddi ciddi karar verdim o gelinliğin içine girebilmek için. Tavsiyelerinizi uygulucam yanına ek olarak bitkisel çay öneriniz varmı gerçi ben hiç haz almam kokusu bile berbat geliyo coledan sonra ama içicem vermem gereken çok kilom var bütün tavsiyelerinize açığım

1 yılda zaten zayıflama çayları icmesen de yavaş yavaş erirsin, bence kendine işkence etme sevmediğin şeylerle. Ben de bitki çaylarını sevmiyorum hatta yeşil çay bile, o yüzden içme gereği de duymuyorum.

Kilon ve boyun kaç bu arada? Eğer 1 yılı göze aldıysan motivasyonumuzu kaybetmemek adına beraber çıkabiliriz bu yola. Haftada bir tartilip sonucu yazalım. Neler yedigimizi yazalım yada foto çekip atalım.

34 yaşımdayım, bu zamana kadar hep alıp verdim hem de şok diyetlerle. Hiç uzun zamana yaymak aklıma gelmemişti. Yani buna karar vermemistim. Çok sabirsizim galiba. 1 yıl gibi bir zamanda vermektense hep aynı kalmayı göze almışım:) saçmalık...

Benim yaptığım karbonhidrat i hayatımdan çıkarmak oldu. Canan Karatay da bunu söylüyor zaten. Karbonhidrat zehirdir, iç organlarimizi da bozar, bizi hastalık sahibi de yapar, cildimizi de kötüleştirir, psikolojimizi bozmaya bile etkisi var. Ben 1,5 hafta oldu sadece protein+ sebze yiyorum, bir sınırı yok. 6 kilo verdim. Eğer bunu yapabilirim , beraber yapabiliriz dersen çok güzel yemek tariflerim var, ben lezzet duskunuyumdur, saman gibi yiyecekler yiyemem. Tariflerimi paylasabilirim, cidden 5 dakikalık pratik ve çok lezzetli yiyecekler :KK66:

Anka006

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2017
7
13
35
1 yılda zaten zayıflama çayları icmesen de yavaş yavaş erirsin, bence kendine işkence etme sevmediğin şeylerle. Ben de bitki çaylarını sevmiyorum hatta yeşil çay bile, o yüzden içme gereği de duymuyorum.

Kilon ve boyun kaç bu arada? Eğer 1 yılı göze aldıysan motivasyonumuzu kaybetmemek adına beraber çıkabiliriz bu yola. Haftada bir tartilip sonucu yazalım. Neler yedigimizi yazalım yada foto çekip atalım.

34 yaşımdayım, bu zamana kadar hep alıp verdim hem de şok diyetlerle. Hiç uzun zamana yaymak aklıma gelmemişti. Yani buna karar vermemistim. Çok sabirsizim galiba. 1 yıl gibi bir zamanda vermektense hep aynı kalmayı göze almışım:) saçmalık...

Benim yaptığım karbonhidrat i hayatımdan çıkarmak oldu. Canan Karatay da bunu söylüyor zaten. Karbonhidrat zehirdir, iç organlarimizi da bozar, bizi hastalık sahibi de yapar, cildimizi de kötüleştirir, psikolojimizi bozmaya bile etkisi var. Ben 1,5 hafta oldu sadece protein+ sebze yiyorum, bir sınırı yok. 6 kilo verdim. Eğer bunu yapabilirim , beraber yapabiliriz dersen çok güzel yemek tariflerim var, ben lezzet duskunuyumdur, saman gibi yiyecekler yiyemem. Tariflerimi paylasabilirim, cidden 5 dakikalık pratik ve çok lezzetli yiyecekler :KK66:
Aslında benim çok saçma bir yeme düzenim var 32 yaşındayım annem mutfağa sokmuyor beni fazla hazırlıyor ben yiyorum 1 üydır yaptığım sadece sabah limon maydanoz serdarda geçirip içmek ayetlerim şişmişti onu geçirmek maksatlı akşamlarda yoğurt biber kürü öğlen bir tabak çorba yada yemek ekmeksiz normalde de zaten önüme ne konulursa yerim az yada çok farketmiyordu ama cole cips çikolata şunlara düşkünlüğüm bu hale getirdi valla düğüne kadar vermek istediğim 30 kilo kadar hatta 35 de olsa çok iyi olur. Bu herbalife ürünleri bizim brda mahallede kullanan bi kaç tanıdık yanlarıda 45 50 civarı az değil 9 ayda biri 45 kilo verdi değere 6 ayda 30 kilo banada çok ısrar eriyorlar korkyorm napsam bilemedim kafam çok karışık hiç birşey yemeden kilo alınırmı alınır kendimden biliyorum abur cubiruda bıraksam hiç yemek yemesemde kilo veremiyorum çünkü biliyorum kanımda yağ oranı fazla metabolizmamı mahvetmişim ben gerçekten kararmışım bazen geç olabilir cevaplarım kusura bakmayın daha tam çözemedim siteyi

Pyrooo

♡☆♡
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2014
167
183
37
Herbalife sakin kullanma, açlıktan geberir sağlıksız bir şekilde verirsin. Ürünleri bırakınca fazlasıyla geri alırsın. Ben de yıllar önce bu hataya düştüm. Yine puf diye bir anda verilmiyo ki kilolar, aylarca ugrasacaksin.. Herbalife gibi kimyasal bileşenlerle ugrasacagina , önümde 1 yıl var diyorsun, karbonhidratı çok aza indir o da sabahları olsun, ne istersen ye gene, bu şekilde 1 yılda garanti 35 kilo verirsin!! Sadece kafana koy. Motivasyon istiyorsan YouTube'ta "Düşünme yap" kanalı var, kız çok güzel konuşuyor,benim çok hoşuma gitti, insan her videodan birşey öğreniyor , o da sağlıklı kalıcı kilo vermis 1,5 sene gibi bir zamanda, onu izle derim. Bı de TLC deki "My 600 lb. Life" i. Senin için ne kadar basit şeyler için agliyorlar, dayanamiyorummm diye, aklın şaşar. İnsani motive ediyor.

Kola cips çikolata bunlar çok ama coook zararlı şeyler. Çocukken de sevmezdim böyle şeyler hala da dönüp bakmam bile, çok şükür. Bunlar ayrıca çok lezzetli şeyler değiller ki insanların bunlara düşkün olmasını anlayamıyorum. Fırında soslu bir tavuk mu yoksa cips mı yani?? Buz gibi tarçınlı süt varken colayı ne yapayım. Çikolata istersen çikolatalı dondurma bence en iyi alternatif yada muz dilimlerinin üzerine kakao serpip yiyebilirsin. Bedenini iyilestir lütfen. Bunu sadece sen yapabilirsin.

Afife_beste

Kendini sev, spor yap, doğal beslen...
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2015
150
115
Belirttiğiniz bir çok şeye katılıyorum. Önemli noktalara vurgu yapmanız ve motivasyonuzu paylaşmanız çok güzel. Zayıflamak kısa süreli diyet programları ile değil, her zaman alışkanlığımız haline gelecek küçük değişikliklerle olur. Bunun için de ilk olarak beynimizi buna hazırlamamız gerekiyor. Adaptasyon sürecini olabildiğince yumuşak atlatmak lazım. Ancak sürekli karbonhidrat ve yağla beslenen insanların üç gün sadece tek tip beslenerek, 1000 kalori alarak kilo vereceklerini düşünmelerinin mantığını bir türlü anlayamadım, anlayamayacağım. İsim gereği sürekli bu tarz kısa vadeli çözümler isteyenlere maruz kalıyorum. Bilinçli birilerini görünce tebrik etmek istiyorum.

Katılmadığım tek husus, üç litre limonlu su. Bu uzun vadede tansiyon sorunu oluşturur ve böbrekleri rahatsız eder. Günde iki litre sade su kadınlar için yeterlidir. Bu arada sıfır karbonhidrat degil sağlıklı ve yeterli karbonhidrat tüketilmesi tavsiye edilir.

Herkese sağlıklı günler.

tugcetugcem

**9.Takım Mezunu ** <<< Koruyamadı >>> G: 57,1 idi
Pro Üye
13 Eylül 2017
2.131
7.780
36
:halay:Ahhh yaşam enerjileri en üst seviyede olan siz güzel insanlara kocaman günaydın :) Yorumlarınızı bıkmadan usanmadan tek tek okudum, enerji dolu bir insan oldum...

2 yıllık kortizon tedavili diyet serüvenime Ağustos ayında ara verip, 5 Eylül itibariyle yeniden başlayan biri olarak, sizi takipte kalacağıma ve paylaşım yapacağıma dair bildiride bulunmanın mutluluğundayım şu an :halay:

Superikizannesi

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2017
54
12

Selam. Yazinisi okudum. Nasil gidiyo? Kilo verenildinizmi baya? Ben sizin tariflerinizi merak ettim. Ben coğu zaman ne yiycemi bilmiyorum. Tarifleri nerden aldiniz?

Tartoletti

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2017
45
24
30
Herbalife sakin kullanma, açlıktan geberir sağlıksız bir şekilde verirsin. Ürünleri bırakınca fazlasıyla geri alırsın. Ben de yıllar önce bu hataya düştüm. Yine puf diye bir anda verilmiyo ki kilolar, aylarca ugrasacaksin.. Herbalife gibi kimyasal bileşenlerle ugrasacagina , önümde 1 yıl var diyorsun, karbonhidratı çok aza indir o da sabahları olsun, ne istersen ye gene, bu şekilde 1 yılda garanti 35 kilo verirsin!! Sadece kafana koy. Motivasyon istiyorsan YouTube'ta "Düşünme yap" kanalı var, kız çok güzel konuşuyor,benim çok hoşuma gitti, insan her videodan birşey öğreniyor , o da sağlıklı kalıcı kilo vermis 1,5 sene gibi bir zamanda, onu izle derim. Bı de TLC deki "My 600 lb. Life" i. Senin için ne kadar basit şeyler için agliyorlar, dayanamiyorummm diye, aklın şaşar. İnsani motive ediyor.

Kola cips çikolata bunlar çok ama coook zararlı şeyler. Çocukken de sevmezdim böyle şeyler hala da dönüp bakmam bile, çok şükür. Bunlar ayrıca çok lezzetli şeyler değiller ki insanların bunlara düşkün olmasını anlayamıyorum. Fırında soslu bir tavuk mu yoksa cips mı yani?? Buz gibi tarçınlı süt varken colayı ne yapayım. Çikolata istersen çikolatalı dondurma bence en iyi alternatif yada muz dilimlerinin üzerine kakao serpip yiyebilirsin. Bedenini iyilestir lütfen. Bunu sadece sen yapabilirsin.
Sevgili Pyrooo Pyrooo gece yazın karşıma çıktı ve gerçekten motive ediciydi ben de böyle bir başlangıç yapmak istiyordum. Bir yıl geçmiş konunun üZerinden acaba verebildin mi ya da yenşden bu konuya devam etmek ister misin?