1. Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
 2. Notu Gizle

Zibumi - Late For Date - Sinemaya Beş Kala ve Çözümü

Konusu 'Oyun bölümü' forumundadır ve canavar tarafından 29 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  29 Şubat 2008
  Konu Sahibi : canavar
 1. canavar

  canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  3.277
  Beğenildi:
  128
  Ödül Puanları:
  353
  http://www.zibumi.com/index.php?option=content&task=view&id=18

















  Not: oyunda sağa-sola dönmek için cursor'ın el şeklini aldığı en sağ ve en sol uçları kullanın. Ekrandan çıkmak için cursor'ın el şekli aldığı ekranın alt kısmına tıklayın.
  1)Sağa git. İleri tıklayıp asansörden çık.
  2)Mavi levhaya tıklayıp yaklaş. "Security office" yazısının altındaki beyaz çizgiye tıklayıp TEL al. Ekrandan çık. Sola git.
  3)Teli seç (oyunda seçili olan nesnenin üzerinde kırmızı ok beliriyor). 2 kanatlı cam kapının sağ kanadının sağ alt köşesinin biraz yukarısındaki ince siyah çizgiye telle tıklayıp ALLEN ANAHTARI (ne olduğunu merak edenler için: tr.wiktionary.org/wiki/alyan_anahtar%C4%B1) al. Sola git.
  4)Tıklayıp asansöre gir. Büyük gri panel vidayla asansörün içine monte edilmiş. Allen anahtarını seçip 4 vidaya tek tek tıklayıp yerinden sök. Sağa git.
  5)Telefonun alt kısmında yazan "acil durumda 2407'yi arayın" yazısını not et. Sola git.
  6)Paneli yerinden sökünce çıkan siyah-beyaz optik illüzyon (google'dan aratınca adı bu şekilde geçiyor)'a tıkla.
  7)Ekranda asansörün kapalı kapısı görünecek. Sola git.
  8)Telefon olan ekrandayız (2407 yazan kağıt yırtılmış, rakam kısmı artık okunmuyor). Ahizeye tıkla, telefonun tuşlarına tıklayıp 2407'yi ara. Ekranın altında "klik" yazısı görünecek. 2 kırmızı çubuğun olduğu yere tıklayıp ahizeyi yerine koy. Sola git.
  9)Siyah-beyaz optik illüzyona tıkla. Asansörün kapısı açılacak. İleri tıklayıp asansörden çık. 2 sağa (veya 2 sola) git.
  10)Asansörün açık kapısından içeri tıklayıp tekrar asansöre bin. Sağa git.
  11)Telefon olan ekrandayız. Sol alt köşedeki delikten gri ANAHTAR al. Sağa git. İleri tıklayıp asansörden çık.
  12)Gri anahtarı seç. Turuncu kapının anahtar deliğine tıklayıp kapıyı aç. Açık kapıdan içeri tıklayıp odaya gir.
  13)Ortadaki bilgisayar ekranının sağ alt köşesine tıklayıp üzerinde 11.08.2003 yazan ve barkod olan KAĞIT al. Ekranın alt kısmına tıklayıp odadan çık. 2 sağa git.
  14)MAVİ kola makinasına tıklayıp yaklaş. 11.08.2003 yazan kağıdı seç, kağıdın üzerindeki barkodu mavi kola makinasındaki dikdörtgen içindeki "coupon only!" yazısının altındaki çizgiye tıklayıp okut.
  15)KIRMIZI kola makinasının önündeyiz (sanırım barkod tarihlerine göre zamanda yolculuk ettik). Ekrandan çık. Sağa git.
  16)2 asansör kapısının ortasındaki gri dikdörtgene tıklayıp yaklaş. Sağ alt köşedeki beyaz yere tıklayıp üzerinde asansörlerin kurulum tarihi olan 16.08.1987 yazan ve yine barkod olan 2. bir KAĞIT daha al. Ekrandan çık. Sola git.
  17)16.08.1987 tarihli 2. kağıdı seç, kırmızı kola makinasına tıklayıp yaklaş ve barkodu okut.
  18)YEŞİL kola makinasının önündeyiz. Sağdaki çöp kutusunun üzerindeki gazeteye tıklayıp yaklaş. Gazetenin sağ üst köşesine tıklayıp sayfayı çevir. "evrensel barış" yazılı beyaz dikdörtgene tıklayıp kopart. Üzerinde 29.02.2008 yazan ve barkod olan 3. bir kağıt daha al. 2 kez ekranın alt kısmına tıklayıp ekrandan çık. Sağa git.
  19)Turuncu kutulara tıklayıp yaklaş. Soldaki kutunun üzeri açık ve yeşil nesneler (devre hatları) görünüyor. Sağ alt köşedeki yeşil noktaların üzerine tıklayıp (cursor el şeklini alıyor) yeşil renkte ELEKTRONİK DEVRE HATTI al. Ekrandan çık. 2 sola git.
  20)Duvara dayalı mavi tahtanın sağ çizgisine tıklayıp yaklaş. Yerden turuncu TORNAVİDA al. Ekrandan çık. Sağa git.
  21)Yeşil kola makinasına tıklayıp yaklaş. Üzerinde 11.08.2003 yazan 1. kağıdı seçip barkodunu makinaya okut.
  22)KIRMIZI kola makinasının önündeyiz. Ekrandan çık. Sağa git. Asansörün açık kapısından içeri tıklayıp asansöre bin. Sağa git.
  23)Telefon olan ekrandayız. "Acil durumda 2403'ü arayın" yazıyor. Tornavidayı seç, yazının altındaki dikdörtgen gri kapağın 4 vidasını da sök. KIRMIZI ANAHTAR al (not: anahtarı aldığımız yerdeki yeşil devre, bizdeki yeşil devreyi nereye koymamız gerektiği hakkında ipucu). Sağa git.
  24)İleri tıklayıp asansörden çık. Sağa git. Kırmızı kola makinasına tıklayıp yaklaş. Bu kez üzerinde 29.02.2008 yazan kağıdı seçip barkodunu makinaya okut.
  25)MAVİ kola makinasının önündeyiz. Ekrandan çık. Sağa git.
  26)Asansörün açık kapısından içeri tıklayıp asansöre bin. Sağa git.
  27)Telefon olan ekrandayız. Tornavidayı seç. "Acil durumda 2407'yi arayın" yazısının altındaki gri kapağın vidalarını sök. Yeşil elektronik devre kartını seç, yeşil yere tıklayıp tak.
  28)Cursor'ı sıfırın üzerine getirince el şeklini alıyor. Sıfıra tıkla. Asansörle 5. kattan zemin kata indik. Sağa git. İleri tıklayıp asansörden çık.
  29)Kırmızı anahtarı seç, kapının en alt orta kısmındaki anahtar deliğine tıklayıp kilidi aç. Kapının gri renkteki sağ veya sol koluna tıklayıp cam kapıyı açıp dışarı çık. Oyun sonu.
  (not: oyun bittiğinde 2 nesnenin yeri boştu ve 2403'ü kullanmadık. Farklı sonlar bulanlar yorumlara ekleyebilir).​