• Korona Virusünden korunmanın 5 yolu
  1- Ellerinizi sabunla sık sık yıkayın!
  2- Dirseğinize öksürün!
  3- Yüzünüze dokunmayın!
  4- Diğer insanlardan en az 1 metre uzak durun!
  5.a- Hasta hissediyorsanız evde kalın! 184 arayın!
  5.b- Zorunlu bir durum olmadıkça evden çıkmayın!

Zihinsel engelli bebekler nasil anlasilir

Lavista

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2018
465
247
Mrb kucuk bir kizim var daha uc aylik taaa anne karninda iken sikintilari basladi hala devam ediyor tam adi konmadi.nerdeyse her hafta dr gidiyoruz.kefinlesen tanıları kalbinde delik var,nobetler gecirdi,epilesi ilaci kullaniyor,gozleri iyi gormuyor,ve devamli kafasinin bir yone ceviriyor ve yukari dogru bakiyor tehsiş yok.nasil olacak yavrum bilmiyorum.neler bekliyor bilmiyorum.bazen yanina gidiyorum sesiz yataginda yatiyor normal mi anormal mi korkuyorum.sakin bi bebek mi,yoksa????....
 

chamallows

geçmedi yare sözümüz
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Aralık 2015
9.079
15.442
cok geçmiş olsun kuzucuğunuza 😔
gozleri ve kalbindeki sorun icin yapilacak bir tedavi yokmu?
 

M A V I

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Ekim 2015
668
1.417
Aslında doktorların sizi yönlendirmesi lazım. Mutlaka bu alanla ilgilenen bir branş vardır. Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum..
 

Piremsesdiyari34

Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2018
132
200
hiç havale geçirdi mi , mutlaka başka doktorlara da götürmeyi ihmal etmeyin epilepsi tedavisini aksatmayın. Zihin geriliği için doktorlar genelde bilgi verirler. Üç aylık olduğu için sizin anlamanız pek mümkün olmayabilir. Ama havale de eşlik ediyorsa gelişim geriliği mutlaka görülecektir
 

LeonOcean

Leon Ocean ❤
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
2.908
9.089
Canım.geçmiş olsun bebeklern çoğunda delik üfürüm oluyor 1 yasa kadar kapanıyor merak etme o kendi kendine kapanıyor tedavi olmuyor aşırı aglatmayin derler bunun için.
2. Nöbetlerdn dolayı kafasını ceviriyr olablr siz çok iyi gozlemlyp nöbet zamanlarını anlamaya çalışın yeğenim var babasında vardı ve ilaç tedavisi oldu 7. Yaş ilaç da kesildi hiç bir sorun olmuyor doğuştan olursa epilepsi sonradan olanlar yada kaza sonucu olanlar omur boyu sürüyor yani kısaca ilaç tedavisi ile o da okula başlamadan nasipse geçecek.
Sanırım erken doğdu ki gözlerinde şuan girme problemi var göz cabuk.gelisen bir organ rehabltsyn merkezmde 2 yaşında cok tatlı aysima adında bir kız vardı zamanla net gormeye bile başladı şükürler olsun. Yani görme konusunda da hiç canını sıkma.
Şöyle düşün evladın o sonuçta senin sakinlignle mutlulugnla can bulacak huzur bulacak Allahın izni ile tıp çok ilerledi hepimizin evladıni Rabbim bagislasin.
Hepsi normal hepsi biricik bizler için. Evimizde şuan Allahın eşsiz bir meleği var diye düşün huzur bulsun güzel kalbin inşallah güzel anne.
 
Yukarı Alt