• Merhaba, sitemize ÜCRETSİZ üye olarak yorumlar ile katkıda bulunabilir veya aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Ücretsiz üye olmak için tıklayın...
    Önemli uyarı ; outlook.*, hotmail.* gibi adrese sahip iseniz maalesef onay maili sizlere gelmediği için üyelik bu adresler ile üye olamaz, şifrenizi isteyemezsiniz.

Zor bir hayat hikayesi okumak ister misiniz ?

Mavidrama

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Şubat 2013
99
22
Öncelikle herkese merhabalar nereden anlatsam bilmem 26 yaşında bi bayanım.
Hayatım bence zor geçti ve geçiyor artık içime sığmıyor anlatmam lazım dinlemesi gereken birileri lazım tavsiyelerinizi duymak iyi gelir belkide bilmiyorum ..
Annem ve babam ben 5 yaşındayken maddi sıkıntılar geçimsizlik vs sebebiyle ayrılmışlar. Ben annemin yanında ve ananemle beraber büyüdüm. Annem babamı çok severdi ve çok kıskanırdı. Babamın ilişkisi olduğunu düşündüğü bi kadın vardı. Eskiden ev telefonları olduğu dönemlerdi ben küçükken sürekli kıskançlık krizlerine girer ev telefonundan babamı ve o kadını arar Sayar söver kavga çıkartırdı. Sonra bir ara iki ara sinirini alamazdı. Yanlarına gidip birde öyle kavga ederdi. Tabi bu kavgaların içinde büyüdüm ben. Babam annemi sayımlara şikayet ederdi beni sürekli arıyor diye bide gelip annemi döverlerdi aramasın diye. Ama annem anlamazdı. Bi gün Annem küçük tüpü dayımın başına geçiriyordu ki araya ben girdim. Gel zaman git zaman annem kafaya taka taka delirdi iyice . Psikoz tanısı koyuldu. Camlardan bardaklar mi atmalar. Beni okula mı göndermemeler. Okuluma kadar gelip dersten mi almalar iyice kötüye gidiyordu herşey. Herkesten şüphelenir olmuştu. Kafayı benle bozmuştu. Sanki bütün erkekler bana zarar veriyor gibi geliyordu ona. Gece beni uykudan uyandırıp sana birisi bi şey yapmadı demi diye sorguya çekerdi. İkna edemezsin imkanı yok. Aileden herkesle kavga etti bütün yeğenlerine iftira attı hepsini kendisine küstürdü. Daha neler nelerde maalesef ayrıntı bu kadar verebiliyorum. ben bu şekilde büyüdüm ergenlik çağına girdim tabi psikolojim bozuk. Bir okadar da derslerim iyi. Okulda kavga etmeye başladım herkesi dövüyorum saldırganım saçlarımı kısa kestirdim aynı bir erkek gibi. Derken bu karmaşanın içinde sürekli evde bağırıp çağırış kavga kıyamet ama dışarıdan görünüyor ki bu kız asi annesini üzüyor içeride yaşananları ah bi bilseler.. ne demiştim bu karmaşanın içinde sağlık sektöründe bir bölüm okumaya başladım. Bölümümü okuma zamanında annem hiç hastalanmadı diyebilirim hiç bir negatiflik yaşamazsa psikolojisi iyi sürekli el bebek Gül bebek bir hayat yaşarsa depresyon atağı tekrarlamıyor ama en ufak bi stres yaşarsa (mesela işten çıkartıldı) bunu kafasına takıp psikoz atağı tekrarlayabiliyor. Annem hayatım boyunca beni en çok seven kişi oldu ama bana en çok zarar veren kişi de o oldu maalesef. Sonra ben okulumu dereceyle bitirdim o hastalanmadığı dönemde . Yüksek lisansı kazandım herşey yoluna giriyor diye seviniyordum artık hiç hastalanmaz sanıyordum. KPSS ye çok çalıştım sırf uzağa gitmeyim ki benden ayrı duramaz hastalanır diye. Öyle de oldu nitekim kendi şehrimde okuduğum üniversiteyi bitirip yine kendi şehrimde bir hastaneye işe başladım. Ananem ben işe başlamadan bir süre önce vefat etmişti. Annemle yalnızdık. İşe başladım 2 ay sonra ben evlenirsem annem kafasına takar belki kirasını ödeyemez diye kredi çekip ona ev aldım. ( bununla övünmüyorum çünkü faiz belasına bulaşarak yaptım bunu) işyerinde güzel çalışıyorum annem kendine dertler bulup başladı yine hastalanmaya...evet çok güzel nöbette duramıyorum arıyor 5 dakika da bir arıyor çalışırken abuk sabık şeyler söylüyor. Saçma salak o sana bunu mu yaptı benden saklıyorsun şu sana bu zararı mı verdi diye beni onlarca saatlerce arıyor ben sürekli izin alıyorum bilmem ne bu şekilde beni idare ediyorlar ama çalışanlar bilir birilerine boyun eğmek ne demek hem de iş hayatında... neyse annem dönem dönem böyle hastalanıyor iyileşiyor falan derken.. ben evlendim. Nişanımda annem yine hastaydı nişanımda da herkese sardı en çokta bana demediğini bırakmadı yine bi rezillik yine stres yine ben. 1 sene geçti ben hamile kalmıştım. 1-2 aylık hamileydim annem yine depresyon atağı geçirdi ilacını ben kilo alıyorum bu ilaç yüzünden diye bırakmış.. iş yerindeyim beni zır zır arıyor çalıştığım iş yerindeki insanlara taktı onlar orda sana bi zarar veriyorlar bi şey mi yapıyorlar demeye başladı. Ben önceden islamı yaydım ben İngilizce Almanca biliyordum. Bir araba beni takip ediyor bilmem ne bilmem ne .. ee şimdi haklı olarak soracaksınız yatır bi psikiyatri kliniğine uğraşma başında bekleme sende işine bak o da. Malesef ki vicdanım kurusun merhametim kurusun yapamıyordum onu. Neden çünkü belki tanıdığı yatanlar bilir ben küçükken çok yatırdık ve bi gün annemi ziyarete gittiğimde onu aynı bi hayvan uyuşturur gibi uyuşturmuşlar ve kesinlikle kimseye zarar vermez vurma saldırma huyu yok sadece konuşur yani. Uyuşturmalarına gerek yok anlayacağınız ve adım bile atamaz hale gelmiş bir robot gibi yürüyordu konuşurken peltek peltek konuşuyor ve dediği anlaşılmıyordu.( dipnot olarak eklemeliyim annem sağlıklıyken aslında çok iyi bir insandır ama atağı gelince berbat :KK43: ) işte bu yüzden ben Annemi hastaneye yatırmaya kesinlikle karşıyım oda çok korkuyorum kliniğe yatmaktan. 20 gün falan kadar ilacını düzenliyuttuğunda hemen toparlıyor ve iyileşiyor ama o 20 gün eziyetini çekmek zorundasınız nitekim yine aynısını yaptım. Hamileliğimde bana sardı hüngür hüngür ağladım 1 ay kadar iyileşmedi artık hocaya bile gittik ama o yaşadığım stres hamileliğim ilk dönemlerinde benimle beraber kaldı. bir andan bunlar bir yandan ev kredisi ve düğünde yaptığım borçlar beni iyice köşeye sıkıştırdı. işte hayatımın en önemli sınavlarından bi dönemine daha giriş yapıyordum. Düşük tehditi geçirdim. Kanamalarım oldu ilaçla durdu bebek tutundu atlattım. 3. Aydan sonra düzene girdi tabi iş stresi de artı bir yandan sıkıştırıyor. İş yerinde yalnız nöbet tutmak istemediğimi çünkü düşük tehditi geçirdiğimi ilettiğim sorumlumdan tek sen hamile değilsin abartıyorsun cevabını alarak oturdu yerime. Ah o ergenlik dönemlerimdeki halim kalsa hepsini bir güzel döverdim ama üniversiteye girince içime kapanma dönemine girdim kendime güvenimi iyiden iyiye kaybettim artık sessiz ve pasif olarak hayatıma devam ediyordum tek farkla içimdeki fırtınalar hariç.. kaybetme korkusu ağır anksiyete bende de baş göstermişti yaşadıklarımdan sonra ama ilaç kullanmama konusunda direniyordum . Neyse kanamam geçti düzeldi karnım büyüdü bende yoğun bi şekilde çalışıyorum eve geliyorum yemek temizlik boş günüm pek yoktu zaten. Hiç dinlenemiyordum desem yeri yardım eden kimse de yoktu . Son zamanlarda akrabalara kimse bana bakmıyor ilgilenmiyor diye söylenmeye başlamıştım annemden dert yanıyordum gelip benimle ilgilenmiyor diye. Bize gel derdim yalvar yakar gelir bi işimin ucundan tutmazdı ne o ne de kayınvalidem her ikisi de çalışıyor gerçi ama ... 24. Haftama girdim ve artık nöbetten çıkabilirsin tek gündüz çalışacaksın dediler. Çok sevindim oh be artık rahat ederim dedim bir hafta çalıştım gündüz de sonra annem grip oldu. Onun yanına gittik çorba falan getirdim. Bende grip oldum sinüzit hastasıyım cuma günü izin aldım işe gitmedim hafta sonu da zaten tatilimdi evde yatıyordum.uyuya kalmışım uykudan bir ıslaklıkla uyandım. Aha dedim çişimi kaçırıyorum... devamını dinlemek isterseniz yazıcam lütfen yorum yazın

BugsBunnyyy

Ben değerliyim!
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
75
43
Üzüldüm Allah şifa versin annenize bende uyuyamadım dertliyim kardeşim annenizdir atılmaz tabi bir bakıcı tutsanız evde onunla kalacak bir hanım belki yalnızlık delirtiyor kadını 😢

BugsBunnyyy

Ben değerliyim!
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2019
75
43
Hım anneniz calisyo mu o kısmı sonradan okudum iyi demkki sevindim ama sizin hayatınız çok zor olmuş inşallah iyi olursunuz

yoluzunbee

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
21
6
allah yardımcın olsun öncelikle,
sanki bi hikaye anlatır gibi devamını isterseniz yoruma yazın demen garip geldi

fionawoody

Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2018
431
798
Yani o kadar anlatmışsınız reyting yaparsa konu devamı gelir der gibi biraz saçma olmuş orası sonunuda getirip bağlasaydınız keşke konunuzu :KK64:. Allah kimseye kaldıramayacağı yük vermiyor işte bakın öyle böyle bir şekilde gelmişsiniz bu zamana kadar bundan sonrası için Rabbim yardımcınız olsun bir an evvel huzura kavuştursun sizi inşaAllah.

Yukarı Alt