Güzellik

10 Yaş Genç Gösteren Saçlar

Genç görünmek için hangi saç modelleri yada saç renkleri kullanıldığını merak ediyorsanız okumaya devam edin. 10 yaş genç gösteren saçlar ile yılları geri döndürebilirsiniz.

10 Yaş Genç Gösteren Saçlar

Genç görünme tutkusu özellikle kadınlarda büyük bir tutkudur. Bu görünümü sağlamak için doğru saç uygulamalarını keşfetmeniz gerekiyor. Bu yöntemler ile 10 yıl öncesine dönebilirsiniz.

Saç Kesimi

Saç kesimi elbette ilk sırada. Saçlarınıza omuzlardan itibaren belli belirsiz katlar atabilirsiniz. Böylece donuk görüntüyü ortadan kaldırmış olursunuz.

Renk

Açık renk saçlar her zaman sizi daha genç gösterecektir. Saç renginize açık tonlarda gölgeler yaptırabilirsiniz. Doğal olmasına dikkat edin. Gölgeleri doğal saç ve ten renginize uygun olarak seçmelisiniz. Bu cildinize parlaklık kazandırır ve dinamik bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Saçın Boyu

Kısa saç her zaman aktif bir yaşamı çağrıştırır. Ancak dikkat edilmesi gereken ise aşırı kısa kesimler sizi yorgun ve bitkin gösterebilir. Modern tarza olan kısa kesimleri deneyebilirsiniz.

Hacim

Saçlarınız düz olabilir ancak genç görünmek için saçlarınıza hacim vermelisiniz. Hacim konusunda dikkatli olmaslısınız fazla hacim sizi demode gösterebilir.

Perçem

Alnınızda yoğun kırışıklar varsa bunları saklamanın en iyi yöntemi perçemdir. Perçeminizi şekillenidirilmiş olarak kullandığınızda daha çekici bir görünüm kazanmış olursunuz.

Ayırma Şekli

Saçınızı ayırırken elbetteki yüz tipinize göre ayırmalısınız. Anca çok düz olan ayırmalar sizi soluk gösterir. Eliniz ile hacim vererek ayırın.

Günlük Kullanımda

Günlük kullanımda fönlenmiş dümdüz saçlar kullanmayın. Saçlarınızda oluşan hafif dalgalar sizi çok daha canlı ve genç gösterir.

Özel Gün Saçı

Özel akşamlar için yapmanız gereken saçlarınızda sizi en genç gösterecek modelleri seçmek olmalıdır. Sert geçişli saçlar yerine daha yumuşak bir hava yaratan örgülü modelleri kullanabilirsiniz.

 

Kaynak

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı