Reklam
Güzellik

Alında Sivilce Çıkma Nedenleri Nelerdir? Alın Sivilceleri İçin Maske Tarifi

Sivilcelerin Oluşum Nedenleri

Alında sivilce çıkma nedenleri ile sivilce maske tarifi vereceğiz… Alın sivilceleri için tedavi yöntemleri sivilce maskeler ve doğal kür tarifleri uygulamaları yapılabilir. Bunun dışında yenilen gıdalara dikkat ederek özellikle yağlı gıdalardan uzak durarak sivilce oluşumları engellenebilir. Özellikle ergenlik dönemlerinde yüz ve alın bölgesinde yoğun olarak çıkan sivilcelerle oynayıp sıkan kişilerde ciddi cilt hasarları meydana gelir. Bu nedenle sivilcelerin sıkılarak yok edilmeye çalışılması sivilcelerin artarak cilt üzerinde leke ve iz meydana gelmesini sağlar.

Sivilceli ciltlerin yumuşak ve cildi kurutmayan sabunlar ile yıkanması ve cilt temizleyicilerinden uzak durulması gerekir. Alın bölgesinde oluşan küçük sivilceler oldukça rahatsız edici görünürler. Bu sivilceleri sıkmak, kaşımak ve sivilcelere oynamak sivilcelerin yayılarak daha rahatsız edici hale gelmesine sebep olur.

Alında Sivilce Çıkma Nedenleri Nelerdir? Alın Sivilceleri İçin Maske Tarifi | 2

Sivilcelerin Oluşum Nedenleri

Sıklıkla karşılaşılan cilt hastalıklarından olan sivilce özellikle ergenlik döneminde ve yağlı ciltlerde daha kolay oluşur. Yağlı ciltlere sahip olan kişilerde sıklıkla karşılaşılan sivilceler gözeneklerin yağ ile tıkanarak bakterilerle beslenmesi sonucu oluşur. Cilt üzerinde oldukça rahatsız edici görünümde olan sivilcelerin içleri iltihapla doludur ve tedavi edilmezse cilt üzerinde kalıcı izlere sebep olurlar. Bunun yanı sıra bazı kullanılan bazı ilaçlar ve genetik faktörler sivilce oluşumunda etkili olmaktadır.

Alında Sivilce Çıkma Nedenleri Nelerdir? Alın Sivilceleri İçin Maske Tarifi | 3

Sivilce Tedavi Yöntemleri

Sivilce tedavileri sivilcelerin yoğunluğuna göre yapılır. Sivilce maskesi ve doğal kürler ile sivilce tedavilerini evlerde yapmak mümkün olabilir. Sivilce için yapılabilecekler şunlardır;

  • Elma sirkesi ile yapılan uygulamalar,
  • Limon suyu ile yapılan uygulamalar,
  • Karbonat ile yapılan uygulamalar

Geçmeyen sivilce sebepleri doğal tedavileri yeterli olmamasından kaynaklanabilir. Bu durumda sivilceleri yok etmek için;

  • Krem ve jellerden yardım almak gerekir.
  • Antibiyotik tedavisi gerekebilir.
  • Hormonlara bağlı olan sivilce oluşumu için doğum kontrol hapları gerekebilir.

Tedavi edilemeyen sivilce izlerinin giderilmesi için uygulanabilecek peeling yöntemleri:

  • Kimyasal peeling
  • Mikrodermabrzyon, dermaroller ve
  • Lazer peeling uygulamalardır.

Göğüs ve Omuzlardaki Sivilcelerden Kurtulmak İçin Tıklayın !

Dekolte Sivilceleri Nasıl Geçer? Tıklayın !

Yüzdeki Leke Ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer? Tıklayın !

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı