Anne Sütü Yüze Sürülür Mü? Cilde İyi Gelir Mi?

Anne sütü yüze cilde sürülür mü? Anne sütü cilde faydaları nelerdir? Sivilce lekelerini geçirir mi? Anne sütünün cilde faydaları oldukça fazla olmakta ve mucizevi besinin etkisini cilt üzerinde görmemizi sağlamaktadır. Anne sütü cildi ölü hücrelerden arındırarak yüzünüzde biriken yağları emecektir. Böylece yağlanma sorununu gideren anne sütünün cilde sağladığı faydalardan biriside kırışıkları azaltmasıdır.  Anne sütü ile cilt maskesi uygulaması güven ile yapabileceğiniz doğal çözümler arasında sayılabilir.

Anne Sütünün Cilde Sağladığı Faydalar

Anne sütünün cilt üzerinde olumlu etkileri ve faydaları şu şekilde sıralanabilmektedir;

  • Sivilceleri kalıcı bir şekilde yok etme etkisi bulunur.
  • Sivilce lekelerine anne sütünün iyi geldiği kanıtlanmıştır.
  • Hücre yenileyici özelliğe sahiptir.
  • Peeling etkisi yaparak cildi ölü derilerden arındırır.
  • Kırışıklık giderici olumlu etkilere sahiptir.

Bebeklerin Cildi İçin Anne Sütü

Bebeğin yüzünü anne sütü ile silmek cilt sağlığı için oldukça faydalı olacaktır. Bebeklerin oldukça hassas olan ciltlerini korumak ve hassas bakım yapmak anneler için çok önemli olmaktadır. Bu nedenle bebeklerin yüzlerine krem sürmek sakıncalı olmakta ve kremler yerine anne sütü ile cilt temizliği yapan anneler bebeklerinin ciltlerinin koruyarak zarar görmesini engellemiş olurlar. Bebeğin cildi üzerinde oluşacak tahriş, kızarıklık ve döküntülere karşı anne sütü doğal bitkisel çözüm olmaktadır.

Anne Sütü İle Maske Nasıl Yapılır?

Ciltlerine uygulamak için Anne sütü maskesi yapanlar için gerekli malzemeler;

  • 2 yemek kaşığı anne sütü
  • 1 yumurtanın sarısı olacaktır.

Derin bir kâse içerisinde iyice çırpılan yumurtanın sarısına ilave edilecek anne sütü ile maske yapımını kolayca tamamlamak mümkün olacaktır. Elde edilen maske yüze sürülerek güzelce cilde yedirilmelidir. 15 dakika boyunca maske ile beklerken yüzün ince bir be ile kapatılması uygun olacaktır. Yapımı ve uygulaması oldukça kolay olan süt maskesini günde 2 kez cildine uygulayan kişiler olumlu etkilerini göreceklerdir.

İlk hafta gelen sütü yüzünüze sürüyor musunuz? Tıklayın !

Anne Sütü Mucizesi Tıklayın !

Suna Dumankaya En Popüler Cilt Maskeleri Tarifleri Tıklayın !