Boyun Sivilce Giderici Doğal Maske Tarifleri

Boyun bölgesi sivilce giderici doğal maskeler ile boyun ve ensede çıkan rahatsız edici görüntüden kurtulmak mümkün. Boyun sivilce giderici maske tarifi, boyunda neden sivilce çıkar? Doğal maskelerle boyun sivilceleri nasıl giderilir? Maskeleri nasıl hazırlamalı ve uygulamayız?

Boyun Sivilceleri Neden Çıkar?

Sivilceler en yaygın cilt sorunlarından biridir. Birçok farklı nedenden dolayı ciltte zaman zaman yaşanan bu problem en sık yüz, boyun ve ensede görülür. Genellikle yağlı ciltlerde yaşanan sivilce problemleri ciltteki gözeneklerin tıkanması ile oluşur. Ciltteki gözenekler yağ veya bakterilerle dolduğunda tıkanır ve sivilce çıkar.

Boyunda ise özellikle saçlardan gelen yağlar sonucu sivilcelenme meydana gelir. Bu durum kullanılan şampuana, duş jeline, cildin yağ oranına, yenilen yemeğin yağ miktarına ve temizliğe bağlı olarak değişebilir. Hatta giyilen kıyafet veya sıcaklık oranı da sivilcelenmeyi etkileyebilir. Eğer herhangi bir nedenden boyun bölgesinde sivilcelenme yaşıyorsanız temizliğine dikkat etmelisiniz.

Aşağıda verdiğimiz boyun için sivilce giderici maske tariflerinden birini kullanarak da sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Ancak maskeleri kullanmanıza ve temizliğe dikkat etmenize rağmen hala sivilceleriniz yok olmuyorsa çok geç olmadan bir cildiye uzmanına başvurmalısınız.

sivilce maskesi
boyun sivilce giderici maske

Boyun Sivilce Giderici Doğal Maskeler

Boyun sivilceleri oluşum nedenleri farklı olsa da herkes için rahatsız edicidir. Kurtulmak için zaman zaman kremler, maskeler ve doğal yöntemler tercih edilmektedir. Ancak özellikle sivilcelerin giderilmesi ve cildin yenilenmesi için doğal çözümler ölü derinin atılması ve yenilenmesinde de son derece önem taşımaktadır.

Aşağıdaki boyun için sivilce doğal maskesi seçeneklerinden size uygun olanı kullanarak cildinizin temizlenmesine ve onarılmasına yardımcı olarak sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Boyun Sivilceleri İçin Limonlu Sivilce Maskesi

Limonlu sivilce maskesi için gerekli malzemeler;

  • Yarım tatlı kaşığı karbonat
  • Yarım tatlı kaşığı limon
  • 1 tatlı kaşığı bal

Limonlu Sivilce Maskesi Tarifi

Malzemeleri bir kasede karıştırın. Sonrasında karışımı sivilcelerinize uygulayın. Maskenin içerisindeki limon ciltteki kolajen üretimini arttırarak cildin onarılmasını sağlar. İçerisindeki C vitamini ve askorbik asit cilt sağlığının geri kazanılmasını sağlar.

Günlük olarak cildinize uyguladığınız karışım içindeki karbonat peeling etkisi yaratır. Gözenekleri tıkayan bakteri ve yağlardan Arındırarak cildin temizlenmesini sağlar.

boyun sivilceleri nasıl geçer maske tarifi

Boyun Sivilce Giderici Yağlı Ciltler İçin Sivilce Maskesi

Özellikle cildi yağlı olan kişilerin sıklıkla karşı karşıya kaldıkları problemlerin başında sivilceler gelir. Yağlı ciltler için sivilce maskeleri hazırlanırken kullanılan malzemelerin de daha özenli seçilmesi gerekir.

Eğer hızlı ve kolay şekilde boyun bölgesi sivilcelerinizden kurtulmak istiyorsanız hazırlayacağınız maske için gerekli malzemeler şu şekildedir:

Malzemeler:

  • 3 kaşık limon suyu
  • 2 kaşık bal

Boyun Sivilce Giderici Maske Nasıl Yapılır?

Malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Karışımı ocakta ısıtıp soğumasını bekleyin. Soğuyan karışımı sivilceli bölgeye uygulayın. Her gün karışımı düzenli olarak kullanın. Uygulayacağınız boyun bölgesini temizleyin ve uygulamadan sonra 15 dakika bekletin. 15 dakika sonra cildinizi temizleyin. 1 hafta süreyle sivilcenize bu uygulamayı günlük olarak yapın.

Dilerseniz sivilcelenmenin önüne geçmek için de bu maskeyi kullanabilirsiniz. Yağlı cildi olup boyun bölgesindeki sivilcelenmeyi engellemek istiyorsanız hafta 2 veya 3 kez maskeyi uygulayarak sivilce sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

İlgili Konular;