Güzellik

Çenedeki Siyah Noktalar Nasıl Temizlenir? Doğal Çözümler

Çene bölgesini siyah noktadan arındırma yolları arasında eczanelerde satılan siyah nokta arındırma bantları, bitkisel kürler ve bunun için özel yapılmış makineler yer almaktadır. Siyah nokta temizleme ürünleri arasında bulunan kimyasal ürünler, alerji ihtimaline karşılık test edildikten sonra kullanılmalıdır.

Çenedeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer? Bitkisel Çözümler

Siyah nokta temizleme doğal ürünler kullanılarak yapıldığında, en fazla domates ve limonun faydalı olduğu görülmüştür. İçerdikleri asit nedeniyle ciltteki ölü derileri arındıran ve siyah noktaların içindeki kiri söken bu maddeler, alerji ve tahriş etme ihtimaline karşılık dikkatli kullanılmalıdır. Ayrıca kullanılabilecek doğal ürünler şu şekilde sıralanabilir:

Çenedeki Siyah Noktalar Nasıl Geçer?

  1. Avokado
  2. Karbonat
  3. Maden Suyu
  4. Maya
  5. Soda
çenedeki siyah noktalar

Çenede Bulunan Siyah Noktalar İçin Kimyasal Çözümler

Eczanelerde satılan siyah nokta bandı, kimyasal ürünler arasında gösterilebilir. Bunun yanında alınacak E Vitamini serumlarının çene çevresine sürülmesi veya doktor tavsiyesi ile alınacak siyah nokta ilaçları da, bu çevrede görülen siyah noktaları azaltacaktır. Siyah nokta konusunda en fazla tavsiye edilenlerden retinoid krem, siyah noktaları arındırarak gözenekleri sıkılaştırır. Ayrıca kozmetik mağazalarından bulunabilecek siyah nokta peelingleri, gözenek sıkılaştırıcı maskeler ve temizleme jelleri de, çene çevresinde görülen siyah noktaların önüne geçmektedir. Bunların yanı sıra bu çevrede yapılan epilasyon işlemi sonrası krem sürerek cildi rahatlatmak ve açılan gözenekleri doldurmak, siyah nokta oluşumunun önüne geçecektir.

İlgili Konular;

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu