Güzellik

Cilt Lekelerinden Kurtulma Yolları

CİLT LEKELERİNDEN KURTULMAK İÇİN UYGULANAN YÖNTEMLER NELERDİR?

Cilt lekerinin başlıca nedeni zararlı güneş ışınlarıdır. Güneşe çıkmadan önce, mutlaka yüksek faktörlü, koruyucu ürünler kullanmanızda fayda vardır. Ciltteki lekeler için uygulanacak yöntemlerin güneşin daha az etki ettiği kış döneminde yapılması tavsiye ediliyor. Yaz güneşinde uyguladığınız yöntem faydalı olmayacak ve lekelerin tekrarlamasına neden olacaktır. Ciltteki lekerlerden kurtulmanın farklı yöntemleri bulunuyor. Cilt hastalıkları uzmanı dermatolog doktorlar cilt lekeleri için hangi yöntemlerin uygulanabileceğini şu şekilde sıralıyor.

* Öncelikle iyi bir cilt bakımı cilt lekelerinizden kurtulmak için yapılması gereken ilk işlemdir. Cilt yapınıza ve cildinizdeki lekelerin durumuna uygun kremler kullanmak lekeleri azaltabilir hatta yok edebilir. Bu nedenle diğer yöntemlere başvurmadan önce kremler ile cilt bakımı denenmelidir.

* Diğer bir yöntem oksijenterapidir. Cilt güzelliği için gerekli olan ilk unsur oksijendir. Cilde en çok zarar veren etkenlerden biri hava kirliliğidir. Bu nedenle oksijenterapi cilt için çok faydalı olur ve lekelerle savaşır. Fotoyaşlanma belirtilerinde, cilt neminin azaldığı her durumda, hassas, etkili ve güvenli bir yöntemle canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü sağlar. İstemeyen cilt lekelerinin giderilmesini sağlar.

* Cilt lekelerini gidermek için etkili yöntemlerden biri de kimyasal peelingtir. Fakat rastgele kimyasal peeling yapmak cildinize fayda yerine zarar verebilir. Bu nedenle mutlaka uzman dermatolog tarafından yapılması önerilir. Kimyasal peeling, cildi ölü hücrelerden arındırmak amacıyla, üst tabakasının alınması işlemidir. Cilt lekeleri, kırışıklıklar ve akne izlerinin giderilmesinde, cildin nem ve yağ dengesini kontrol edilmesinde faydalıdır. Cildin canlı ve homojen bir görünüm almasını sağlar. Fakat, kimyasal peeling uygulamanın belirli zamanları vardır. Bu zamanları öğrenmek amacıyla, Dermatoloji Uzmanından yardım alabilirsiniz.

Mezolifting yöntemi lekeler için uygulanan yöntemlerden biridir. Mezolifting, yüze, nem, dolgunluk, gerginlik, renk ve ışıltı vererek, anında diri ve genç bir görünüm sağlaması açısından, sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Mezolifting cildin gençleşmesi ve cilt lekelerinin giderilmesi amacıyla sorunlu bölgeye hiyaluronik asit ve bazı vitamin ve minerallerin karışımından elde edilmiş kokteylin enjekte edilmesi işlemidir.

* Son dönemlede, çok sık başvurulan bir yöntem de dolgu ve botokstur. Yüzün dinamik çizgilerinde ve derin çizgilerinde daha sağlıklı bir görünüm sağlar. Cilt lekelerinin yokedilmesi ve gençleşmesi için kullanılır.

* Leke tedavisi, sivilce tedavisi ve kılcal damar tedavisi, lazer ile mümkün olabiyor. Kısa zamanda, cilde gerginlik ve homojen bir görünüm verir, kılcal damar ve güneş lekelerinin tedavi olmasını sağlar. En çok kullanılan yöntemlerden birisidir.

Elma Sirkesinin Cilde Yararları

Etiketler

İlgili Makaleler

70 Yorum

 1. Cilt lekeleri kadar kötü bişi yok :( ne yapsam ne etsem bi türlü lekeyi gideremedim :(

 2. bazı lekelere inci yaprağı iyi geliyormuş öle duymuştum aslı astarını bilmem

 3. Porselen Gibi Bir Cilt İçin

  Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getirilir.. Temiz cilde sürülür, kuruyana kadar beklenir.. Kuruduktan sonra artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsunuz.. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan..

  Yumurta Akı Maskesi

  1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

  Domates Maskesi

  1 adet doğranmış domates, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığ yulaf ezmesi .Tüm malzemeleri karıştırıp, blendır’dan geçirin. Sonra yüzünüzdeki lekelerin üzerine, ince bir tabaka halinde sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayarak temizleyin.

  Lekeler için;

  Malzemeler
  1 çay kaşığı üzüm sirkesi
  1 çay kaşığı limon suyu
  1 çay kaşığı su
  Malzemeler karıştırılır sabah akşam cilde kompres yapılır.

  Malzemeler
  2 çay kaşığı sirke
  1 çay kaşığı limon suyu
  1 çay kaşığı su
  Malzemeler karıştırılır cilt her gece pamukla silinir. Sabah yıkanır.

  Lekeler İçin
  Buzdolabında kalmaktan dolayı sararmış olan bir salatalığı ikiye bölüp lekeler ovulur lekelerin ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bunu her gün ya da haftada 3 gün yapabilirsiniz.

  Yaz aylarında oluşan çil ve lekeler için
  Bir çorba kaşığı pirinci bir su bardağı light sütte pişirip tülbentten geçirin. Her akşam yüzünüze kompres yaparak uygulayınız. Buna kür halinde devam edin.

 4. Cilt lekelerinden kurtulmak için doğal yollara başvurmayın bence direk estetik olun bitsin bu çile…

 5. Birçoğumuzun korkulu rüyası olan cilt lekelerinden gelişen teknoloji ve tıp sayesinde kurtulmak artık çok daha kolay bir hale gelmiştir. Sivilce, akne gibi cilt lekelerinden kurtulmak için ilk önce alanında uzman bir doktora görünmek gerekir. Daha sonra doktorun verdiği ilaç ve tavsiyeleri neticesinde en kısa zamanda istenmeyen bu durumdan kurtulabilirsiniz. Verilecek olan tedavi ve uygulanacak olan yöntemler kişiden kişiye farklılık göstereceği için bir kişinin cildine iyi gelen tedavi yöntemi bir başka kişinin cildi için uygun bir tedavi yöntemi olamayabilir.
  Cilt lekelerinden kurtulmak için e ideal yol lekelerin oluşmadan engellenmesidir. Bunun için dikkat etmemiz gereken birkaç husus vardır. Bu hususlara dikkat ettiğimizde istenmeyen cilt lekeleri ortaya çıkmadan engellenmiş olur ve böyle bir sorun meydana gelmemiş olur. Öncelikle yüzümüzü anti bakteriyel sabun ile yumuşak bir şekilde yıkamalıyız ve asla lif, banyo süngeri gibi yüzümüzü tahriş edecek malzemeler kullanmamalıyız. Yüz temizliği ve sağlığı için yüzümüzü bol bol yıkamalıyız ve yüzümüz ile temas eden havlu, yastık gibi malzemelerin temizliğine gereken önemi göstermeliyiz. Ayrıca ellerimiz birçok yere temas ettiği için müthiş bir bakteri potansiyeli vardır ve ellerimizi de yüzümüz ile temas ettirdiğimiz zaman bu bakteriler yüzümüze de geçen. Bunu engellemek için el temizliğine de azami dikkat gösterilmelidir. Maddi temizliğin yanı sıra vücudumuzun dinlenmiş olmasına dikkat etmeli ve stresten uzak durmaya özen göstermeliyiz.

 6. Ciltte leke neden olur?
  Lekeler, ciltteki melanosit hücrelerinin salgıladığı melanin pigmentinin ciltte birikmesi sonucu oluşur. Genetik yapı, güneşe maruz kalma süresi, kullanılan kimyasal maddeler, hormonal tabletler ve doğumsal faktörler leke oluşumunda etkilidir.

  Güneş nedeniyle oluşan cilt lekeleri nasıl yok edilir?
  Hassas ciltlerde görülen kahverengi lekeler daha çok göğüs, yüz, sırt, kol ve bacak gibi güneşe açık bölgelerde oluşur. Tedavisi lekenin büyüklüğüne göre planlanır. Hafif lekelerde kimyasal peeling’le soyma işlemi yapılarak sonuç alınıyor. Daha derin ve büyük lekelerde ise lazerle soyma işlemi yapılıyor. Güneşe karşı hassas olan insanların yaz aylarında güneşlenmemeleri, solaryuma girmemeleri özellikle cilt kanserleri açısından çok önemlidir. 50 koruma faktörlü kremle önlem almaları gerekir.

  Çiller nasıl bir tedaviyle yok edilir?
  Çiller, özellikle kış aylarında solar, yazın ise artış gösterir. Çil tedavisinde kimyasal peeling ve lazer uygulanır. Kimyasal peeling ile çilleri tamamen gidermek mümkün olmayabilir ama renklerini soldurarak oldukça iyi sonuçlar almak mümkündür. Sadece çilde değil, bütün lekelerde yapılan tedavilerde lekenin büyüklüğü, derinliği ve bulunduğu yere göre alınan sonuç değişir. Bazılarında lekenin sadece rengi soldurulur, bazılarında tamamen yok edilir.
  Anahtarlı lazer denilen cihaz, çil lekelerinde oldukça iyi sonuçlar verir.

  Gebelik lekeleri nasıl silinir?
  Gebelik lekesi; gebelik döneminde oluşan, hormon hapları ya da doğum kontrol hapları kullanımı sonucunda kadınların en çok yüz bölgesinde meydana gelen, kahverengi ya da koyu kahverengi lekelerdir. Daha çok esmer tenlilerde görülür. Bu lekelerde daha çok lazerle soyma işlemi uygulanıyor. Buna ek olarak kimyasal peeling’le de destek tedavisi uygulanarak olumlu sonuçlar alınıyor. Gebelik lekelenmesine yatkın kişilerin, özellikle gebelik dönemlerinde ya da doğum kontrol hapı gibi hormonal hapları kullandıkları dönemlerde, yaz aylarında en az 50 faktörlü kremlerle korunmaları gerekir.

  Gebelikte cilt neden değişir? Merak ediyorsanız, bu konudaki yazımızı okuyun!
  Gebelikte cilt rengi koyulaşır, lekeler artar, varis ve ödem sorunu başlar…

  Doğum lekeleri nasıl silinir?
  Pigment lekelerinde lazer ve kimyasal peeling tedavisi uygulanıyor. Damarsal doğum lekelerinde endiyak lazer ile başarılı sonuçlar alınabiliyor. Ancak tek seans yeterli olmayabiliyor ve birkaç seans uygulamak gerekebiliyor. Damarsal lekenin büyüklüğü, yeri ve karakteri, uzman hekimler tarafından belirlenip tedavisinin planlanması gerekiyor.

  Lazer ile hangi tür cilt lekeleri silinebilir?
  Lazer; doğumsal lekelerde, güneşe bağlı lekelerde, gebelik lekelerinde, çillerde, akne lekelerinde, yaşlanmaya bağlı lekelerde kullanılıyor.

  Özellikle doğumsal lekeler dışındaki lekelerde yüzde 90’a varan başarı sağlanıyor. Doğumsal lekelerde başarı ise lekenin özelliğiyle bağlantılı. Bunlarda başarı, yüzde 70’e inebiliyor.

  Ciltteki yanık lekeleri nasıl temizlenir?
  Yanık lekelerinde yanığın türü, ne şekilde oluşmuş bir yanık olduğu tedavi açısından önemli. Yanığın şekline, oluştuğu yere, büyüklüğüne, derecesine göre tedavisi değişiyor. Bazı yanıklarda cerrahi tedaviden destek alınması gerekiyor. Güneş sonucu oluşan yanıklar ile lazer yanıklarında lazerle soyma işlemi ya da kimyasal peeling ile tedavi sağlanıyor. Yanık tedavisinde tıbbi ilaçlardan destek alınması da önemli. Çünkü yanığın iyileştirilmesi için birinci sırada ilaç tedavisi geliyor.

  IPL yöntemi hangi cilt lekelerini temizlemede kullanılır?
  IPL lazer, soğuk lazer de denilen, aslında tam bir lazer olmayan cihazdır. Bu cihaz, direkt ciltteki melanin pigmentini hedef alır ve onun üzerinde gösterdiği etkiyle orada bir kabuklanma meydana getirir. Yaklaşık iki hafta içinde bu kabuklanma ortadan kalkar ve altından sağlıklı beyaz doku açığa çıkar. Bu işlem yapıldıktan sonra üç hafta boyunca en az 50 faktörlük kremlerle işlem yapılan bölgeyi güneşten korumak gerekir.

  IPL’in dalga boyu, kılı tanıyan lazerin dalga boyundan farklı olduğu için IPL epilasyonda etki sağlayamaz, dolayısıyla bu cihazı epilasyonda kullanmak doğru olmaz. Cildi yenileme, gençleştirme ve lekeleri tedavi etme özelliği vardır. Kolajen sayısını artırdığı için dokuda ciddi gençleşme ve iyileşme sağlayabilir. Kişinin ihtiyacına göre seans sayısı değişir, ama 4-5 seans lekeler ve yaşlanma tedavisinde yeterli olur.

  Hangi cilt lekeleri tedavi edilemez?
  Güneş lekeleri, doğumsal lekeler, gebelik dönemindeki hormon duyarlılığından oluşan lekeler, akne izleri, çiller, foto yaşlanmaya bağlı lekeler ile doğumsal lekelerin içinde yer alan damarsal lekelerin yüzde 90’ı tedavi edilebilir. Ancak tedavi edilemeyen, sadece renginin hafifletilmesiyle sonuçlanan lekeler de var. Damarsal lekelerde özellikle endiyak lazerle, lekenin özelliğine, çapına, yerine göre seans sayısı belirlenerek başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Bazı leke tedavilerinde lekeyi giderdikten sonra yaz aylarında lekeler tekrarlanabiliyor. Bu nedenle güneşten korunmak çok önemli. Ultraviyole A ve B’ye karşı koruyucu olan yüksek koruma faktörlü güneş kremlerinden yararlanılmalı. Özellikle yüz için sadece yazın değil kışın da krem kullanmak gerekir. Böylece yaşlılık lekelerinin de önüne geçilmiş olur.

  Cilt lekelerinizi azaltmak için evde hazırladığınız maskeleri de deneyebilirsiniz.Pudra.com’un doğal tariflerine bakmak için Cilt lekelerine ev yapımı çözümler yazımıza tıklayın.
  Güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, sivilce lekeleri, hamilelik lekeleri… Bu lekelerle savaşmak için mutfağa uğramanız yeterli!

 7. Güneş lekelerinden kurtulamıyorum ya kesin çözümü olan varmı arkadaşlar ?

 8. cilt lekelerinden acil kurtulmam gerek önerisi olan var mı arkadaşlar ?

 9. ben etkili bir çözüm buldm. hem de lekeleri açmadan yok ediyor çnkü cildi soyuyor ve deriniz kendisini yeniliyor. yüzünüze bebek pudrası sürün. 2 saat falan kalsın yüzünüzde. ama ne kadar çok soyulmasını istiyorsanz o kadar çok sürün. ve sürmeden önce yüzünüzü sabunla yıkayın ki yüzünüz sertleşsin soyulması kolay olsun. pudra yüzünüzden dökülecek kadar çok sürmenz tavsiyem. sürdükten snra uzanırsanz iyi olur bu yzden. snra yüzünüzü yıkayın krem sürmeyin. bir gün sonra daha çok soyuldugunu fark edeceksinz. ben denedm hepsi tamamen soyulmadı ama ara ara cillerim yok oldu artık daha az cillerim :) daha fazla yapsam hepsi dökülürdü ama dısarı çıktıgnzda sorun oluyor soyulması. fondöten falan sürünce güzel durmuyor. bence bir deneyin :)

 10. bir de birkaç güne cildniz eski haline dönüyor zaten sadece birkaç gün fondöten kötü duruyor. ama cilt rengimi görebilmek güzel bir duygu :)
  burnumun üstü ve elmacık kemiklerimde kaldı sadece. onun dısında kendi cildim ortaya çıktı. siznle de paylasmak istedm :)

 11. CİLT LEKELERİ İÇİN BİTKİSEL ÇÖZÜMLER

  Porselen Gibi Bir Cilt İçin

  Bir tatlı kaşığı kil, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir çay kaşığı kadar el kremi biraz ılık su boza kıvamına getirilir.. Temiz cilde sürülür, kuruyana kadar beklenir.. Kuruduktan sonra artan maskeden elinize alıp yüzünüzdeki maskeyi onunla ovarak çıkarıyorsunuz.. Yalnız cildinizi çok hırpalamadan..

  Yumurta Akı Maskesi

  1 yumurtanın akına bir limonun kabuğunu ince rendeleyin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın.Gerekli olursa biraz daha limon kabuğu rendesi koyabilirsiniz. Hazırladığınız karışımı banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak iyice yedirerek sürün.

  Domates Maskesi

  1 adet doğranmış domates, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığ yulaf ezmesi .Tüm malzemeleri karıştırıp, blendır’dan geçirin. Sonra yüzünüzdeki lekelerin üzerine, ince bir tabaka halinde sürün. 10 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayarak temizleyin.

  Lekeler için;

  Malzemeler
  1 çay kaşığı üzüm sirkesi
  1 çay kaşığı limon suyu
  1 çay kaşığı su
  Malzemeler karıştırılır sabah akşam cilde kompres yapılır.

  Malzemeler
  2 çay kaşığı sirke
  1 çay kaşığı limon suyu
  1 çay kaşığı su
  Malzemeler karıştırılır cilt her gece pamukla silinir. Sabah yıkanır.

  Lekeler İçin
  Buzdolabında kalmaktan dolayı sararmış olan bir salatalığı ikiye bölüp lekeler ovulur lekelerin ne kadar açıldığını göreceksiniz. Bunu her gün ya da haftada 3 gün yapabilirsiniz.

  Yaz aylarında oluşan çil ve lekeler için
  Bir çorba kaşığı pirinci bir su bardağı light sütte pişirip tülbentten geçirin. Her akşam yüzünüze kompres yaparak uygulayınız. Buna kür halinde devam edin.

  Güneş Lekesi İçin Formül

  Malzemeler
  * Küçük bir kavunun yarısı ( mevsimine göre şeftali )
  * 1 adet elma
  * 1 kahve fincanı kırmızı şarap
  * 2 yemek kaşığı toz şeker

  Yapılışı
  Yarım kavunun içini ve elmayı bir kabın içersinde rendeleyin. Daha sonra üzerine iki yemek kaşığı şeker ve bir fincan şarap ilave edip iyice karıştırın. Bu karışımı bir kavanoza koyup, güneş gören bir yerde 10 gün bekletin. 10 gün beklemiş karışımı temiz bi bezle süzün. Her gün temiz bir pamukla cildinize uygulayabilirsiniz. Bir süre sonra lekeerin kaybolduğunu göreceksiniz.

  Cilt Lekelerine Bitki Yağı Karışımı

  50 gram Deniz yosununu 250 ml suda 5 dakika süre ile kaynatınız ve üzerine yasemin çiçeğini ilave ediniz. içerisine az miktarda limon suyu damlatarak bunu karşıtırınız. Elde edeceğiniz karışımı gece 30 dakika bekletip yıkayın.

  Bir tutam maydanoz, bir fincan yoğurt ve çeyrek limon suyunu karıştırıp püre kıvamına getirin. Cildinize sürüp 30 dakika bekletin.

  Güneş lekeleri için keten tohumu:
  1litre suyun içerisine 5 tatlı kaşığı keten tohumu koyup 5dakika kaynatın,ılıyınca bu suyu lekeli bölgelere sürün bu uygulamayı lekeler geçene kadar devam edin.

  Ayrıca sabah ve akşam yemeklerinde 1tatlı kaşığı ruşeym yiyin.

  Ruşeym:Her ton buğdayın işlenmesinden 1kilogram elde edilen E vitamini ve mineraller bakımından oldukça zengin buğdayın kalbine ruşeyn denir.

 12. Cilt lekeleri icin: Her gece yatmadan temiz cilde limon sürün ve yıkamadan yatın sabah kalktığınızda yıkayın. (sivilcelerede iyi gelir)

 13. kızlar çözüm yok ya. elma sirkesini durulama suyuna ekleyin banyoda. cildiniz açılıyor birazcık. ama sirke ve soğan suyu bir hafta denedim lekeler üzerinde birkaç kez deri soyulması oldu. devamıda gelmedi yapmadım çok kokuyordu

 14. lekeler için kimyasal peeling yaptırıyorum. biraz acı verici bir işlem ama işe yaradığı bir gerçek. ilk seansta gözle görülür fark oldu.

 15. cilt lekeleri ve problemleriyle yıllarca uğraşan biri olarak sadece ***** ürünlerini tavsiye ederim kullanıcıyımm ve 6 aydırr hhersey yolunda artık aynaya bakmaktan korkmuyorum:)ilgilene olrsa detaylı anlatabilirim

 16. bende expigment kullandım ilk iki hafta sonra harika etkiler gordum cilt lekelerim seyrelmiş ve sivilcelerim yok olmuş hatta yanaklarımda ki kırmızılıklar ve açık gözenekler yok oldu. ! ay sonra cildim pırıl pırıldı. Herkes yüzüne ne sürdün diye sorup duruyodu. Ben sürmeye devam ettim sürdükçe tenimdeki cilt tonu farklılıkları azaldı ama sanırım bu kremden dolayı az da olsa sarı sarı tüylenme oldu ama önemli değil:) Güneş kremi kullanın ve güneşte kalmayın ben hep yüzümü koruyorum gölgede çıkıyorum güneşi hesaplayıp yolda yürüyorum biliyorum bu çok zor. Öğrenci olduğum için yazın evdeyim ve dışarı pek çıkmıyorum çillerim artmıyor ama güneş kremi kullanmazsam o çiller yeniden pörtlüyor emeğimde çöpe gitmiş oluyor bu yüzden kızlar bizim güneşten korunmaktan başka yolumuz yok. Ne kadar bakım yaparsanız yapın. Ama expigmentten çok çok memnunum sivilcelerim gitti yahu. siyah noktalarımı da azalttı. Ayrıca gündüz bir yere gideceksem Missha bb krem kullanıyorum güneşte de kalsam güneş koruyuculu oldugu için ne kızarıklık ne çil oluyor ve çillerimi de kapatıyor tavsiye ederim umarım faydası olur.

 17. Hıc bırı ıse yaramadı yuzumde sarımsak lımon sırke karpuz kavun ne bulduysam koyuyorum artık en ıyısı elma sırkesı yuzum meyve – sebze salatası gıbı oldu.

 18. arkadaşlar ozon kremi veya ozon yağı kullanın. ikisini birlikte kullanırsanız çok etkili oluyor ozon kremi yüzü çok temiz ve parlak gösteriyor. ozon yağı da cilt altını temizliyor bu yüzden ozon yağını ilk sürdüğünüzde bir müddet cildiniz kustuğu için ciltte lekeler sivilceler artıyor sonra hepsini temizliyor cildin altında da üstünde de sorun kalmıyor ozon kremi kullanınca da çok sağlıklı görünüyor ben çözümü onda buldum şiddetle tavsiye ederim :))

 19. ayrıca ozon yağının bir çok derde devası var araştırın şaşıracaksınız

 20. Merhabayakin zamanda dugunum var solaryuma gitmeye basladim ancak yuzunde gunes lekesi gibi cil olusmaya basladi onerebilceginiz bir urun yada bitkisel formyul varmiydi yardimci olursaniz cok sevinirim

 21. Ya ben bi ara limon suyunu yüzüme sürüyordum azalma göründü fakat etkili olmadı, güneş koruyucu krem sürmeyince tekrardan çıkmaya başladılar, elma sirkesini denyorum şimdi inşallah etkili olur, *** kremleri nasıl acaba onu da denemek istiyorum ama açıkcası korkuyorum çünkü ters etki yapabilirmiş

 22. Arkadaşlar, hem uzun yıllar güneş lekeleri ile uğraşmış bir bayan olarak hem de bir hekim olarak her duyduğunuza kulak asmayın derim. Limon suyu, elma sirkesi gibi şeylerle kaş yapayım derken göz çıkartmayın. zaman da kaybetmeyin. Ozon yağı çok ağır kokuyor. sonuçları da tartışmalı. *** , çay kaşığı ile inşaat yapmaya benzer, çok yavaş yol alır. Sonuca da çoğu zaman gitmez. Etkili çözüm yolları:
  1-kimyasal peeling: En etkilisi TCA ile yapılandır, ancak çok deneyimli bir hekime yaptırın. Diğer kimyasal peeling türleri zaman kaybıdır.
  2-Kök hücre tedavisi: Genelde prp ile karıştırılır. Gerçek kök hücre tedavisi çok pahalıdır. Yaygınlaşmadan yapmak pek de anlamlı değil. Ancak bitkisel kökenli kök hücre extreleri var. Onu uygulayan deneyimli hekim bulursanız en etkili çözüm bu gibi
  3-Fraxionel Lazer: çok etkili bir başka çözüm. Yine deneyimli hekim ve iyi cihaza ihtiyaç var
  4-Dermapen tedavisi: En ekonomik çözümlerden biri.
  Şimdilik bu kadar bayanlar. Zamanım olursa tekrar yazarım.

 23. ya ben hangisini yapayım acaba limon mu sürsem yüüz yakmazmı bide okullar var iiyie b.k olcak suratımız

 24. benımde cenemın altında ıkı tarafında olmak uzere keleler oluştu bazen cok kaşınıyor ve kızarıyor 4.gıttıgım doktor cıldın cok hassas ekzama olmuş ve buda kalıcı leke yapmış dedı. yanı teşhisi bı o koyabıldı.. ** verdı 2 ay hıc aksatmadan duzenlı kullandım pek açılmadı yanı açıldı kızarıklığı gıttı kasınmıyo ama yınede cıldım eskı halı gıbı degıl.arada bı kullanıyorum yıne sürdükten 1 gun sojra falan hafıf yakıyo koyulasıyo rengı 1-2 gun ıcınde duşta buharın etkısıyle soyuluyo tekrar surmedıgım hali alıyo.. neyse ben zaten böyle yasamaya alıştım:) eşim hep yüzü yananları hatta son zamanlarda yüz nakli olan ınsanları bana örnek gösterip halıme şükretmem gerektiğini söylüyor aslında gercektende haklı..su gün artık problem etmıyorsam bu eşimin sayesınde..ama hala beynımın bı yerınde ne yapsamda bu lekelerden tamamen kurtulsam dıye gecırmıyorum degıll:)))

 25. arkadaşlar ben suriyeden gelen bi kren kullandım adı pohli.ilk iki hafta ciltte batma hissi ve tahriş oluyor bu iyi bir şeymiş etki ettiğini gösteriyormuş.daha sonra faydasını görüyorsunuz cildiniz acaip açılıyor parlak canlı bi cilt oluşuyor.yalnız suriyede savaş başlayınca bulamadım artık:( piyasada aynı adla bi sürü krem satılıyor,çoğu sahte.bu krem tanecikli.kullanın gerçekten işe yaradığını göreceksiniz.orijinalini bulan olursa bana da haber edin lütfen.sevgiler

 26. Arkadaslar bende cildimin parlak ve canli görünmesini istiyorum denenmiş önerileriniz varmi?

 27. mrb.benim yüzüm çok yağlı ve sivilceliydi eskiden şimdi ise sivilcelerin olduğu yerlerde açılma var yüzüm delik oldu hepsi ne yapabilirim deneyimi olan warsa lütfen yazsın :(

 28. cilt lekesi yada yaşlılık lekesi değil genetik çil olanlarda bir öneriniz varmı arkadaşlar

 29. ben de bacaklarımdan bıktım artık batık lekesi dolu
  yok mu bunun bi çözümü
  sabah kalkıyorum bacaklarım normal öğleye doğru durduk yere kızarıp kahverengi oluyo leke olan yerler napıcamı şaşırdım valla

 30. arkadaslar bende ayva yapragı ve ayva cekirdegi yapıyorum ve faydasını cok gördüm lekelerim hic kalmadı

 31. kızlar ben 15 yıllık lekelerimden kurtuldum. kendim bile inanamıyorum.yeni bir krem üretilmiş bende aldım ve çok az bir lekem kaldı daha aşaması var onlarda belli belirsiz hale ğeldi.ilğilenenler varsa bana yazsın…

 32. mehtapcım nedir kremin ismi yazda millet sana yazmak zorunda kalmasın…….

 33. Mehtap merhabalar, bende güneş lekelerimden şikayetçiyim.ve bu yıl çok fazla arttı ben gibi ve özellikle göz çevremde artık makyaj yapmıyorum normalde sadece allık kullanırdım rahat 1 ay kullanmadım çok korktum sadece güneş kremi suruyorum rimelle dünde gittim tekin acara kendime mineralli cildime zarar vermicek aksine koruyacak allık aldım markası collistar italyan markası normalde clinique alıcaktım ama bana bunun daha iyi olacağını söylediler ve araştırdım gerçekten harika :)şimdi sizden ricam arkadaşlar ben eylül sonu ekim başı evleniyorum ve güneş lekelerimden kurtulmak istiyorum lütfen yardımcı olun bana fakat şöyle bir sorun var ki cildim çok hassas benim:(

 34. Mehtap ben de birçok krem kullandım lekeler açıldı tamamen yok olması için ne kullanmalıyımkrem bitkisel mi?

 35. Bu arada bir arkadaş genetik çillere sahip olmaktan bahsetmiş..Benimde genetik..Kızılım bende..Bu yukarda paylaştığım yorumu okusun genetik kökenli çillere sahip olanlar..Ben faydasını gördüm

 36. arkadaslar ben denedim daha öncede memnun kaldin sadece limonu ikiye kesin ve bir pamuğa suyuny sıkın yüzünüze sabah ve aksam sürün en fazla 3 haftada hiçbir sey kalmıyor deneyin ve görün

 37. Yok arkadaşlar bu gunes lekelerinin tedavisi yok benim kullanmadigim pahali krem kalmadi evde de duydugum butun bitkisel ne varsa denedim gitmiyolar:(

 38. Selam arkadaslar aynı sorunlar bendede var ve o kadar takıntı oldu ki denemediğim sey kalmadı. Katkısız badem yağını deneyin her gece yatmadan sürün sabah yıkayın. Sonra maden suyunun icine birkac damla limon suyu sıkın ve yüzünüzü onunla yıkayın. Bitane daha var ayva çekirdeğini bi bardaga koyun icine su katın yarıya kadar, 1 gün bekletin ve yüzünüze sürün insallah ise yarar bende en cok ise yarayan badem yagı oldu kolay gelsin :)

 39. Merhaba arkadaşlar aynı sorun bendede vardı güneş lekesi doğumdan sonrasi lekeler herseyi denedim cildiye doktoruna gittim yapmadım bişey kalmadı ve artik tam pes etmişken soğan kürünü buldum ve lekelerim kayboldu 1 hafta içinde çok belli belirsiz hafif var 1 haftada azaldı 2 ci haftada tamamen yok olucak çok memnun kaldım paylaşmak istedim belki sizlerede şifa olur yarım soğanı ince ince doğrayın yada döbun cam kavanoza koyun üzerine 3 yemek kaşığı elma sirkesi koyun karıştırın pamuk yardımıyla tonik sürer gibi yüzünüze sürün 1 saat bekletin sonra yıkayın ardından gündüz kremi nizi sürün bu kürü hergün uygulayın farkı göreceksiniz. Not kavanozun ağzını kapatın 3 dolapta tazeliğini koruyor 3 günde bır bu karışımı hazırlayabilirsiniz sevgiler.

 40. arkadaşlar ben sarışın renkli gözlü biriyim haliyle cildimde leke oluyor sarı renklerde yüzümde güneş lekesi vardı ne maske uygulasam geçmiyordu ama bu ürün hem hesaplı hemde etkil *** 20 tl civarında eczanelerde var ben ürünü kullanıyorum cildimi soyuyor eczanelerde veya kozmetik ürün satan yerlerden bulabilirsiniz

 41. sarı kantoron yagı cok ıyı gelıo gece yatarken suruyorum ınce bı tabakada sabah yıkıyorum lekeler cok azaldı

 42. Canim bendede lekelr var cil ve gunes lekesi bende ne kullandigini ogrene bilirmiyim acaba

 43. Mehtap,Kremin adini bana gonderebilir misiniz, gozlerimin altlarina savas boyasi surmus gibi suratim hic birsey kapatmiyor. Ozonlanmos zeytinyagi kullandim hem tuylendirdi hem de lekeleri hepten koyulastirdi

 44. Arkadaşlar balık yafıyla corek otunu ezerek karıstırın yuzunuze uygulayın

 45. Gunes yanıkları doğum lekerinde ve sıvılce izlerinde kesin çözüm uygulama bolgesını papatya suyyu ıle temızleyın sonra balık yagıyla corek otunu ezerek krem kıvamına getırın bır saat uygulama bolgesınde kaldıktan sonra temızlıgını yapın sonra paapatya suyu ıle tekrar temkzleyın bır hafta uygulayın

 46. Güneş lekelerim vardı doktorlar lazer yaptırman gerek kımyasala peeling dediler bi güneş koruyycu buldum solente pıgmentia ismi gecirdi çok şükür. Tavsiye ederim

 47. Cilt lekeri gunes lekesi cil yaslilik lekerini geciren aleovera urunu var sonuc mukemmel oluyor

 48. Gülcan merhaba bendede aynı senin gibi göz altlarım alnım bıyık üstünde lekelerim var kara kara fondötenle bile kapatamıyorum tca, cosmelan, prp daha birdünya şey yaptım ama malesef bi sonuç alamadım makyajsız dışarı çıkamıycak durumdayım eğer etkili bir yöntem bulursan rica etsem banada bildirirmisin..teşekkürler.

 49. Arkadaşlar ben Kıbrısta yaşıyorum, malum burası bol güneşli. 1.5 yaşında kızım var hamileliğimin son ayında Ağustos) göz altı ile yanağın en üst bölgesinde lekeler oluştu, güneş koruyucu kullanmama rağmen, bazen ihmal ediyordum. 2 hafta önce expigment ve acnellyse merhemi geceleri sadece lekenin üzerine çok çok ince bir tabaka halinde sürdüm. 3/4 saat sonra da merhemi cilt emdikten sonra, üzerine excipial lipo emülsiyon ve madecasol sürdüm. Bu son yazdığım ikisi nemlendirip , cildi koruyan kremler. Yanık veya tahrişte kullanılan grup. İlk bir hafta kızarıklık oluyor ve lekelerde pek bir değişme görülmüyor. Yaklaşık 6/7 gün cilt soyuluyor ama çok hafif soyuldu bende. Sonra bir baktım ki lekelerin rengi çok açılmış.. inanamadım. Gerçekten mucize gibi, yani şu an hafif kızarıklık var ama leke görünümü yüzde 80 yok oldu. Yazın korumaya daha özen göstereceğim, inşallah geri gelmezler. Ama kesinlikle denemeye değer.

Başa dön tuşu
Kapalı