Güzellik

Dirsek Kararması Nasıl Geçer? Pratik Kolay 2 Doğal Yöntem

Dirsek kararmasına evde doğal çözümler

Dirsek kararması nasıl geçer? Dirsek kararmalarına limon ve kabartma tozu ile doğal maske tarifleri.. Dirsek kararması nasıl yok edilir? makalemizde sizlerle..Dirsek kararmasını geçirmek için kullanılan doğal yöntemler, hazırlaması açısından oldukça kolay ve herhangi bir zararı bulunmayan yöntemlerdir.

Dirsek Kararması Nasıl Geçer? Doğal Yöntemler

Dirseklerde meydana gelen kararmaların en önemli sebebi bu bölgeye gelen güneş ışınlarının yoğun teması ve ölü hücrelerin birikmesi durumudur. Bu yüzden sürekli dış mekânlarda farklı cisimlerle de temas halinde olan dirseklerin vücudun diğer bölgelerine göre kararması daha olasıdır. Ancak kullanılacak birçok doğal yöntemle dirsek kararmaları ile mücadele etmek oldukça kolaydır.

Limon Suyu ile Dirsek Kararmasından Kurtulma

Limon suyu, içerdiği doğal asitler sayesinde oldukça başarılı bir renk açıcıdır. Sahip olduğu sitrik asitle çoğu cilt problemine iyi gelen bu doğal kaynak, koyu renkleri açmak için oldukça etkili bir silahtır. Dirsek kararmasını limon suyu ile gidermek isteyen kişiler, dirseklerini limon suyu ile ovalayarak 3 saat boyunca bekletmelidirler. Daha sonra sıcak suyla iyice yıkanan dirsekler vazelin ile nemlendirilmelidir. Bu yöntem birkaç kez defa daha uygulandığında dirseklerin renklerinin açıldığı gözlenmiştir.

dirsek kararması nasıl geçer
Dirsek kararmalarına kabartma tozu maskesi

Dirsek Kararmalarına Kabartma Tozu ve Süt Karışımı

Dirsek kararmaları için kullanılan en etkili çözümlerden birisi de kabartma tozu ve sütle yapılan karışımlardır. Sütün içinde bulunan laktik asitler sayesinde cilt pigmentasyonu azaltılırken kabartma tozu da eş zamanlı olarak ölü hücreleri temizlemeye yardımcı olmaktadır. Macun kıvamına gelene kadar karıştırılan süt ve kabartma tozu, nazik olarak kararmış bölgelere uygulanır. Her gün aynı işlemin tekrarlanmasının ardından dirsek renklerinde açılmaların başlandığı gözlenecektir.

Dirsek Kararması İle İlgili Konular;

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu