Doğal Fondöten Nasıl Yapılır? Resimli Tarif

Fondötenler yüzdeki kusurları, sivilceleri, siyah noktaları kapatmak için kullanılan kozmetik ürünlerdir. Bitkisel fondoten nasıl yapılır? makalemizde evde doğal fondöten yapımını anlattık resimli tarif verdik. Bu fondöten sayesinde cildiniz kimyasal bulaşmadan dilediğiniz renge sahip olacak ve fondötenlere harcadığınız onlarca lirada cebinizde kalacak.

Doğal Fondöten Nasıl Yapılır? Resimli Tarif

Malzemeler
Ararot unu veya nişastası ( ararot mısır nişastasına benzer fakat daha kalın formudur ve GDO’suz dur)
Toz kakao
Toz tarçın
Öğütülmüş toz nutmeg
toz zencefil
bentonit kil
sıvı E vitami
lavanta esansiyel yağı

Yapılışı
2 yemek kaşığı ararot unu, 4 yemek kaşığı toz kakao, 2 yemek kaşığı nutmeg, 2 yemek kaşığı zencefil, 1 tatlı kaşığı tarçın, 2 tatlı kaşığı bentonit kil, 10 damla sıvı E vitamini( eczaneden bulabilirsiniz), 10-12 damla lavanta esansiyel yağı veya cilt için uygun başka herhangi bir esansiyel yağ. Kakao, tarçın, zencefil, lavanta yağı ve bentonit kili aktarlardan temiz edebilirsiniz, ararot nişastasını bulamazsanız, mısır nişastası ile fondöteninizi yapın. Tüm malzemeyi cam kavanozda karıştırın.
Bileğinize biraz döküp ten renginize yakışıp yakışmadığını gözetleyin, şayet rengi hoşunuza gitmediyse koyulaşması için toz kakaodan, rengin açılması için ise mısır nişastasından biraz daha katabilirsiniz.

 

doğal fondoten
doğal fondoten
doğal fondoten
doğal fondoten
doğal fondoten yapımı
doğal fondoten yapımı
doğal fondoten yapımı
doğal fondoten yapımı

bitkisel_fondoten_4 bitkisel_fondoten_5 bitkisel_fondoten_6 bitkisel_fondoten_7