Doğru Deodorant Seçimi

Hangi deodorantın size uygun olduğunu biliyor musunuz? Doğru deodorant seçimi nasıl olur? Her gün kullandığımız deodorant hakkında bilmeniz gerekenler.

Doğru Deodorant Seçimi

Vücüdumuzdan toksinleri terleyerek atarız en çok terleyen bölgelerden biri olan koltuk altında terlemeyi engellemek, kötü oluşumunun önüne geçmek için kullanılan deodrantlardan en iyi verimi alabilmeniz için bu konu hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

En büyük sorununuz terlemek ise kullandığınız ürün mutlaka teri engelleyici ürün olmalıdır. Hiç bir deodorant teri tamamen engelleyemez ancak oluşumunı neredeyse tamamen azaltır. Pudralı deodorantlarda rahat etmenizi sağlayacaktır.Terlemeyi engellemek için özellikle yaz aylarında hergün duş almayı ve koltuk altınızı keselemeyi unutmayın. Terlemeyi engelleyecek pamuklu giysiler tercih edebilirsiniz.

Sorun kötü koku ise ilk olarak bilmeniz gereken vücudunuzda hormonel bir problem olabileceğidir. Şiddetli bir koku oluşuyorsa doktora gitmenizde yarar var. Onun dışında mutlaka ter kokusunu bastıracak kokulu deodorantlar seçin. Yaz aylarında ağır kokular kullanmamaya dikkat edin. Sık sık su tüketin.

Kullandığınız ürünlerin içerisinde tuz gibi cildi tahriş edici özellikte maddelerin bulunmamasına dikkat edin. Hafif içerikli ürünler tercih edin. Hassas cilde sahipseniz cildi tahriş etmeyecek ürünler kullanın.