Güzellik

Fondöteni cildimize yedirmek için

Fondötenler… Makyajın en temel malzemesi. En güzel malzemelerle en usta ellerden çıkan bir makyaj bile, yapıldığı cilt homojen ve pürüzsüz görünmüyorsa kendini göstermez.

Fondöten seçiminde ilk adım, ten rengine uygun ürün seçmek… Fondöten ile cildin her bölümünde aynı oranlarda bir renk tonu oluşturmak ve yüzün bazı bölümlerini (elmacık, çene ve alın) ön plana çıkartmak amaçlanır. Güneş lekeleri, kızarıklık, sivilce ve akne izleri başarılı bir fondöten kullanımı ile tümüyle saklanabilir.

Fondöteni cildimize yedirmek için kullanılan üç tür yöntem var:

Fırça Kullanımı: Öncelikle, cilt tipine uygun ve iyi bir fırça seçmek gerekiyor. Öte yandan fırçayı bastırmadan, hafif darbelerle ve yukarıdan aşağıya doğru sürmek gerekiyor.

Sünger Kullanımı: Islatılarak kullanılan süngerler, fondöteni cilde yaymada etkin bur uygulama sağlıyor. Aşağıdan yukarıya küçük darbeler eşliğinde…

Parmakların Kullanımı: Her cilt tipi için geçerli olan bu yöntem, aynı zamanda uygulaması en kolay olanı… Ancak burada, doğal bir görüntü elde edebilmek için yüzün merkezinden başlayıp, dışarı doğru uygulama yapmak gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı