Güzellik

Geceler için makyaj tüyoları

Gece makyajı yaparken olgun bir kadının kibar ve sade bir makyajla yılların izlerini uygun bir şekilde gizleyebilmesi önemli.

Gölge olarak kullanılan far, göz kenarından yukarı doğru çekilmeli. Böylece göz kenarındaki ince çizgiler gizlenmiş olur. Düşmüş göz kapakları ise gerginleştirilir.
Allığı, elmacık kemiğinin üst kısmına uygulamak daha doğru olur.

Fondöten kullanılıyor ise, çizgilerin yoğun olduğu kısımlara sürmemek en iyisi. Çünkü çizgilerin içine temas eden fondöten, hatları belginleştirir. Pigment lekeleri içinse kapatıcı uygulamalıyız.

Ciltlere göre renkler

Sarışınlar için kahve tonları, gri, elektrik mavisi renkleri; kızıllar için kahverengi, oranj, kiremit; esmerler için canlı yeşiller, buz mavisi ve kızıl kahveler önerilir.

Esmer tenlerde ten renginin bir ton açığı fondöten kullanmak gerekir. Çok beyaz tenlerde ise tenin bir ton koyusu uygundur. Kırmızı yüzlüyseniz beş ağırlıklı fondöten tercih etmelisiniz. Kara sarı olanlarda pembe ağırlıklı fondöten kullanılır.

Kuru ciltlerde ise yoğun yağ ihtiva eden kozmetik ürünleri ile cilde nem ve parlaklık verilir.

Normal ciltlerde gözenekler ufak ve kapalı olduğu için yağ oranı düşük kozmetik ürünleri kullanılmalı. Yağlı ve hassas ciltlerin bakımı zor olduğu için makyaj titiz bir ortamda yapılmalı. Makyajda, zemin fazla yağlı olmayacak şekilde dengelenmeli.

Gece makyajında dikkat edilecek bir diğer nokta ise suni ışığın renkleri solgunlaştırmasıdır. Bunun için parlak renkler kullanmak ve ışıltılı bir makyaj yapmak gerekir.

Bu senenin gece makyajı renklerini genellersek, yaldızlı olmak şartıyla eflatun, mor, turuncu olarak söylenebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı