Güzellik

Güçlü saçlar için ne yapmalı?

Güçlü saçlar için ne yapmalı? Hindistan cevizi yağı saç sağlığı üzerinde mucizevi etki gösteriyor. Saç dökülmesinden kepeklenmelere kadar birçok sıkıntıyı giderip, yüz güldürüyor…

Takvim’de yer alan habere göre insan vücudu için çok önemli olan vitamin, mineral ve karbonhidratlar içeren Hindistan cevizi yağı, saç sağlığını korumada da etkili oluyor.

Başımızın tacı saçlarımıza Hindistan cevizini nasıl uygulayacağımızı, faydalarını uzmanlar şöyle açıklıyor:

“Saçlarınız dökülüyorsa Hindistan cevizi yağı ile ada çayı yapraklarını birlikte kaynatın. Bu karışımı saç derinize doğrudan uygulayın. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ve bektaşi üzümünü kaynatıp saç diplerinize sürerseniz dökülmeyi engellersiniz.

Saçların gürleşmesi için de Hindistan cevizi yağı ve lavanta yağını karıştırıp bir gece boyunca bekletmek gerekiyor. Sabah durulamak yeterli oluyor. Bu karışımı istediğiniz sonucu alana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Güçlü saçlar için ne yapmalı?
Güçlü saçlar için ne yapmalı?

Saçlarınız cansız ve mat görünüyorsa, yatmadan önce Hindistan cevizi yağı sürün. Sabah kalktığınızda yıkayın. Saçlarınızın ne kadar parlak ve yumuşak olduğunu görünce şaşıracaksınız.

Saçınızda kepeklenme sorunu yaşıyorsanız dikkat! Hindistan cevizi yağı içerdiği yağ asitleri ile kepeklere karşı etkili olduğu söylenen birçok şampuandan daha etkilidir. Kepeklerden kurtulmak için önce Hindistan cevizi ve hint yağını ılık suyla karıştırın. Bu karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Ayrıca Hindistan cevizi yağı ile susam yağını da aynı şekilde karıştırıp saçınızda 30 dakika bekletebilirsiniz. Sonrasında durulayıp yıkayın.

Zor taranan uzun saçlarda da Hindistan cevizi yağı etkili oluyor. Saçlara sürülecek az miktardaki yağ hem şekil vermeyi, hem de taranmasını kolaylaştırıyor.

Bazı kişilerin özellikle kış aylarında kafa derilerinde oluşan yaralara da Hindistan cevizi yağı ilaç gibi geliyor. Bunun için yapılması gereken Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile saç derisine masaj yapmak. Ancak sorun ciddi ise mutlaka doktora gidilmeli.”

Etiketler

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Doğuştan saçları güçlü olup da daha sonra boyadan vs saçları küsmüş, dökülen ve yavaş uzatyan saçlar için ben Keratin dip bakım yağı tavsıye ederim, gerçekten beni tatmın etti, çok çok memnunum.

  2. Merhaba nergiz hanım bende katkısız keratin kullanmak istiyorum ama kararsızım faydaları var mı aceba gerçekten mutlu musunuz? fiyatları da fazla gibi geldi bana

Başa dön tuşu
Kapalı