Güzellik

Güzellik sırrı DNA

“Skin DNA” adı verilen bu test sayesinde cildiniz için en uygun koruma yöntemlerini öğreniyorsunuz.

Skin DNA testi, genlerinizi baz alarak sizin için en uygun cilt bileşenlerini ve tedavi yöntemlerini belirlemek için kullanılan bir yöntem. Genetik yapınızın belirlendiği bu yöntemle sizin için tasarlanmış, ömür boyu kullanabileceğiniz bir rehbere sahip oluyorsunuz. Yani çıkan sonuçlar bilimsel olarak kişiselleştirilmiş bir rehber niteliği taşıyor. İlk önce yanak içinden özel bir çubukla bir sürüntü örneği alınır ve laboratuara gönderilir. 15 gün sonra DNA raporunuz çıkar. Sonucunuza göre doktorunuz size özel cilt bakım tavsiyeleriyle cildinize gereken uygulamaları yapabilir.

CİLDİNİ GENLERİNDEN SOR 

Belirtiler görünür hale gelmeden, kollojen kaybıyla ilişkili genetik yatkınlığınızın olup olmadığı belirlenir. Çünkü genetik yatkınlık, hem kollojen üretiminin hızını hem de bozulma hızını belirler. Her üç kişiden birinin cildinde kollojen bozulmasını yatkın hale getiren genetik bir varyasyon vardır. Bunu bilmek ve önlemini almak sizi çok büyük ölçüde rahatlatır. Genetik yatkınlığımız serum glikoz seviyelerinin belirlenmesinde büyük rol oynar. Vücudumuzun ana yakıt kaynağı olan glikoz yani şeker doğru metabolize edilmediği taktirde doku hasarı meydana gelir. Cilt gevşer, çatlar ve incelmeye başlar ayrıca kızarıklık da oluşur. Bunu önleyecek tedbirleri almak sizi bir adım daha öne götürür.

ÖZEL KORUMA SUNAR

Güneşten gelen UV ışınları cilt yaşlanmasında  çok etkilidir. Genetik yatkınlığınız cildinizin güneş ışınlarıyla nasıl baş edebileceğinizin belirlenmesinde de önemli rol oynar. Skin DNA testi, güneşten korunma faktörüne, cildinizin ne kadar ihtiyacı olduğunu ortaya çıkarır ve genlerinize özel olarak tasarlanan güçlendirilmiş koruma sistemi sunar. Serbest radikallerin tüm vücudumuzdaki sistemler gibi cildin yaşlanma süresince etkili olduğu kanıtlanmıştır. Serbest radikaller herkeste aynı miktarda bulunmaz. Antioksidan koruma moleküllerinin üretimi kişiden kişiye değişir. Serbest radikallere karşı genetik olarak korunuyor musunuz bunu ancak DNA’larınıza bakarak öğrenebilirsiniz.

(HİLAL KORAL / AKŞAM GAZETESİ)

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı