Havalı Saçlara Sahip Olma Sırları

Saç kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Peki havalı saçlara sahip olma sırları nelerdir? Size vereceğimiz sırlar ile çekici, bakımlı ve canlı saçlara kolayca sahip olabilirsiniz.

Havalı Saçlara Sahip Olma Sırları

Saçlarınızı daha gösterişli ve canlı bir hale getirebilmek için şimdiye kadar bir çok yöntem denemiş olabilirsiniz. Saçlarınıza ışıltı kazandırabilmek için tüm saç bakımlarınızın ve saç modelinizin bilinçli olması gerekiyor.

Havalı ve Çekici Saçlar İçin

Saç Bakımı
Kullandığınız ürünlerin mutlaka saç tipinize uygun olması gerekiyor. Şampuan, saç kremi saç tipinize uygun olmalıdır. Saç bakımında kullanılan serum ve spreyler saç yapınıza uygun ise kullanılmalıdır. Saçlarınızı canlandırmak için haftalık olarak bakımlar uygulamanız gerekiyor. Bu bakımları ister evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz saç maskeleri ile istersenizde profesyonel olarak hazırlayabilirsiniz.

Doğru Saç Modeli
İlk olarak yüz şeklinizi ve saç tipinizi tanımanız gerekiyor. İnce saçlarınız varsa hafif katlı kesimler ile hareket kazandırabilirsiniz. İnce saçların daha gür durması için kısa yada orta boy kesimler ideal olacaktır. Eğer sert ve kalın telli saçlarınız varsa biraz inceltip kullanabilirsiniz. Katlı kesimlerde sizin için iyi bir alternatif olabilir.

Kestirmek
Saçlarınızı çok seviyorsanız yada az uzadığını düşünüyor olabilirsiniz. Saçlarınızın daha parlak ve gür durabilmesi için düzenli aralıklar ile kırıklarından kurtulmanız gerekiyor. Düzenli saç kesimlerinde saçın çabuk kırılmasını engellemiş olursunuz.

Fön Makinası
Özellikle kış aylarında üşütmemek için kullanılan fön makinaları saçın doğal nem yapısını bozar. Yaz aylarında gerek kalmadıkça fön makinası kullanmayın.

Maşa ve Düzleştirici
Maşa ve düzeleştirici kullanmayı çok seviyor olsanız bile saçın kırılması ve nem kaybının en büyük nedenleri arasında saça yüksek miktarda ısı vermek yer alır. Özel günler dışında saçlarınızda maşa ve düzleştirici kullanmamay çalışın.