Güzellik

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

indistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Saç için Hindistan cevizi yağı kullanımı sayesinde, saçların daha güçlü ve sağlıklı olmaları sağlanmaktadır. Cilt ve vücut sağlığı için birçok alanda kullanılabilen ve pek çok faydaya sahip olan hindistan cevizi yağının saç bakımında kullanılması için, çeşitli hindistan cevizi yağı saç maskesi tarifleri bulunmaktadır. Her bir maske, kendisine özgü faydalara sahiptir.

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları

Saç bakımında Hindistan cevizi yağının kullanılmasıyla ortaya çıkan faydalar, şu şekilde sıralanabilir:

  • Hindistan cevizi yağı; içerisinde barındırdığı Laurik asit sayesinde, saç köklerini korur ve saç köklerinin daha güçlü bir hal almasına yardımcı olur.
  • Saç diplerine maske yapılarak uygulanması sonucunda, saç derisinin daha nemli bir hal almasına yardım eder ve kaşıntıların kaybolmasını sağlar.
  • İçeriği sayesinde yüksek miktarda nem barındırdığı ve nem oluşumuna yardım ettiği için; saçların uç kısımlarında oluşan saç kırıkları engellemektedir.
hindistan cevizi yağı saç maskesi tarifi
Hindistan Cevizi Saç Maskesi Yapılışı

Hindistan Cevizi Yağı Saç Maskesi Tarifi

Hindistan cevizi yağlı saç maskesi için birçok tarif bulunmaktadır. Özellikle zeytinyağlı Hindistan cevizi yağı saç maskesi dikkat çekmekte ve fazlasıyla tercih edilmektedir. Bu maske tarifi ise daha farklı yöntemde hazırlanmaktadır. Bakımlı saçlar için doğal yağlar hangileridir ? Tıklayın !

Maskenin uygulanışı şu şekildedir:

  1. Hindistan cevizi yağından başka herhangi bir malzemeye ihtiyaç duyulmayan bu tarifte, yapılması gereken tek şey, saç diplerine Hindistan cevizi yağıyla masaj yapmaktır.
  2. Saç diplerinden başlayıp, saç uçlarına kadar Hindistan cevizi yağıyla masaj yapılmasının ardından, saçlar toplanmalı ve bir duş bonesiyle sarılmalıdır.
  3. Yarım saat sonra yıkanabileceği gibi, bir gece boyunca beklemesinde herhangi bir sakınca yoktur.

İlgili Konular;

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. hindistan cevizi tabi ki çok faydalı fakat benim sac diplerimde alerji yaptı bundan dolayı evde kur yapmaya korkuyordum fakat saclarımı da uzatmak istiyordum. bir arkadasımın memnun kaldigi bir firma vardi ve ben de denemek icin sipariş verdim ve urunum 2 gunde elime ulaştı. urunu denemek amaçlı kullandım gercekten çok iyi geldi. hem sac diplerime hemde saçlarıma iyi bir bakim oldu tavsiye ederim.

  2. Hindistan cevizi yağı cilde de çok faydası var. Kozmetiğin şifa kaynağı

  3. Hindistan cevizi yağı yüze sürülür mü? deneyen varmı?

Başa dön tuşu